Homilie niedzielne i świąteczne ,11 marca 2018

Dzieci Niedziela 11 mar
2018

IV Niedziela Wielkiego Postu (homilia dla dzieci)

Rok B / Wielki Post / 4 niedziela Wielkiego Postu
ks. Janusz Stańczuk
2 Krn 36,14–16.19-23; Ef 2,4–10; J 3,14–21

Aby uzyskać dostęp do pełnej treści, zaloguj się lub załóż konto:

NIE MAM KONTA

Dołącz do grona użytkowników portalu i uzyskaj dostęp do wszystkich jego treści. Portal Pastoralis zawiera między innymi:

 • inspirujące propozycje kazań, rozważań,
 • scenariusze katechez,
 • materiały dotyczące zarządzania parafią,
 • zamknięte forum kapłańskie,
 • artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej,
 • najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

MAM KONTO

Księża, którzy czytali ten artykuł, czytali również:

XI Niedziela zwykła (homilia dla dorosłych)

17 czerwca 2018

Procesja Bożego Ciała – obrazem pielgrzymującego Kościoła. Kim jest dla mnie Chrystus w Eucharystii? Boży zasiew – łaska sakramentu Chrztu. Królestwo Boże, to życie, które ma się w nas rozwijać, poprzez różne etapy wzrostu. Piąty ołtarz Bożego Ciała – dusza każdego z nas. Czy wzrastam w wierze, która została zasiana w mym sercu przez łaskę Chrztu św.?

XI Niedziela zwykła (homilia dla młodzieży)

17 czerwca 2018

W kolejną niedzielę przychodzimy do naszej świątyni, by Panu przedstawić nasze osobiste sprawy – radości i troski naszego ludzkiego życia. Pan nas zna, zna nasze życie i pragnie po raz kolejny nasycić nas swoim Słowem i Ciałem. W liturgii słowa spotykamy dzisiaj proroka Ezechiela, który na podstawie obrazu drzewa mówi o wzroście i potędze Narodu Wybranego. Kolejnym bohaterem dzisiejszej liturgii słowa jest św. Paweł, który uczy nas zaufania Panu i mocy wiary. W Ewangelii czytamy dwie przypowieści: o zasiewie i o ziarnku gorczycy. Obie mówią o wzroście królestwa niebieskiego. Dzisiejsza liturgia słowa wspiera dążenia do pracy na rzecz rozwoju Królestwa Bożego – najpierw we mnie, bym i ja mógł się stać tym, na którym może się wesprzeć każdy potrzebujący mocy wiary. Kościół Święty, którym jesteśmy, potrzebuje świadectwa naszego życia.

XI Niedziela zwykła (homilia dla dzieci)

17 czerwca 2018

Przypowieść o ziarnku gorczycy jest bardzo prosta w swej wymowie. Nie trzeba jej zbytnio tłumaczyć dzieciom. Celem homilii jest zwrócenie uwagi na rolę słowa Bożego, które zasiane w ludzkim sercu, tak jak ziarno zasiane w ziemię, wydaje plon. Dzieci powinny z radością przyjąć prawdę, że Jezus zasiewa słowa Ewangelii w ich sercu. Te słowa wyrosną w ich sercu i wydadzą plon. Homilia ma formę pouczającej baśni afrykańskiej autorstwa ks. Romualda Bakuna CM, który wiele lat głosił Ewangelię w Kongo. Pochodzi ze zbiorów prywatnych ks. Andrzeja Ziółkowskiego i do tej pory nie była publikowana. Dla wzbogacenia przekazu treści proponuję, aby tę baśń opowiedzieć z podziałem na role: narrator, ojciec, starszy brat, młodszy brat, żona młodszego brata. Homilię tę można przekazać w sposób bardziej teatralny i wykorzystać ją podczas szkolnej katechezy, na zbiórkach ministranckich, w czasie spotkań ze scholą, a nawet w czasie szkolnych rekolekcji dla dzieci i gimnazjalistów. Można się nią też posłużyć, pouczając dzieci, że w czasie wakacji winny pomagać swym rodzicom w drobnych pracach domowych, polnych, w ogrodzie itp.

Uzyskaj dostęp do:

 • 3070 inspirujące propozycje kazań, rozważań,
 • 36 scenariusze katechez,
 • 69 materiały dotyczące zarządzania parafią,
 • 38 artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej dostosowane do potrzeb spowiadających,
 • 48 najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

Kalendarz wydarzeń

Pełny widok kalendarza