Aktualności

 • Jak będzie wyglądał Orszaki Trzech Króli w czasie pandemii?

  15 września 2020  / Polska

  Mimo trwającej epidemii, Orszaki Trzech Króli 2021 odbędą się i wszyscy są na nie zaproszeni – informuje Piotr Giertych, przewodniczący Fundacji Orszak Trzech Króli. Z uwagi na szczególne okoliczności, orszaki planowane są jednak w wyjątkowej formie: mini-orszaku, spaceru orszakowego, orszaku kolędowego lub jako orszakowy challenge kolędowy.

 • Wkrótce jubileuszowy XX Dzień Papieski

  15 września 2020  / Świat

  Już 11 października pod hasłem „Totus Tuus” będziemy przeżywali jubileuszowy XX Dzień Papieski. Będzie to także jubileusz dwudziestolecia działania Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która wspiera zdolną i niezamożną młodzież z małych miejscowości. – Wierzę, że zbierzemy odpowiednią kwotę, aby po raz kolejny dwa tysiące młodych osób mogło otrzymać stypendia, które pozwolą im rozwinąć się i zrealizować swoje marzenia – mówi, w komentarzu z cyklu #OpinieKAI, ks. Dariusz Kowalczyk – Przewodniczący Zarządu Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

 • Siostra Alford: większość ludzi nie wie, co robi Kościół

  15 września 2020  / Świat

  „Tym, co każdy z nas może zrobić w obecnym czasie, gdy doświadczamy skutków pandemii i kryzysu finansowego, jest prowadzenie etycznego, to znaczy dobrego życia” – uważa s. Helen Alford. 4 września Franciszek mianował dominikankę członkiem Papieskiej Akademii Nauk Społecznych. To watykański think-tank, którego zadaniem jest prowadzenie dialogu Kościoła ze światem naukowym.

 • Prymas Polski: nie ma Chrystusa bez krzyża!

  15 września 2020  / Polska

  „Nie ma Chrystusa bez krzyża! Taki nie istnieje” – mówił abp Wojciech Polak. Prymas Polski przewodniczył uroczystościom odpustowym w Sanktuarium Krzyża Świętego w Kcyni.

 • Komisja Wychowania Katolickiego KEP: potrzebna szkolna religia i katecheza parafialna

  30 sierpnia 2020  / Polska

  Potrzeba zarówno szkolnych lekcji religii, jak i katechezy parafialnej – podkreśla Komisja Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski w słowie z okazji zbliżającego się nowego roku szkolnego. W 30. rocznicę powrotu religii do szkół dziękuje rodzicom za współpracę i wsparcie.

 • Czy papież odwiedzi Lourdes w 2022 r.?

  30 sierpnia 2020  / Świat

  Katolickie Radio Notre-Dame we Francji sugeruje, że możliwa jest wizyta papieża Franciszka w Lourdes w rocznicę objawień pierwszych objawień, 11 lutego 2022 r.

 • Zakończyło się 386. zebranie plenarne KEP na Jasnej Górze

  30 sierpnia 2020  / Polska

  Duszpasterstwo w czasie pandemii, podsumowanie 30-lecia szkolnej katechezy, ochrona dzieci i młodzieży przed wykorzystywaniem seksualnym, stanowisko wobec osób LGBT oraz sprawy dotyczące rodziny zdominowały 386. zebranie plenarne Konferencji Episkopatu Polski na Jasnej Górze. Dokonano też wielu nowych wyborów, w tym nowego rzecznika KEP w osobie jezuity o. Leszka Gęsiaka.

 • Od wydarzeń na Białorusi zależy przyszłość Europy

  24 sierpnia 2020  / Polska

  Na Białorusi olbrzymią rolę odgrywa Kościół katolicki – mówi Marcin Przeciszewski. Prezes Katolickiej Agencji Informacyjnej podkreśla udział katolików w pomocy potrzebującym wśród naszych wschodnich sąsiadów, których liczba w związku z ostatnimi wydarzeniami wzrosła. Jak my możemy pomóc protestującym? O tym w filmie poniżej.

Uzyskaj dostęp do:

 • 4171 inspirujące propozycje kazań, rozważań,
 • 36 scenariusze katechez,
 • 69 materiały dotyczące zarządzania parafią,
 • 38 artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej dostosowane do potrzeb spowiadających,
 • 185 najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

Kalendarz wydarzeń

Pełny widok kalendarza

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.