Aktualności

 • Watykan potwierdza papieską wizytę w Kazachstanie

  1 sierpnia 2022  / Świat

  Przyjmując zaproszenie władz cywilnych i kościelnych, Papież Franciszek odbędzie zapowiedzianą podróż apostolską do Kazachstanu w dniach 13-15 września br. odwiedzając miasto Nur-Sułtan z okazji VII Kongresu Przywódców Religii Światowych i Tradycyjnych – oświadczył dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej.

 • Papież do dziennikarzy: nie sądzę bym utrzymał dotychczasowy rytm podróży

  1 sierpnia 2022  / Świat

  Podczas konferencji prasowej na pokładzie samolotu, powracającego z Kanady, Ojciec Święty odpowiadał m.in. na pytania dotyczące tego, w jaki sposób jego stan zdrowia może wpłynąć na dalsze plany podróży apostolskich. Nie wykluczył też możliwości rezygnacji z urzędu, mówiąc, że "nie jest to problem", jednakże podkreślił swoją wolę dalszego służenia Kościołowi.

 • Czechy: Kościół poszukujący odpowiedzi na dramat samotności człowieka

  1 sierpnia 2022  / Świat

  Czechy z punktu widzenia religijnego prezentują się dość osobliwie. Trzy czwarte mieszkańców nie deklaruje przynależności do żadnej religii, a tylko 5 proc. z ponad 11 milionów mieszkańców regularnie uczestniczy w nabożeństwach jakiegokolwiek Kościoła. W takim kontekście odpowiedź na wezwanie do udziału w synodzie o synodalności w Kościele katolickim dostarczyła nieoczekiwanych niespodzianek.

 • Papież podziękował za podróż do Kanady i zaapelował o pokój na Ukrainie

  1 sierpnia 2022  / Świat

  Po odmówieniu modlitwy „Anioł Pański” i udzieleniu apostolskiego błogosławieństwa Ojciec Święty podziękował wszystkim, którzy umożliwili jego pielgrzymkę pokutną do Kanady, zapewnił naród ukraiński o swej modlitwie i zaapelował o powstrzymanie działań zbrojnych oraz podjęcie negocjacji, a także w dzień św. Ignacego z Loyoli pozdrowił swoich zakonnych współbraci – jezuitów.

 • Apel na miesiąc abstynencji: trzeźwość obowiązuje dorosłych zawsze i w każdej sytuacji (dokument.)

  1 sierpnia 2022  / Polska

  W sierpniu, miesiącu ważnych rocznic patriotycznych i świąt maryjnych, zachęcamy wszystkich ludzi dobrej woli do zachowania abstynencji od alkoholu – czytamy w Apelu Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych na sierpień – miesiąc abstynencji. Apel odpisał przewodniczący Zespołu bp. Tadeusz Bronakowski.

 • Jasna Góra: modlitwa i pamięć o powstańcach warszawskich

  1 sierpnia 2022  / Polska

  Dziś Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego. I na Jasnej Górze zanoszona jest modlitwa za Ojczyznę i za poległych w jej obronie. O heroicznym zrywie i wierze w Boga, którą żywili powstańcy warszawscy, świadczą zgromadzone tu pamiątki. Przez cały okres okupacji, nawet w czasie Powstania Warszawskiego, kontynuowana była Warszawska Pielgrzymka Piesza.

 • Zaczyna się tygodniowy cykl modlitw za Ukrainę

  28 lutego 2022  / Świat

  Z inicjatywą tygodniowej modlitwy za Ukrainę wyszły wspólnoty i zespoły chrześcijańskiej muzyki. Codziennie od dziś do 5 marca o 20:00 trwać będą spotkania z modlitwą wstawienniczą i wielbieniem. Uczestniczyć w nich będzie można za pośrednictwem transmisji.

 • Patriarcha Cyryl wobec wojny Putina

  28 lutego 2022  / Świat

  W czwartek rano obudziliśmy się w świecie, który stał się innym światem. W tym nowym świecie Kreml prowadzi dwie wojny naraz – rozwinął dużą wojnę przeciwko Ukrainie i kontynuuje wojnę przeciwko Rosji. Rezultaty obu tych wojen będą nadzwyczaj ciężkie dla narodów obu krajów – pisze Siergiej Czapnin, niezależny prawosławny rosyjski publicysta, w analizie przygotowanej specjalnie dla KAI.

Uzyskaj dostęp do:

 • 5109 inspirujące propozycje kazań, rozważań,
 • 36 scenariusze katechez,
 • 69 materiały dotyczące zarządzania parafią,
 • 38 artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej dostosowane do potrzeb spowiadających,
 • 274 najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

Kalendarz wydarzeń

Pełny widok kalendarza

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.