Homilie codzienne

Data:


 • Czcimy dzisiaj archaniołów Gabriela, Michała i Rafała, którzy posyłani są przez Boga w wyjątkowych momentach. Każdy z nich objawia moc Boga działającego dla człowieka. W każdym z imion archaniołów zawiera się słowo „El”, czyli Bóg. Bo to sam Bóg działa przez archaniołów.

  Czytaj całość
 • Czytając Ewangelię, możemy dowiedzieć się, jacy, tak po ludzku, byli Apostołowie. Jakuba i Jana, Jezus nazwał boanegres, tzn. synowie gromu. Chcą oni ukarać mieszkańców nieznanego miasteczka samarytańskiego gromami z nieba. Krewkość i bezkompromisowość czasem pomagają nam w życiu. Częściej jednak wykorzystujemy ją w nieodpowiednich momentach, np. chcąc „odegrać się” na kimś. Słowo Boże stawia nam dziś pytanie: czy mam dziś determinację, aby iść za Jezusem?

  Czytaj całość
 • Dzisiejsza Ewangelia opowiada o ludziach, którzy idą za Jezusem. W swoich głowach mogą mieć różne myśli. Trzeba być jednak świadomym, że idącym za Jezusem jest każdy z nas. Trzeba również wiedzieć, że nie wszystkie myśli, które się w nas pojawiają, pochodzą od Boga. Nie każda myśl jest dobra. Dlatego potrzebne jest rozeznawanie duchowe. Co się stanie, jeśli pójdę za tą myślą? Czy poprowadzi mnie ona do dobrego, czy też do złego? Myśl, która przychodzi uczniom do głowy jest myślą, która trapi wielu z nas: kto jest największy, najważniejszy, najmądrzejszy itd. Wszyscy jesteśmy mali wobec Boga, a dary, które On daje swoim dzieciom, są bogactwem dla nas wszystkich. Pamięć o tym pomoże nam pokonać bezsensowną rywalizację i zobaczyć w osobie obok kogoś z kim możemy razem wzrastać, aby osiągnąć chwałę nieba.

  Czytaj całość
 • Brak pytań ogranicza naszą wiedzę. Słowa Chrystusa dotyczą przyszłości. Będzie wydany na mękę i śmierć. Wydany w ręce współczesnego człowieka, często będzie pogardzony i odrzucony. Potrzeba pozytywnej odpowiedzi – czystości serc.

  Czytaj całość
 • Historia zbawienia przedstawiona na kartach Pisma Świętego spowszedniała. Ludzie przyzwyczaili się do powtarzanych często obrazów, rzadziej odczuwają emocje. Chrystus nie chce być jedynie ludzkim wyobrażeniem. Chrystus pragnie, by człowiek wybrał świadomie.

  Czytaj całość
 • Prorok Aggeusz wzywał rodaków do odbudowy świątyni jerozolimskiej. Prorok wskazywał, że wszystkie nieszczęścia, które spadają na naród, są związane z opieszałością przy odbudowie świątyni. Wsłuchując się w treść dzisiejszego czytania, widać głębię i konieczność istnienia ostatniego z przykazań kościelnych. Dotyka ono sprawy drażliwej jaką jest finansowe wsparcie dla dzieł Kościoła. Kościół zaprasza nas do dzielenia się tym, co posiadamy.

  Czytaj całość
 • Jezus posyła Dwunastu udzielając im mocy i władzy nad wszystkimi złymi duchami oraz władzy leczenia chorób. Apostołowie mają iść tak, jak stoją – pełni wyłącznie mocy Jezusa. Misja Apostołów się powiodła. Czy ja potrafię tak zaufać Bogu? Całkowite zawierzenie Bogu wydaje się przekraczać możliwości człowieka, tymczasem świadectwo tych, którzy decydują się na Drogę Abrahama temu przeczy. Droga Abrahama – świadectwa uczestników tych niezwykłych rekolekcji.

  Czytaj całość
 • Święty Mateusz, ewangelista, o którym niewiele wiadomo. Spotkanie Chrystusa sprawiło radykalną przemianę jego życia. Powołanie Mateusza jest obrazem łaski i Bożego miłosierdzia, gdyż celnik był synonimem grzechu i zepsucia. Chrystus dla ratowania człowieka poświęca wszystko.

  Czytaj całość

Uzyskaj dostęp do:

 • 4665 inspirujące propozycje kazań, rozważań,
 • 36 scenariusze katechez,
 • 69 materiały dotyczące zarządzania parafią,
 • 38 artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej dostosowane do potrzeb spowiadających,
 • 249 najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

Kalendarz wydarzeń

Pełny widok kalendarza