Homilie niedzielne i świąteczne ,16 lipca 2017

Dorośli Niedziela 16 lip
2017

XV Niedziela zwykła (homilia dla dorosłych)

Rok A / Okres zwykły / 15 tydzień zwykły
ks. Tadeusz Polak
Iz 55,10–11; Rz 8,18–23; Mt 13,1–23

Aby uzyskać dostęp do pełnej treści, zaloguj się lub załóż konto:

NIE MAM KONTA

Dołącz do grona użytkowników portalu i uzyskaj dostęp do wszystkich jego treści. Portal Pastoralis zawiera między innymi:

 • inspirujące propozycje kazań, rozważań,
 • scenariusze katechez,
 • materiały dotyczące zarządzania parafią,
 • zamknięte forum kapłańskie,
 • artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej,
 • najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

MAM KONTO

Księża, którzy czytali ten artykuł, czytali również:

XVIII Niedziela zwykłego - Święto Przemienienia Pańskiego (homilia dla dorosłych)

6 sierpnia 2017

Każdy człowiek ma swój sposób widzenia ludzi, życia i nawet Pana Boga. Objawienie na górze Tabor: Piotr, Jakub i Jan doświadczyli Jezusa w całym blasku Jego boskiego majestatu i chwały. Pójście za triumfalnym Mesjaszem jest rzeczą oczywistą, to zaszczyt i radość, nie ma co do tego najmniejszego cienia wątpliwości. Apostołowie – zauroczeni i zafascynowani tą wizją – chcą postawić namioty. Pragną zatrzymać czas i objawienie, którego doświadczyli. Tego rodzaju doświadczenia mają jednak inny sens. Nie chodzi o to, żeby było nam dobrze. One mają pobudzać, ożywiać, inspirować, uskrzydlać do czynów i działania. W działaniach objawiają się trudności. Częstokroć skonfrontowani jesteśmy z granicami naszych ludzkich możliwości. Co wtedy?

XVIII Niedziela zwykła - Święto Przemienienia Pańskiego (homilia dla młodzieży)

6 sierpnia 2017

Przeżywamy dzisiaj doroczne święto Przemienienia Pańskiego. Jedni twierdzą Chrystus – tak, ale Kościół – nie. Chrystus jest dobry, Kościół zły – należy odkościelnić kraj. Kościół należy skompromitować. Jest też trzecia część wydarzenia – uczniowie zeszli z góry do „normalności”, do Apostołów, do codziennego życia i zachowali milczenie o tym wydarzeniu. Milczenie na temat wielkich dzieł Bożych, jakie dokonują się na Górze Przemienienia.

XVIII Niedziela zwykła - Święto Przemienienia Pańskiego (homilia dla dzieci)

6 sierpnia 2017

Dziś w Kościele przeżywamy piękne święto, Święto Przemienienia Pańskiego. Nie bez przyczyny Przemienienie dokonuje się na górze. „Dobrze, że tu jesteśmy” – Piotr cieszy się, że może być świadkiem tak wielkiego cudu. Było mu dobrze, bo przebywanie blisko Boga wprowadza pokój serca, daje radość. W trakcie Przemienienia z nieba słychać głos Boga, który mówi „To jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie, Jego słuchajcie”. To dla nas bardzo wyraźny znak, Kogo mamy słuchać w naszym życiu – mamy słuchać Jezusa. Wszyscy jesteśmy zaproszeni do tego, żeby na wzór Pana Jezusa się przemieniać – zmieniać na lepsze.

Uzyskaj dostęp do:

 • 2628 inspirujące propozycje kazań, rozważań,
 • 36 scenariusze katechez,
 • 69 materiały dotyczące zarządzania parafią,
 • 38 artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej dostosowane do potrzeb spowiadających,
 • 45 najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

Kalendarz wydarzeń

Pełny widok kalendarza