Umowa zalecenie wykorzystywana jest przy angażowaniu osób do wykonywania prac cyklicznie powtarzalnych, których czas wykonywania nie jest z góry ograniczony, np. prowadzenie domu, sprzątanie, prace gospodarskie i ogrodnicze. Jakie są zalety i wady takiej umowy?.

Czytaj całość

Wielu z nas wśród rozlicznych zadań spotyka się również z wyzwaniem przygotowania Grobu Pańskiego. W tym miejscu chcemy stworzyć galerię zdjęć grobów z naszych parafii – będzie ona źródłem pomysłów, jak uporać się z tym estetycznym i duszpasterskim zadaniem..

Czytaj całość
23 cze
2024

Często kościoły, zwłaszcza stare, wymagają poważnych remontów, takich jak wymiana dachu, wykonanie izolacji przeciwwilgociowej czy odrestaurowanie wnętrza świątyni. Kłopoty ze znalezieniem środków na sfinansowanie inwestycji przyprawiają o ból głowy niejednego księdza proboszcza. Warto więc starać się o dotacje i pozyskiwać fundusze dla parafii z różnych źródeł..

Czytaj całość

Na terenie mojej parafi i znajduje się cmentarz i jako jego zarządca mam obowiązek prowadzenia odpowiedniej dokumentacji. Jak długo należy przechowywać księgi?.

Czytaj całość

Uzyskaj dostęp do:

  • 5994 inspirujących propozycji kazań, rozważań,
  • 36 scenariuszy katechez,
  • 69 materiałów dotyczących zarządzania parafią,
  • 38 artykułów poświęconych posłudze spowiedniczej dostosowane do potrzeb spowiadających,
  • 331 najważniejszych wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

Kalendarz wydarzeń

Pełny widok kalendarza