Homilie niedzielne i świąteczne ,24 stycznia 2021

Młodzież Niedziela 24 sty
2021

III Niedziela zwykła (homilia dla młodzieży)

Rok B / Okres zwykły / 3 tydzień zwykły
ks. Jerzy Gugała SAC
Jon 3,1–5.10; 1 Kor 7,29–31;Mk 1,14–20

Aby uzyskać dostęp do pełnej treści, zaloguj się lub załóż konto:

NIE MAM KONTA

Dołącz do grona użytkowników portalu i uzyskaj dostęp do wszystkich jego treści. Portal Pastoralis zawiera między innymi:

 • inspirujące propozycje kazań, rozważań,
 • scenariusze katechez,
 • materiały dotyczące zarządzania parafią,
 • zamknięte forum kapłańskie,
 • artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej,
 • najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

MAM KONTO

Księża, którzy czytali ten artykuł, czytali również:

I Niedziela Wielkiego Postu (homilia dla dorosłych)

21 lutego 2021

Jak dobrze przeżyć Wielki Post? Pustynia – obraz ziemi wyjałowionej przez grzech. Chrystus stał się podobny do nas we wszystkim oprócz grzechu. Kuszenie na pustyni – synteza dzieła zbawczego. Patrzmy na Jezusa, który nam w wierze przewodzi i ją wydoskonala.

I Niedziela Wielkiego Postu (homilia dla młodzieży)

21 lutego 2021

Po ulewie trwającej 40 dni i 40 nocy Bóg zawiera przymierze z Noem, że już nigdy nie ześle potopu. Na znak przymierza roztacza tęczę. Liczba 40 winna naszą myśl odnosić do Wielkiego Postu. W czasie Wielkiego Postu wchodzimy w czas oczyszczenia, który nazywamy metanoia. To słowo znaczy dosłownie – zmiana myślenia. Owa zmiana ma dotyczyć wszystkiego, co istotne w naszym życiu. Jest to zachęta do zmiany myślenia o Bogu, do właściwych relacji z drugim człowiekiem i do czystości serca. Św. Piotr opisuje wodę chrztu oraz przymierze zawarte przez Jezusa na krzyżu. Tak więc już na początku Wielkiego Postu nasze myśli kierują się ku temu, co będziemy przeżywać w czasie Triduum Paschalnego: do dnia męki i śmierci Jezusa oraz Jego zmartwychwstania. Na progu Wielkiego Postu warto pomyśleć o potrzebie nawrócenia – zmiany swojego sposobu myślenia i działania. Jezus do niczego nie zmusza. On tylko wzywa, zachęca do podjęcia tej drogi. Nie obiecuje, że będzie łatwa, ale zapewnia, że jest blisko nas. Na końcu tej drogi jest zwycięstwo i tryumf z Chrystusem.

I Niedziela Wielkiego Postu (homilia dla dzieci)

21 lutego 2021

W czasie Wielkiego Postu podejmujemy różne ćwiczenia duchowe, ćwiczenia wewnętrzne kształtujące charakter i postawę człowieka. Umartwienia zewnętrzne, posty i inne praktyki mają na celu wzmocnienie siły ducha. Siła ducha, siła charakteru pod pewnymi względami może być porównywana z innymi walorami człowieka, co oznacza, że można nad nią pracować za pomocą pewnych ćwiczeń i zadań duchowych. Człowiek rozwija się tylko wtedy, gdy podejmuje męczące, nużące wyzwania, a nie wtedy, gdy rzuca się na rzeczy proste, łatwe i przyjemne. Pomoce: pilot do telewizora (można ukryć go w pudełku i wprowadzić do homilii element konkursu – zgadywanki).

Uzyskaj dostęp do:

 • 4384 inspirujące propozycje kazań, rozważań,
 • 36 scenariusze katechez,
 • 69 materiały dotyczące zarządzania parafią,
 • 38 artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej dostosowane do potrzeb spowiadających,
 • 227 najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

Kalendarz wydarzeń

Pełny widok kalendarza