Magnificat jest dziękczynieniem Bogu za dar wybrania i jednocześnie uwielbieniem Boga za otrzymane łaski. Nasza codzienna modlitwa ma także być dziękczynieniem Bogu za dar Zbawienia w Jego Synu, za opiekę Maryi i za życie..

Czytaj całość

Wierzący, to nie człowiek bezbłędny, ale prawdziwy. Stawia pytania, pragnie usłyszeć odpowiedzi. Pozwala Bogu prowadzić się za rękę. Otwartość na Boga, to wrażliwość serca na słuchanie i przyjęcie słowa Bożego. Pokusy odsłaniają to, co w sobie ukrywamy, może to być ziarno, ale równie dobrze mogą być plewy. Cierpliwość i odwaga jaśnieją w chwili pokusy. Powołani do ukazywania innym Jezusa. Być glebą dla wzrastania Jezusa Chrystusa. Nie wolno się spieszyć, na wszystko przychodzi właściwa pora. Potrzebne jest dorastanie do odpowiedzialnego mówienia, dorastanie do otwarcia się, dorastanie do przyjmowania tego, co Bóg daje i do przyjęcia tego, z czym ludzie do mnie przychodzą. Życie jest dorastaniem do przyjęcia miłości Boga..

Czytaj całość

Wiara silniejsza od śmierci. Konfrontacja ze śmiercią – czas refleksji i nawrócenia. Opowiadał kiedyś pewien misjonarz, który przez 25 lat pracował w Togo, w zachodniej Afryce, że podczas pierwszego pogrzebu był zaskoczony, gdy po opuszczeniu trumny do grobu cała wioska powiedziała wspólnie Credo. Liturgia pogrzebowa nie przewiduje w tym miejscu wyznania wiary, ale ci prości ludzie spontanicznie wyczuwali, że właśnie teraz najbardziej potrzebują umocnienia w wierze. Paschał – symbol Chrystusa Zmartwychwstałego. W 2000 r. św. Jan Paweł II odprawiał Mszę Świętą w Bazylice Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Po kazaniu diakon wyniósł z grobu zapaloną świecę, od której płomienia zapalili swoje świece wszyscy kapłani. Oto światło radości, światło nadziei, które daje Pan Zmartwychwstały..

Czytaj całość

Uzyskaj dostęp do:

  • 3313 inspirujące propozycje kazań, rozważań,
  • 36 scenariusze katechez,
  • 69 materiały dotyczące zarządzania parafią,
  • 38 artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej dostosowane do potrzeb spowiadających,
  • 48 najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

Kalendarz wydarzeń

Pełny widok kalendarza