Homilie niedzielne i świąteczne ,2 lutego 2017

Święto 2 lut
2017

Czwartek IV Tygodnia zwykłego - Święto Ofiarowania Pańskiego; Dzień Życia Konsekrowanego

Dni powszednie / Okres zwykły dni powszednie / czwartek 4 tygodnia okresu zwykłego
ks. Zenon Hanas
Ml 3,1–4; Łk 2,22–40

Aby uzyskać dostęp do pełnej treści, zaloguj się lub załóż konto:

NIE MAM KONTA

Dołącz do grona użytkowników portalu i uzyskaj dostęp do wszystkich jego treści. Portal Pastoralis zawiera między innymi:

 • inspirujące propozycje kazań, rozważań,
 • scenariusze katechez,
 • materiały dotyczące zarządzania parafią,
 • zamknięte forum kapłańskie,
 • artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej,
 • najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

MAM KONTO

Księża, którzy czytali ten artykuł, czytali również:

VI Niedziela Wielkanocna (homilia dla dorosłych)

21 maja 2017

Apostołowie słysząc swojego Mistrza, który mówi o tym, że musi odejść, byli przerażeni, że zostaną sami. Jezus pragnie uspokoić swoich przyjaciół: „Nie zostawię was sierotami” (J 14,18). Historia „Domów Pokoju” to praktyczna realizacja Przykazania Miłości, jakie zostawił nam – chrześcijanom XXI wieku – nasz Pan. Musimy nieść Dobrą Nowinę całemu światu, a zwłaszcza tym najbardziej potrzebującym – dzieciom, młodzieży i dorosłym, którzy stracili nadzieję na lepsze jutro! Jako chrześcijanie jesteśmy przedłużeniem dłoni Chrystusa – tych dłoni, które błogosławiły, uzdrawiały, rozdawały chleb…

VI Niedziela Wielkanocna (homilia dla młodzieży)

21 maja 2017

Pierwsze czytanie wspomina Apostoła Filipa. Słyszymy o jego sukcesach apostolskich. Moc Słowa Bożego jest niezwykła, nie tylko tłumy słuchają Słowa ale ma ono również ogromną moc: wypędza szatana, cierpiący na różne choroby odzyskują zdrowie. Jesteśmy wezwani też do głoszenia Ewangelii. Mamy mówić o Chrystusie i Jego zbawczym posłannictwie, o Jego drodze przemierzonej na ziemi dla naszego zbawienia. Nie możemy się tego wstydzić, nie możemy zdezerterować. Dla patrzących na nas mamy być świadkami Chrystusa. W szkole, na uczelni, w parku i kinie, na prywatce i pośród swoich w domu rodzinnym. To są miejsca naszego świadectwa. Wspólnoty, które maja prawo do naszego życia wiarą.

VI Niedziela Wielkanocna (homilia dla dzieci)

21 maja 2017

W dzisiejszej Ewangelii Pan Jezus mówi do uczniów: „nie zostawię was sierotami”. Sierota to osoba, która nie ma rodziców. Czasem w życiu jest, że kiedy dziecko jest małe umierają jego rodzice, albo giną w jakimś wypadku samochodowym. Wtedy o takim dziecku mówimy sierota. Można mieć rodziców i również czuć się jak sierota. Dlatego tak ważne, abyśmy mieli w swoich domach czas dla siebie. Zawsze rodziców można poprosić, aby nam sprawdzili zadanie domowe, albo zabrali nas na jakąś wycieczkę po lekcjach. Ważne, aby z nimi rozmawiać. Nie zapominajmy też o Panu Jezusie. Nie zostawiajmy Go samego w kościele. Odwiedzajmy Go w niedziele, przychodząc na Mszę św. Pomoce: Zdjęcie sieroty, Zdjęcie rodziny.

Uzyskaj dostęp do:

 • 2527 inspirujące propozycje kazań, rozważań,
 • 36 scenariusze katechez,
 • 69 materiały dotyczące zarządzania parafią,
 • 38 artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej dostosowane do potrzeb spowiadających,
 • 42 najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

Kalendarz wydarzeń

Pełny widok kalendarza