Homilie niedzielne i świąteczne ,19 stycznia 2020

Dorośli Niedziela 19 sty
2020

II Niedziela zwykła (homilia dla dorosłych)

Rok A / Okres zwykły / 2 tydzień zwykły
ks. Tadeusz Polak
Iz 49,3.5–6; 1 Kor 1,1–3; J 1,29–34

Aby uzyskać dostęp do pełnej treści, zaloguj się lub załóż konto:

NIE MAM KONTA

Dołącz do grona użytkowników portalu i uzyskaj dostęp do wszystkich jego treści. Portal Pastoralis zawiera między innymi:

 • inspirujące propozycje kazań, rozważań,
 • scenariusze katechez,
 • materiały dotyczące zarządzania parafią,
 • zamknięte forum kapłańskie,
 • artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej,
 • najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

MAM KONTO

Księża, którzy czytali ten artykuł, czytali również:

II Niedziela Zwykła (homilia dla młodzieży)

19 stycznia 2020

Życie chrześcijanina jest wymagające. Każdego dnia powinno być ono odpowiedzią na wezwanie Boga, który wzywa nas do gorliwej służby. Druga pieśń o Słudze Pańskim ukazuje nam, że dar powołania otrzymujemy od Boga już w łonie matki. Prorok Izajasz jest zwiastun ważnych proroczych przepowiedni. W liturgii słowa ukazuje się nam wybraniec Jahwe, który jest przykładem prawdziwego sługi. Szczególne powołanie Pawła do apostolstwa. Łaska Boża i pokój jako szczególny dar otrzymany po zbawczej męce, śmierci i zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa. Ofiara Bożego Baranka jest stale aktualizowana w Kościele i dokonuje się podczas każdej Mszy św. Przypominają nam o tym słowa: „Oto Baranek Boży, który gładzi grzechy świata”. Wypełnieniem drugiej części proroctwa Izajasza jest Kościół. To w Nim i przez Niego wypełniają się proroctwa mesjańskie Starego Testamentu.

II Niedziela zwykła (homilia dla dzieci)

19 stycznia 2020

Świadectwo szkolne, maturalne, dyplom magisterski, doktorat – to są bardzo ważne dokumenty, które świadczą o wynikach nauczania ucznia, studenta. Na ich podstawie można ocenić poziom wykształcenia danej osoby. Są też świadectwa z religii. Mają je ci, którzy uczęszczali na katechezę. Prorok Izajasz dał świadectwo o swoim powołaniu. Jan Chrzciciel również zaświadczył o Jezusie Chrystusie, jako o Mesjaszu, czyli dał o Nim świadectwo. To samo uczynił św. Paweł. Gdy w swym życiu upodabniamy się do Chrystusa, to tym samym dajemy o Nim świadectwo. Zasługujemy na miano świadka Chrystusa. Pomoce: - świadectwo szkolne, świadectwo maturalne, indeks studencki i dyplom magisterski; - świadectwo z religii; - fragment z Ewangelii dla każdego dziecka: "Przyszedł on na świadectwo, aby zaświadczyć o światłości, by wszyscy uwierzyli przez niego. Nie był on światłością, lecz posłanym, aby zaświadczyć o światłości" (J 1,7–8).

Niedziela Chrztu Pańskiego (homilia dla dorosłych)

12 stycznia 2020

Narodziny człowieka łączymy z odrodzeniem, czyli zanurzeniem w obietnicę życia wiecznego, którą tylko Bóg może dać i do końca wypełnić. Codziennie otwieram duszę na Boże miłosierdzie, na łaskę przemiany. Przemianę świata rozpoczynam od samego siebie. Przyszedłem na świat w rodzinie, a rodzina jest miejscem wiary, zrodzonej z osobistego spotkania z Bogiem. Każdego dnia mam umierać dla grzechu, by rodzić się do życia w Bogu. "Szczęśliwy ten, kto żyje w Bogu, błogosławiony, kto umiera szukając Go" (R. Follerau). "Jest szaleństwem szukanie szczęścia daleko od Boga" (św. Jan Bosko).

Uzyskaj dostęp do:

 • 3854 inspirujące propozycje kazań, rozważań,
 • 36 scenariusze katechez,
 • 69 materiały dotyczące zarządzania parafią,
 • 38 artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej dostosowane do potrzeb spowiadających,
 • 114 najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

Kalendarz wydarzeń

Pełny widok kalendarza