Watykan i uniwersytet w Jerozolimie rozpoczną projekt pokojowy dla Bliskiego Wschodu

13 lutego 2017  / Świat
Powrót do aktualności
Watykan i uniwersytet w Jerozolimie rozpoczną projekt pokojowy dla Bliskiego Wschodu

Watykan i Uniwersytet Hebrajski w Jerozolimie zamierzają pracować nad wspólnym projektem pokojowym dla Bliskiego Wschodu. Według izraelskiej rozgłośni „ i24-News” Franciszek podpisał 7 lutego odpowiednie porozumienie w tej sprawie z rektorem uczelni Menachemem Ben Sassonem.

Celem tej inicjatywy jest rozwijanie dialogu i pokojowego zaangażowania obywateli na rzecz młodych ludzi z Bliskiego Wschodu i całego świata.

W ramach projektu ma zostać zwołana konferencja międzynarodowa, której współorganizatorami będą utworzona z inspiracji papieża w 2013 r. fundacja „Scholas Occurrentes” (sieć szkół promujących „kulturę spotkania”) i Uniwersytet Hebrajski.

Spotkanie to zaplanowano na lato przyszłego roku w Jerozolimie, a jej tematem będzie rozwijanie pokoju i dialogu we wspólnotach religijnych oraz wkład społeczności akademickiej do współistnienia.

Radio „ i24-News” przytoczyło w związku z tym słowa Franciszka, że religia „może nas zbliżyć do siebie i uczyć budowania więzów przyjaźni”.

Źródło: ekai.pl

Księża, którzy czytali ten artykuł, czytali również:

Tysiące wiernych przeszło Ekstremalne Drogi Krzyżowe

11 kwietnia 2017  / Świat

Około 60 tys. osób przeszło trasy tegorocznej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej (EDK). W modlitwie, ciszy i skupieniu, wierni pokonują wielokilometrowe trasy, by móc w pełni przeżywać Wielki Post. Niektórzy idą po raz pierwszy, niektórzy już kolejny raz w intencjach swoich, rodzin i przyjaciół.

Film o życiu św. Maksymiliana Kolbego będzie miał premierę w Cannes

6 marca 2017  / Polska

"Mamy nadzieję, że ta produkcja trafi do jak największej liczby krajów, popularyzując postać o. Maksymiliana. Tym bardziej, że w filmie pojawią się nieznane dotąd wątki z życia świętego" – mówi w rozmowie z KAI Michał Kondrat, reżyser i producent „Dwóch koron”.

Watykan zadebiutuje na Biennale Architektury 2018

1 marca 2017  / Świat

W 2018 roku Watykan będzie po raz pierwszy uczestniczył w biennale architektury w Wenecji. Jedną z najważniejszych wystaw międzynarodowych – 16. Biennale Architektury w Wenecji – zaplanowano na czas od 26 maja do 25 listopada 2018 roku

Uzyskaj dostęp do:

  • 2497 inspirujące propozycje kazań, rozważań,
  • 36 scenariusze katechez,
  • 69 materiały dotyczące zarządzania parafią,
  • 38 artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej dostosowane do potrzeb spowiadających,
  • 39 najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

Kalendarz wydarzeń

Pełny widok kalendarza