Homilie niedzielne i świąteczne ,12 marca 2017

Dorośli Niedziela 12 mar
2017

II Niedziela Wielkiego Postu (homilia dla dorosłych)

Rok A / Wielki Post / 2 niedziela Wielkiego Postu
ks. Dariusz Kwiatkowski
Rdz 12,1–4a; 2 Tm 1,8b–10; Mt 17,1–9

Aby uzyskać dostęp do pełnej treści, zaloguj się lub załóż konto:

NIE MAM KONTA

Dołącz do grona użytkowników portalu i uzyskaj dostęp do wszystkich jego treści. Portal Pastoralis zawiera między innymi:

 • inspirujące propozycje kazań, rozważań,
 • scenariusze katechez,
 • materiały dotyczące zarządzania parafią,
 • zamknięte forum kapłańskie,
 • artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej,
 • najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

MAM KONTO

Księża, którzy czytali ten artykuł, czytali również:

IV Niedziela Wielkanocna (homilia dla dorosłych)

7 maja 2017

Chrystus nazywa siebie Pasterzem, który zna swoje owce po imieniu, który je prowadzi i strzeże, który broni je i poświęca się za nie. Chrystus Drogie dzieci zna Was po imieniu tak jak zna waszych Rodziców, Rodziny, gości, przyjaciół – tak jak zna nas wszystkich i to On was drogie dzieci… Jesteśmy wszyscy dzięki Duchowi Świętemu Jego owczarnią i można dziś drogie dzieci wam jak też wszystkim tu zgromadzonym postawić i takie pytanie jakimi jesteśmy ludźmi w tej owczarni Chrystusa Jakimi chcemy być? Chrystus Pan, Dobry Pasterz dziś, zdaje się wołać ku nam wszystkim: Jesteś mi potrzebny… potrzebuję twoich rąk, by obdzielać innych swym błogosławieństwem.

IV Niedziela Wielkanocna (homilia dla młodzieży)

7 maja 2017

Stajemy w atmosferze radości przed ołtarzem Pana. Gromadzi nas sam Chrystus na słuchaniu Słowa Bożego i łamaniu Chleba. Zatem jesteśmy wspólnotą zgromadzoną na cześć Pana w Jego Imię. Niedziela dzisiejsza nosi w liturgii nazwę Niedzieli Dobrego Pasterza. Nazwa jest podsumowaniem odczytanego fragmentu Ewangelii, w którym Chrystus nazywa siebie samego Dobym Pasterzem. Pasterz chroni stada przed dzikimi zwierzętami ale przede wszystkim prowadzi je na łąki żyzne i bezpieczne. Jest tym, który je karmi i poi. Od intensywności tej troski mówimy o szczęśliwości stada. Znamiennym jest fakt, że owce znają doskonale głos swego pasterza. Dzisiejsza niedziela jest dniem szczególnej modlitwy za kapłanów, duszpasterzy, spowiedników, kierowników duchowych. Za wszystkich, których połączył szczególny dar sakramentu kapłaństwa.

IV Niedziela Wielkanocna (homilia dla dzieci)

7 maja 2017

Opowieść o Mateuszu. Chory chłopiec zostaje na chwilę sam w domu, właśnie wtedy rozgrywa się tragedia – w budynku wybucha pożar. Mateusz nie zauważa pożaru, gdy orientuje się, co się dzieje, jest już za późno i chłopiec zostaje bez możliwości ucieczki. Wołanie o pomoc. Dialog ze strażakami. Głos ojca. Skok.

Uzyskaj dostęp do:

 • 2506 inspirujące propozycje kazań, rozważań,
 • 36 scenariusze katechez,
 • 69 materiały dotyczące zarządzania parafią,
 • 38 artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej dostosowane do potrzeb spowiadających,
 • 39 najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

Kalendarz wydarzeń

Pełny widok kalendarza