Homilie niedzielne i świąteczne ,29 listopada 2020

Dorośli Niedziela 29 lis
2020

I Niedziela Adwentu (homilia dla dorosłych)

Rok B / Adwent / 1 niedziela adwentu
ks. Stanisław Tkacz
Iz 63,16b–17.19b; 64,3–7; 1 Kor 1,3–9; Mk 13,33–37

Aby uzyskać dostęp do pełnej treści, zaloguj się lub załóż konto:

NIE MAM KONTA

Dołącz do grona użytkowników portalu i uzyskaj dostęp do wszystkich jego treści. Portal Pastoralis zawiera między innymi:

 • inspirujące propozycje kazań, rozważań,
 • scenariusze katechez,
 • materiały dotyczące zarządzania parafią,
 • zamknięte forum kapłańskie,
 • artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej,
 • najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

MAM KONTO

Księża, którzy czytali ten artykuł, czytali również:

III Niedziela zwykła (homilia dla dorosłych)

24 stycznia 2021

Czas przemija. Jest to rzeczywistość, której nie da się zatrzymać. Jest ona nieodwracalna. Konieczność śmierci zasmuca każdego z nas. Jako ludzie wierzący musimy nauczyć się umiejętnie żyć na tym świecie i pamiętać, że nie jesteśmy z tego świata. Jezus przychodzi na ziemię, aby ukazać nam pełnię życia w obfitości. Pokazuje nam, że jesteśmy wybrani przez Boga Ojca. W ten sposób mamy świadomość, że jesteśmy nie z tego świata. Naszą bronią jest ciągłe nawracanie się. Grzech w języku hebrajskim oznacza pomylenie celu, nie trafienie do tarczy. Z kolei nawrócenie oznacza zwrot we właściwym kierunku. Nawrócić się, to rozpoznać Boga pośród nas. To wyznać, że mój Bóg jest Bogiem Żywym, a nie martwym.

III Niedziela zwykła (homilia dla młodzieży)

24 stycznia 2021

Słowa św. Pawła. Słowa Jezusa. Rozumienie tych przypomnień. Czas życia ludzkiego. Przyjście Boga na świat. Dać swiadectwo prawdzie. Wezwanie do nawrócenia. Dążenie do dojrzałości. Moralny ferment. Chrześcijańskie pojęcie miłości. Poznać i dzielić się Prawdą.

III Niedziela zwykła (homilia dla dzieci)

24 stycznia 2021

Bóg powołuje do bycia lekarzem, policjantem, księdzem. W Ewangelii Pan Jezus również powoływał konkretnych ludzi. Powołał Szymona i Andrzeja do bycia rybakami ludzi. Z rybą bardzo mocno związana jest postać Starego Testamentu, o której słyszeliśmy w pierwszym czytaniu. Tą osobą jest prorok Jonasz. Jego głównym zadaniem było wzywanie ludzi do nawrócenia. Podobne zadanie mieli Apostołowie. Aby dobrze zapamiętać wszystkie informacje, mam dla was szczególne zadanie. Spróbujcie razem z rodzicami zaplanować swój dzień w taki sposób, aby mieć czas na spotkanie z Panem Bogiem. Na obrazkach, które za chwilę otrzymacie zaznaczcie kolorami odpowiednio: Głowa – odmówienie porannego modlitwy; Ogon – odmówienie wieczornej modlitwy; Tułów – udział w niedzielnej Mszy św.; Łuski – dobre uczynki. Pomoce: Akwarium z rybkami, lub zdjęcie; Obrazek proroka Jonasza; Sieci; Rysunek ryby do pokolorowania dla dzieci (można też poprosić dzieci, aby same namalowały rybę, którą potem pokolorują).

Uzyskaj dostęp do:

 • 4348 inspirujące propozycje kazań, rozważań,
 • 36 scenariusze katechez,
 • 69 materiały dotyczące zarządzania parafią,
 • 38 artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej dostosowane do potrzeb spowiadających,
 • 223 najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

Kalendarz wydarzeń

Pełny widok kalendarza