Homilie codzienne ,27 października 2021

27 paź
2021

Środa XXX Tygodnia zwykłego

Dni powszednie / Okres zwykły dni powszednie / środa 30 tygodnia okresu zwykłego
ks. Michał Kowalski
Rz 8, 26-30; Łk 13, 22-30

Aby uzyskać dostęp do pełnej treści, zaloguj się lub załóż konto:

NIE MAM KONTA

Dołącz do grona użytkowników portalu i uzyskaj dostęp do wszystkich jego treści. Portal Pastoralis zawiera między innymi:

 • inspirujące propozycje kazań, rozważań,
 • scenariusze katechez,
 • materiały dotyczące zarządzania parafią,
 • zamknięte forum kapłańskie,
 • artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej,
 • najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

MAM KONTO

Księża, którzy czytali ten artykuł, czytali również:

Sobota II Tygodnia Adwentu

11 grudnia 2021

Imię Eliasz oznacza „Jahwe jest moim Bogiem”. Ten gorliwy prorok podobny do ognia miał odnowić przymierze Boga żywego. Eliasz był bezkompromisowym obrońcą wiary w jednego Boga, ratował naród żydowski od synkretyzmu religijnego. On, charyzmatyczny mąż wielkiej wiary, został wzięty do nieba. Św. Jan Chrzciciel był poprzednikiem Mesjasza. To on spełnił funkcję Eliasza. Naród wybrany w swojej zatwardziałości nie usłuchał go, potraktował jako kolejnego „dziwaka”, choć wielu Jana chętnie słuchało i wyznawało swoje grzechy, przyjmując chrzest. Czy rozumiem rolę Eliasza i św. Jana Chrzciciela jaką odegrali w zapowiedzi przyjścia na ziemię Zbawiciela świata?

Piątek II Tygodnia Adwentu

10 grudnia 2021

Posłuchajmy słów proroka Izajasza dzisiaj, w XXI wieku: „gdybyś zważał na me przykazania, stałby się twój pokój jak rzeka”. Obietnice Boga nigdy się nie starzeją. W każdym pokoleniu trzeba je sobie powtarzać. Każde pokolenie staje bowiem przed tą samą decyzją: czy zważać na Boże przykazania czy też je lekceważyć? Pan Bóg nie zmusza nas siłą do zachowania Jego praw i nakazów. Liczy na nasze zaufanie i na naszą rozumność. Dziś wsłuchujemy się ponownie w treść obietnic Boga. Zostały one przypieczętowane krwią Bożego Syna.

Czwartek II Tygodnia Adwentu

9 grudnia 2021

Lęk dotyka wszystkich aspektów ludzkiego życia. Rzeczywistość odziera z bezpieczeństwa. Przyzwyczajony do martwienia się o wszystko człowiek nie zauważa permanentnej obecności lęku. Jest Ktoś, kto mówi do człowieka „nie bój się”. Bóg wzywa człowieka nie tylko do wyzbycia się lęku, ale również do dokonywania wielkich dzieł. Człowiek nie zawsze dostrzega Bożą interwencję w swoim życiu. Bóg chce przede wszystkim naszego zaufania.

Uzyskaj dostęp do:

 • 4766 inspirujące propozycje kazań, rozważań,
 • 36 scenariusze katechez,
 • 69 materiały dotyczące zarządzania parafią,
 • 38 artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej dostosowane do potrzeb spowiadających,
 • 254 najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

Kalendarz wydarzeń

Pełny widok kalendarza