Umowa zalecenie wykorzystywana jest przy angażowaniu osób do wykonywania prac cyklicznie powtarzalnych, których czas wykonywania nie jest z góry ograniczony, np. prowadzenie domu, sprzątanie, prace gospodarskie i ogrodnicze. Jakie są zalety i wady takiej umowy?.

Czytaj całość

Wielu z nas wśród rozlicznych zadań spotyka się również z wyzwaniem przygotowania Grobu Pańskiego. W tym miejscu chcemy stworzyć galerię zdjęć grobów z naszych parafii – będzie ona źródłem pomysłów, jak uporać się z tym estetycznym i duszpasterskim zadaniem..

Czytaj całość

Często kościoły, zwłaszcza stare, wymagają poważnych remontów, takich jak wymiana dachu, wykonanie izolacji przeciwwilgociowej czy odrestaurowanie wnętrza świątyni. Kłopoty ze znalezieniem środków na sfinansowanie inwestycji przyprawiają o ból głowy niejednego księdza proboszcza. Warto więc starać się o dotacje i pozyskiwać fundusze dla parafii z różnych źródeł..

Czytaj całość

Na terenie mojej parafi i znajduje się cmentarz i jako jego zarządca mam obowiązek prowadzenia odpowiedniej dokumentacji. Jak długo należy przechowywać księgi?.

Czytaj całość

Uzyskaj dostęp do:

  • 5724 inspirujących propozycji kazań, rozważań,
  • 36 scenariuszy katechez,
  • 69 materiałów dotyczących zarządzania parafią,
  • 38 artykułów poświęconych posłudze spowiedniczej dostosowane do potrzeb spowiadających,
  • 329 najważniejszych wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

Kalendarz wydarzeń

Pełny widok kalendarza