Homilie codzienne ,20 kwietnia 2018

20 kwi
2018

Piątek III Tygodnia Wielkanocnego

Dni powszednie / Wielkanoc dni powszednie / piątek 3 tygodnia wielkanocnego
o. Robert Więcek SJ
Dz 9,1–20; J 6,52–59

Aby uzyskać dostęp do pełnej treści, zaloguj się lub załóż konto:

NIE MAM KONTA

Dołącz do grona użytkowników portalu i uzyskaj dostęp do wszystkich jego treści. Portal Pastoralis zawiera między innymi:

 • inspirujące propozycje kazań, rozważań,
 • scenariusze katechez,
 • materiały dotyczące zarządzania parafią,
 • zamknięte forum kapłańskie,
 • artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej,
 • najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

MAM KONTO

Księża, którzy czytali ten artykuł, czytali również:

Sobota III Tygodnia Wielkiego Postu

30 marca 2019

Człowiek odrzucający Boga szuka sobie usprawiedliwienia w postawie innych ludzi, chce w ten sposób zagłuszyć sumienie. Przyjmuje postawę faryzeusza opisaną w dzisiejszej Ewangelii. Agresja i sposób argumentacji świadczy o „głosie” Boga, który poprzez wyrzuty sumienia poszukuje każdego człowieka. Spotkać można także ludzi, którzy podkreślają swoją religijną postawę – wypełnianie praktyk i praktycznie bezgrzeszność. Jest tu ukryte odniesienie do innych ludzi, co jest także zachowaniem faryzeusza. Fundamentem postawy faryzeusza jest brak pokory rozumianej jako stanięcie w prawdzie przed Bogiem. Porównywanie się z innymi zawsze prowadzi do pychy lub do zazdrości. Wielki Post zachęca nas do stanięcia w prawdzie i o ten dar prośmy Boga.

Piątek III Tygodnia Wielkiego Postu

29 marca 2019

Bóg czeka z wierną miłością na powrót człowieka. Słowa Ozeasza są modlitwą pokutną i prośbą o przebaczenie grzechów. Bóg uczy, jakimi słowami zwracać do Niego, by uzyskać przebaczenie. Zabierzcie ze sobą słowa i nawróćcie się do Pana! (Oz 14,3). Modlitwa odnosiła się do jednej i podstawowej pokusy: braku zaufania wobec Bożych planów.

Czwartek III Tygodnia Wielkiego Postu

28 marca 2019

Jezus uczy nas, że liczą się nie tyle słowa, co czyny, które winny być potwierdzeniem słów. Jezus potwierdza swoje słowa czynami. Jezus został oskarżony o złamanie Bożego prawa, choć pomógł opętanemu człowiekowi, uczynił dobro. Jezus prowadzi dialog z ludźmi, którzy Go oskarżyli, i ukazuje absurdalność ich zarzutów. Jezus ma władzę nad złymi duchami i przyszedł je pokonać. Brak wiary i zamknięcie się na osobę Jezusa, sprawiają, że nie wszyscy mogą doświadczyć Jego uzdrawiającej i zbawczej mocy. Tylko Jezus jest w stanie pokonać zło, które nas niszczy.

Uzyskaj dostęp do:

 • 3446 inspirujące propozycje kazań, rozważań,
 • 36 scenariusze katechez,
 • 69 materiały dotyczące zarządzania parafią,
 • 38 artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej dostosowane do potrzeb spowiadających,
 • 48 najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

Kalendarz wydarzeń

Pełny widok kalendarza