Homilie niedzielne i świąteczne

Kazanie niedzielne (dorośli), 16 grudnia 2012


Aby uzyskać dostęp do pełnej treści, zaloguj się lub załóż konto:

NIE MAM KONTA

Dołącz do grona użytkowników portalu i uzyskaj dostęp do wszystkich jego treści. Portal Pastoralis zawiera między innymi:

 • inspirujące propozycje kazań, rozważań,
 • scenariusze katechez,
 • materiały dotyczące zarządzania parafią,
 • zamknięte forum kapłańskie,
 • artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej,
 • najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

MAM KONTO

Księża, którzy czytali ten artykuł, czytali również:

Środa II Tygodnia Adwentu - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

8 grudnia 2021

W ikonie Matki Bożej Nieustającej Pomocy Maryja trzyma w ramionach Jezusa. Zarówno Ona sama, jak i Jezus nie wyglądają na szczęśliwych… Tak, jak Jezus pobiegł do swojej Matki po pocieszenie i ochronę, my zwracamy się do Maryi o pomoc w czasie próby, czy jakiegoś cierpienia. Wierzymy, że Maryja została w sposób zupełnie wyjątkowy wybrana przez Boga i zachowana od grzechu pierworodnego. Matka Boża została zbawiona dokładnie tak, jak każdy człowiek – każdy z nas ma swój udział w odkupieniu, jakie dokonało się na krzyżu.

II Niedziela Adwentu (homilia dla dorosłych)

5 grudnia 2021

Można celebrować Święta Bożego Narodzenia kilkadziesiąt razy w życiu i może się zdarzyć, że, mimo świętowania, Bóg nie rodzi się w naszych sercach. Narodziny Boga z naszym życiu i naszym sercu są możliwe tylko, gdy próbujemy wyjść na życiową pustynię i w ciszy wsłuchujemy się w Boże Słowo. Bóg przychodzi do nas w konkretnej sytuacji geograficznej, politycznej, społecznej. Nasza wiara – podobnie jak wiara proroków – ma bardzo konkretny kontekst.

II Niedziela Adwentu (homilia dla młodzieży)

5 grudnia 2021

Poziom cywilizacji i rozwoju danego społeczeństwa mierzy się między innymi ilością dróg i autostrad. Dzisiejsze czytania biblijne są poświęcone w pewnym sensie „Bożej inżynierii budowy dróg i mostów”. Można by powiedzieć, że Bóg Biblii jawi się jako Budowniczy dróg i mostów. Prorok Baruch wyobrażał sobie powrót Izraelitów z niewoli babilońskiej jak radosną manifestację. W przepowiadaniu Jana Chrzciciela zaznacza się istotna zmiana w patrzeniu na Boży plan budowy dróg i mostów. Jan Chrzciciel nie czeka na to, by Bóg je zbudował, ale wzywa swoich słuchaczy do tego, aby oni sami zabrali się do dzieła.

Uzyskaj dostęp do:

 • 4766 inspirujące propozycje kazań, rozważań,
 • 36 scenariusze katechez,
 • 69 materiały dotyczące zarządzania parafią,
 • 38 artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej dostosowane do potrzeb spowiadających,
 • 254 najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

Kalendarz wydarzeń

Pełny widok kalendarza