Większość ludzi żyje w przekonaniu, że musi ciągle walczyć o swoje w życiu. Niektórym na tym upływa całe życie, nigdy nie doświadczają pełni i pokoju w sercu. Jezus w dzisiejszej Ewangelii zachęca nas do hojności serca. Hojność pozwala człowiekowi żyć w wolności dziecka Bożego. Człowiek, który zawierzył Bogu, może poczuć się hojnie przez Niego obdarowanym. Bóg chce nas ciągle obdarowywać swoimi łaskami, chce tym samym nam pokazać, jak ważni dla Niego jesteśmy. Odważ się zaryzykować i powierz Bogu całe swoje życie, a nie będziesz rozczarowany tym, co przygotował dla Ciebie Bóg.