Watykan i uniwersytet w Jerozolimie rozpoczną projekt pokojowy dla Bliskiego Wschodu

13 lutego 2017  / Świat
Powrót do aktualności
Watykan i uniwersytet w Jerozolimie rozpoczną projekt pokojowy dla Bliskiego Wschodu

Watykan i Uniwersytet Hebrajski w Jerozolimie zamierzają pracować nad wspólnym projektem pokojowym dla Bliskiego Wschodu. Według izraelskiej rozgłośni „ i24-News” Franciszek podpisał 7 lutego odpowiednie porozumienie w tej sprawie z rektorem uczelni Menachemem Ben Sassonem.

Celem tej inicjatywy jest rozwijanie dialogu i pokojowego zaangażowania obywateli na rzecz młodych ludzi z Bliskiego Wschodu i całego świata.

W ramach projektu ma zostać zwołana konferencja międzynarodowa, której współorganizatorami będą utworzona z inspiracji papieża w 2013 r. fundacja „Scholas Occurrentes” (sieć szkół promujących „kulturę spotkania”) i Uniwersytet Hebrajski.

Spotkanie to zaplanowano na lato przyszłego roku w Jerozolimie, a jej tematem będzie rozwijanie pokoju i dialogu we wspólnotach religijnych oraz wkład społeczności akademickiej do współistnienia.

Radio „ i24-News” przytoczyło w związku z tym słowa Franciszka, że religia „może nas zbliżyć do siebie i uczyć budowania więzów przyjaźni”.

Źródło: ekai.pl

Księża, którzy czytali ten artykuł, czytali również:

Papież Franciszek 13 maja dokonał kanonizacji Franciszka i Hiacynty Marto

15 maja 2017  / Polska

- Ogłaszam Franciszka Marto i Hiacyntę Marto świętymi - powiedział w sobotę papież Franciszek podczas uroczystej mszy kanonizacyjnej ku radości tłumu wiernych. W uroczystości w sanktuarium w Fatimie uczestniczyły setki tysięcy ludzi z całego świata.

Czas Pierwszej Komunii Świętej

9 maja 2017  / Polska

Maj i czerwiec to miesiące, w których zwyczajowo przeżywamy uroczystości związane z przyjęciem po raz pierwszy Komunii Świętej

100. rocznica objawień fatimskich w Polsce

9 maja 2017  / Polska

Msze św. z całonocnymi czuwaniami i procesjami z figurą Matki Bożej Fatimskiej, pielgrzymki rowerowe, konferencje i czytania orędzia fatimskiego, a nawet konkurs fotograficzny o kulcie maryjnym – to tylko niektóre inicjatywy.

Uzyskaj dostęp do:

  • 2534 inspirujące propozycje kazań, rozważań,
  • 36 scenariusze katechez,
  • 69 materiały dotyczące zarządzania parafią,
  • 38 artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej dostosowane do potrzeb spowiadających,
  • 42 najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

Kalendarz wydarzeń

Pełny widok kalendarza