Homilie niedzielne i świąteczne ,14 stycznia 2018

Dzieci Niedziela 14 sty
2018

II Niedziela zwykła (homilia dla dzieci)

Rok B / Okres zwykły / 2 tydzień zwykły
ks. Jan Paszulewicz
1 Sm 3,3b–10.19; 1 Kor 6,13c–15a.17–20; J 1,35–42

Aby uzyskać dostęp do pełnej treści, zaloguj się lub załóż konto:

NIE MAM KONTA

Dołącz do grona użytkowników portalu i uzyskaj dostęp do wszystkich jego treści. Portal Pastoralis zawiera między innymi:

 • inspirujące propozycje kazań, rozważań,
 • scenariusze katechez,
 • materiały dotyczące zarządzania parafią,
 • zamknięte forum kapłańskie,
 • artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej,
 • najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

MAM KONTO

Księża, którzy czytali ten artykuł, czytali również:

IV Niedziela zwykła (homilia dla dorosłych)

28 stycznia 2018

Wypędzenie z człowieka złego ducha oznacza, że pojawił się ktoś, kto ma władzę nad duchami nieczystymi, kto jest w stanie je zwyciężyć, a więc rzeczywiście przyszło królestwo Boże. Nauczanie Jezusa musiało robić wrażenie, musiało różnić się od tego, co ludzie słyszeli od uczonych w Piśmie. Nauka Jezusa była głoszona z mocą. Jezus uczył jak ten, który ma władzę. Jezus identyfikował się ze swoim słowem. Uczeni w Piśmie bardziej głosili siebie samych niż słowo Boże. Często ważniejsza była tradycja wymyślona przez ludzi, niż to, co objawił Bóg. Nauka Jezusa jest nowa, bo ukazuje moc głoszonego słowa, ukazuje moc Bożą. Ona ukazuje prawdziwe oblicze Boga.

IV Niedziela zwykła (homilia dla młodzieży)

28 stycznia 2018

Zostaliśmy zaproszeni na ucztę przez samego Jezusa. Stajemy przed Nim pełni wewnętrznych dylematów i osłabieni grzechem, który zapanował nad nami. Czas spotkania z Jezusem w Jego domu to przestrzeń uzdrawiającej mocy Boga, której każdy z nas może doświadczyć. Człowiek, ponieważ jest osłabiony grzechem, lęka się spotkania z Bogiem, który jest święty. Kościół od wieków mówi o istnieniu szatana i przestrzega przed jego przebiegłością. Chrystus ma większą moc niż diabeł. Czego chcesz od nas Jezusie Nazarejczyku? Przyszedłeś nas zgubić. Wiem, kim jesteś: Święty Boży – krzyczał demon w Ewangelii św. Marka (Mk1,24). Wezwani jesteśmy przez Jezusa do walki z grzechem i ustawiczną troskę o zachowanie wewnętrznego piękna.

IV Niedziela zwykła (homilia dla dzieci)

28 stycznia 2018

Oprócz nas na ziemi mieszkają aniołowie i demony. Na ogół każdy człowiek jest kuszony przez diabła. W swojej naiwności sądzimy, że możemy oszukać diabła, jak w starych bajkach. Ulegając pokusie, otrzymujemy coś, co się nam podoba, a z drugiej strony tracimy wolność. Niektórych ludzi diabeł niszczy mocniej – nazywamy to opętaniem. Tylko Jezus jest Panem i tylko On ma władzę nad szatanem. Musimy zawsze starać się być blisko Jezusa. W trakcie homilii potrzebne będą następujące przedmioty: gruby, co najmniej kilkumetrowy sznur, kilka batonów lub innych słodyczy oraz kartka z wydrukowanym „regulaminem” zabawy (tzw. cyrografem).

Uzyskaj dostęp do:

 • 2867 inspirujące propozycje kazań, rozważań,
 • 36 scenariusze katechez,
 • 69 materiały dotyczące zarządzania parafią,
 • 38 artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej dostosowane do potrzeb spowiadających,
 • 47 najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

Kalendarz wydarzeń

Pełny widok kalendarza