Aktualności

 • Franciszek: Adwent to okres przebudzenia i czujności (dokumentacja)

  28 listopada 2022  / Świat

  „W tym okresie Adwentu otrząśnijmy się z naszego letargu i przebudźmy ze snu! Starajmy się zadać sobie pytanie: czy jestem świadomy tego, czym żyję, czy jestem czujny, czy jestem przebudzony? Czy staram się rozpoznawać Bożą obecność w codziennych sytuacjach?” – zachęcił 27 listopada Ojciec Święty w rozważaniu przed modlitwą „Anioł Pański”.

 • Prymas Polski: wielki jest nie ten, kto po ludzku panuje, ale kto służy

  21 listopada 2022  / Polska

  „Służba - takiego królowania uczy nas Chrystus, o takim nam przypomina, takie Chrystusowe Królestwo mamy szerzyć. To nie jest cel na jutro. Modlimy się o nie i zaczynamy nim żyć już dziś” - mówił w uroczystość Chrystusa Króla Prymas Polski abp Wojciech Polak.

 • Caritas Polska: musimy dostrzec różne obszary ubóstwa

  14 listopada 2022  / Polska

  Caritas Polska pomaga bezdomnym, starszym, dzieciom, niepełnosprawnym, uchodźcom, ofiarom wojny na Ukrainie, ale też potrzebującym w Afryce i w wielu innych miejscach na świecie. Wartość tej pomocy w 2021 r. wyniosła 250 mln. zł. Jak podkreśla Małgorzata Jarosz – Jarszewska, zastępca dyrektora Caritas Polska, ubóstwo to nie tylko problem ekonomiczny. Trzeba na to spojrzeć szerzej i starać się ofiarować nie tylko wsparcie materialne ale też czas, bliskość, uwagę, nadzieję. W niedzielę 13 listopada obchodzimy VI Światowy Dzień Ubogich.

 • Msze, przemarsze, biegi, koncerty - jutro w całym kraju obchody Narodowego Święta Niepodległości

  10 listopada 2022  / Polska

  Uroczyste Msze św. w intencji Ojczyzny, przemarsze ulicami miast, koncerty pieśni patriotycznych oraz niepodległościowe biegi, pikniki i gry miejskie - złożą się w piątek 11 listopada na świętowanie w całej Polsce 104. rocznicy odzyskania niepodległości. W tym roku główne obchody zostaną przedłużone do soboty o uroczystość złożenia w podziemiach Świątyni Opatrzności Bożej doczesnych szczątków trzech pierwszych Prezydentów RP na uchodźstwie.

 • Papież przestrzegł przed katolicyzmem oderwanym od spotkania z Jezusem

  7 listopada 2022  / Polska

  O zagrożeniach wiary pozbawionej spotkania z Jezusem Chrystusem mówił Franciszek na pokładzie samolotu lecącego z Bahrajnu do Rzymu, odpowiadając na pytanie na temat postulatów niemieckiej drogi synodalnej.

 • Uroczystość Wszystkich Świętych, święto znanych i nieznanych - wszystkich, którzy doznają chwały nieba

  2 listopada 2022  / Polska

  1 listopada Kościół katolicki wspomina wszystkich świętych: wyniesionych na ołtarze i otaczanych kultem oraz anonimowych, bezimiennych i nikomu nieznanych. Uroczystość Wszystkich Świętych jest radosnym świętem tych, którzy po ziemskiej wędrówce zaznają radości wiecznego życia z Bogiem. Tego dnia – doświadczamy też znaczenia „communnio sanctorum” – tajemnicy wielkiej wspólnoty świętych, na których wstawiennictwo zawsze możemy liczyć.

 • Warszawa: chrześcijanie i Żydzi po raz 30. świętowali Wspólną Radość Tory

  24 października 2022  / Polska

  Pod hasłem „Czy Bóg chce różnorodności?” już po raz 30. Żydzi i chrześcijanie spotkali się w ramach unikalnej w skali światowej inicjatywy „Wspólna Radość Tory”. Podczas wydarzenia zastanawiano się nad biblijnym przekazem o wieży Babel. Spotkanie, w którym uczestniczyli także muzułmanie, odbyło się w warszawskim kościele środowisk twórczych przy Placu Teatralnym.

 • Papież do cystersów: wspólnie obserwujmy Jezusa jak uczniowie

  19 października 2022  / Polska

  „Dzisiaj doświadczenie spotkania z różnorodnością stanowi znak czasów” – powiedział papież do odwiedzających go członków Kapituły Generalnej zakonu cystersów. „Wasz wkład jest cenny, szczególnie bogaty, ponieważ z racji waszego kontemplatywnego powołania nie zadowalacie się powierzchownym umieszczeniem różnic w jednym miejscu, ale przeżywacie je również na poziomie wewnętrznym, w modlitwie, w dialogu duchowym” – podkreślił Franciszek.

Uzyskaj dostęp do:

 • 5249 inspirujących propozycji kazań, rozważań,
 • 36 scenariuszy katechez,
 • 69 materiałów dotyczących zarządzania parafią,
 • 38 artykułów poświęconych posłudze spowiedniczej dostosowane do potrzeb spowiadających,
 • 289 najważniejszych wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

Kalendarz wydarzeń

Pełny widok kalendarza

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.