Syn Człowieczy przyjdzie w chwili, której się nie domyślamy. W adwencie mamy czuwać, aby nie ulec pokusie, która prowadzi do zwątpienia i do śmierci. Czuwanie pozwala rozpoznać znaki obecności Chrystusa pośród nas. Jan Chrzciciel przez swoje nauczanie i chrzest w Jordanie przygotowywał ludzkie serca na przyjęcie Jezusa. Każda epoka ma swojego Eliasza..

Czytaj całość

Święci nie są jakąś specjalną rasą nadludzi, wyposażonych w tytaniczne zdolności i umiejętności. Święci odczuwali ludzką słabość, kruchość i niemoc. Także wiara, którą nosili w swoim sercu i która ich uczyniła świętymi, była często ciężkim zmaganiem pomiędzy wątpliwościami, niepewnościami i pokusami. O Janie Chrzcicielu Jezus wypowiedział słowa niezwykłej pochwały: Między narodzonymi z niewiast nie powstał większy od Jana Chrzciciela (Mt 11,11). Po krótkim czasie ten „największy człowiek” zaczął mówić o swoich wątpliwościach co do osoby Jezusa: Czy Ty jesteś Tym, który ma przyjść, czy też innego mamy oczekiwać? (Mt 11,3)..

Czytaj całość

Przez łzy możemy dostrzec i usłyszeć Zmartwychwstałego, który przychodzi do nas w doświadczeniu śmierci kogoś bliskiego. Prawdziwe łzy płyną z kochającego serca. Łzy obmywają doczesność i otwierają na wieczność. Maria Magdalena cierpiała z powodu śmierci Pana Jezusa. Miłość jest silniejsza niż śmierć! Magdalena wierzy, że Bóg jest miłością. Dla Niego nie ma rzeczy niemożliwych. Śmierć nie jest końcem, ona jest zakończeniem pewnego etapu. Śmierć została pokonana przez śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa..

Czytaj całość

Uzyskaj dostęp do:

  • 3795 inspirujące propozycje kazań, rozważań,
  • 36 scenariusze katechez,
  • 69 materiały dotyczące zarządzania parafią,
  • 38 artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej dostosowane do potrzeb spowiadających,
  • 103 najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

Kalendarz wydarzeń

Pełny widok kalendarza