Homilie codzienne

Data:


 • Świat dziś bardzo mocno idzie w kierunku elektryfikacji. Potrzeba nowej technologii, aby zwiększyć wydajność akumulatorów. Maryja „chowała wiernie wszystkie te wspomnienia w swym sercu.” Miała bardzo „pojemne” serce. Jakie serce masz Ty? Ile spraw Bożych mieścisz w nim? Maryja nie wszystko rozumiała, ale każde słowo Boga zachowywała w swoim sercu! Nie wyciągała pochopnych wniosków, ale rozeznawała!

  Czytaj całość
 • Jezus kocha nas po ludzku, ale Jego miłość jest nieskończona, nieograniczona, ponieważ jest to jednocześnie Boska miłość – najczystsza, najświętsza… doskonała! Kiedy doświadczymy tej miłości, chcemy nie tylko dziękować za nią Bogu, ale również staramy się uczyć sami tak kochać. Ci, którzy wykorzystują religię do złych celów, szczególnie nie radzą sobie z właściwym rozumieniem Boga i Jego wersji miłości. Nasze zrozumienie wielkości Boga wykracza daleko poza te prawdy, które każdy jest w stanie samodzielnie sobie wypracować, kierując się właściwym rozumowaniem. Najświętsze Serce Jezusa jest zranione. Na Górze Kalwarii przebito je włócznią. Ta włócznia w jakiś sposób podsumowała (zebrała razem) wszystkie grzechy świata!

  Czytaj całość
 • Grzech jest oznaką buntu człowieka wobec Boga i jego konsekwencja jest śmierć. Na ziemi grzech niszczy jedność nie tylko z Bogiem ale także z drugim człowiekiem. Fundamentem jedności jest nieustanna otwartość człowieka do przebaczania i postawy prośby o przebaczenie.

  Czytaj całość
 • Jezus na przykładzie najmniejszej litery i znaku w alfabecie greckim każe nam zwrócić uwagę na to, co małe, często niedostrzegalne. Wiele szczegółów w naszym życiu decyduje o naszej jakości. Bóg dostrzega to, co w nas dobre, choćby najmniejszy okruch. To, co inni w nas przekreślą albo zlekceważą, Bóg obróci w dobro!

  Czytaj całość
 • Od wielu lat, także współcześnie, mamy problem z tym, czy można zarabiać na Panu Bogu? Historia jednego z twórców tzw. odzieży chrześcijańskiej. „Tak niech wasze światło jaśnieje przed ludźmi, aby widzieli wasze dobre uczynki i chwalili Ojca waszego, który jest w niebie.” Nie głosi się Ewangelii swoim wyglądem zewnętrznym, strojem, jeśli się nią nie żyje. Panu Bogu mamy świadczyć całym sobą, a nie tylko czynami. To kim jestem i jak się prezentuję świadczy także o wielkości Boga! Wszystko, kim jestem, ma być na chwałę Boga!

  Czytaj całość
 • Stary Testament a Kazanie na Górze. Wymierzenie policzka. Upokorzenie, obelga. Odrzucić chęć zemsty. Bronić godności. Służba w radości. Moc od Boga.

  Czytaj całość
 • „Pobożny” to nie zawsze to samo, co „wierzący”. Dla uczonych w Piśmie liczyła się tylko fasadowość i powierzchowność. Jezus pokazuje ubogą wdowę jako wzór wiary. Wierzyć to znaczy zaufać Bogu, oddać się całkowicie w Jego ręce.

  Czytaj całość
 • Pierwsze piątki miesiąca i związany z nimi kult Najświętszego Serca Jezusowego jest w polskiej pobożności niezwykle istotny i popularny. Wszystkie łaski, jakie otrzymali święci i błogosławieni od Najświętszego Serca Pana Jezusa, były swoistym przygotowaniem do znanych objawień Serca Jezusowego przekazanych św. Marii Małgorzacie Alacoque. W kulcie Serca Jezusowego okazujemy Jezusowi Chrystusowi wdzięczność, że stał się człowiekiem dla naszego zbawienia. Wielbimy wszechmogącego Boga, nie mogąc do końca zrozumieć, z jakiego to powodu Pan całego stworzenia w sposób tak cudowny oddał nam się aż do końca. Kult Najświętszego Serca Jezusowego jest też świętem radosnej nowiny, że Pan Bóg tak bardzo kocha człowieka, nawet największego grzesznika. Pamiętajmy o miłości Najświętszego Serca Pana Jezusa. Bóg jest Miłością i czeka na pozytywną odpowiedź z naszej strony.

  Czytaj całość

Uzyskaj dostęp do:

 • 4526 inspirujące propozycje kazań, rozważań,
 • 36 scenariusze katechez,
 • 69 materiały dotyczące zarządzania parafią,
 • 38 artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej dostosowane do potrzeb spowiadających,
 • 240 najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

Kalendarz wydarzeń

Pełny widok kalendarza