Aktualności

 • Polscy wolontariusze ŚDM w Lizbonie: pomagając innym, czujemy się potrzebni

  7 sierpnia 2023  / Świat

  Bardzo lubią pomagać innym, dzięki czemu czują się potrzebni. Tacy są polscy wolontariusze pomagający w sprawnym przebiegu Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie.

 • Papież: Kościół musi zabierać jasny głos nt. aborcji i godności człowieka

  28 maja 2023  / Świat

  Cud narodzin przypomina o najwyższym z przysługujących nam praw, tym do istnienia. Kościół musi zabierać jasny głos nt. aborcji i godności człowieka. Papież Franciszek pisze o tym we wstępie do książki „Cud życia”, w której przypomina, że, podobnie jak jego poprzednicy, od zawsze zdecydowanie potępia aborcję. Zachęca też, by mówić o tym temacie, zaczynając od wsłuchania się w głos nienarodzonego dziecka.

 • Abp Szewczuk: podniesiemy się, mimo agresji Rosji, bo Pan żyje

  18 kwietnia 2023  / Świat

  Trwa 61. tydzień rosyjskiej agresji na naszych wschodnich sąsiadów. „Ale Ukraina świętuje Wielkanoc, Ukraina świętuje odczucie swojego zwycięstwa, ponieważ na Ukrainie, pomiędzy nami, w ciele naszego narodu zmartwychwstał nasz Zbawiciel” – wskazał w swoim specjalnym orędziu na kolejny okres wojny abp Światosław Szewczuk. Hierarcha podkreślił, że pomimo nieustających ataków oraz ostrzałów dokonywanych przez najeźdźców, jego naród wciąż przypomina o sobie światu i kontynuuje walkę.

 • To od nas zależy los chrześcijan w Ziemi Świętej - w Wielki Piątek we wszystkich kościołach zbiórka

  3 kwietnia 2023  / Świat

  W Wielki Piątek w kościołach odbędzie się zbiórka na pomoc chrześcijanom w Ziemi Świętej. Przypomnieli o tym uczestnicy konferencji prasowej, która odbyła się dziś w Warszawie, organizowanej przez KAI. – Chrześcijanom tam żyje się coraz trudniej, ich liczba systematycznie spada. To, czy chrześcijaństwo przetrwa w miejscu, gdzie powstało, zależy tylko od nas – przekonywali uczestnicy spotkania.

 • Świat: prześladowania chrześcijan przybierają różne formy

  20 marca 2023  / Świat

  400 mln chrześcijan żyje obecnie na terytoriach, gdzie są zagrożeni prześladowaniami – przypomina Alessandro Monteduro w wywiadzie dla włoskiego miesięcznika Il Timone. Chodzi tutaj zarówno o prawdopodobieństwo ataków terrorystycznych ze strony ekstremistów, jak to się często dzieje w Afryce, ale także o dyskryminacje dokonywane przez niektóre ugrupowania polityczne, np. w Indiach, czy przez samo państwo, jak w Chinach.

 • 10 lat pontyfikatu Franciszka w liczbach

  13 marca 2023  / Świat

  Przed 10 laty – 13 marca 2013 dotychczasowy metropolita Buenos Aires kard. Jorge Mario Bergoglio został nowym papieżem, biskupem Rzymu i głową Kościoła katolickiego na całym świecie. Swój pontyfikat rozpoczął uroczyście w święto św. Józefa 19 marca. Od tamtego czasu odbył 40 podróży zagranicznych do 59 państw, w czasie 21 kanonizacji ogłosił 898 świętych, a podczas 154 beatyfikacji kardynałowie w różnych częściach świata wynieśli na ołtarze, w jego imieniu i z jego upoważnienia, 1476 błogosławionych. Papież mianował też dotychczas 120 nowych kardynałów i 1755 biskupów, w tym 50 dla Kościoła w Polsce.

 • Caritas Polska na ratunek ofiarom trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii

  7 lutego 2023  / Świat

  W nocy z 5 na 6 lutego doszło do trzęsienia ziemi, którego epicentrum znajdowało się w Turcji, przy granicy z Syrią. Największe zniszczenia odnotowano w Turcji i Syrii, natomiast wstrząsy odczuli także mieszkańcy Libanu, Iraku i Cypru. Ofiarom katastrofy pomoc niesie Caritas Polska.

 • Franciszek: Adwent to okres przebudzenia i czujności (dokumentacja)

  28 listopada 2022  / Świat

  „W tym okresie Adwentu otrząśnijmy się z naszego letargu i przebudźmy ze snu! Starajmy się zadać sobie pytanie: czy jestem świadomy tego, czym żyję, czy jestem czujny, czy jestem przebudzony? Czy staram się rozpoznawać Bożą obecność w codziennych sytuacjach?” – zachęcił 27 listopada Ojciec Święty w rozważaniu przed modlitwą „Anioł Pański”.

Uzyskaj dostęp do:

 • 5632 inspirujących propozycji kazań, rozważań,
 • 36 scenariuszy katechez,
 • 69 materiałów dotyczących zarządzania parafią,
 • 38 artykułów poświęconych posłudze spowiedniczej dostosowane do potrzeb spowiadających,
 • 326 najważniejszych wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

Kalendarz wydarzeń

Pełny widok kalendarza

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.