Dzieła Boga są realne, prawdziwe. Bóg wybierał ludzi, których czynił świadkami swoich dzieł. Człowiek, który przeżywa świadomie obecność Boga, jest pełen wewnętrznej radości, nawet w obliczu trudnych doświadczeń. Nasza wiara, to nie tylko pamięć. Gdy sprawowane są sakramenty Kościoła to dokonują się dzieła zbawcze samego Jezusa. W czasie każdej Eucharystii Jezus składa siebie w ofierze Ojcu. Bóg jest blisko i pragnie być coraz bliżej nas.