Homilie niedzielne i świąteczne

Kazanie niedzielne (młodzież), 16 grudnia 2012


Aby uzyskać dostęp do pełnej treści, zaloguj się lub załóż konto:

NIE MAM KONTA

Dołącz do grona użytkowników portalu i uzyskaj dostęp do wszystkich jego treści. Portal Pastoralis zawiera między innymi:

 • inspirujące propozycje kazań, rozważań,
 • scenariusze katechez,
 • materiały dotyczące zarządzania parafią,
 • zamknięte forum kapłańskie,
 • artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej,
 • najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

MAM KONTO

Księża, którzy czytali ten artykuł, czytali również:

XXVIII Niedziela zwykła (homilia dla dorosłych)

9 października 2022

Co dzieje się z naszymi dziecięcymi marzeniami o życiu szczęśliwym i ciekawym? Dlaczego wygrywa szarość i przeciętność, a wszystko to nazywane jest przez nas „wolą Bożą?” W szarym życiu, które koniec końców nie jest realizacją marzeń, wiara też staje się bezbarwna! Wolą Boga jest to, byśmy na tym świecie odnaleźli szczęście – i nie jest to jedynie szczęście w znaczeniu życia wiecznego, ale szczęście „tu i teraz”! Zaufanie to klucz, który otwiera serce Boga! Poprzez zaufanie dajemy Panu przyzwolenie, by działał cuda w naszym życiu i odmieniał je zupełnie tak, jak w historiach cudownych uzdrowień z trądu.

XXVIII Niedziela zwykła (homilia dla młodzieży)

9 października 2022

Trąd to nawet dzisiaj straszna choroba. Wiedzą o tym dobrze misjonarze pracujący w krajach afrykańskich. Jezus Chrystus uzdrawia a uzdrowionych wysyła do kapłanów, by urzędowo stwierdzono fakt ich uzdrowienia. Uzdrowienie z trądu wiąże się ściśle z wybawieniem z trądu duchowego. Prosimy dziś o postawę wdzięczności dla nas samych i naszych najbliższych.

XXVIII Niedziela zwykła (homilia dla dzieci)

9 października 2022

Proszę, dziękuję i przepraszam to bardzo ważne trzy słowa. Tego, kto ich nie używa, można porównać do człowieka, który chodzi w podartym ubraniu. Trąd to bardzo ciężka choroba. Ciało każdego człowieka, który zachorował na trąd pokrywało się strupami. Oprócz tego chory nie mógł wejść do miasta i błąkał się po pustyni. Pan Jezus uzdrowił dziesięciu trędowatych. Tylko jeden z nich poszedł do Jezusa i podziękował Mu za uzdrowienie. Dziewięciu pozostałych tego nie zrobiło. Grzech niszczy naszą przyjaźń z Panem Bogiem, oddala nas od Niego. Potrzebujemy lekarza, który zdiagnozuje naszą chorobę i da odpowiednie lekarstwo. Takim lekarstwem dla naszej duszy jest spotkanie Pana Jezusa w sakramencie pokuty i pojednania. Aby dobrze przygotować się do spowiedzi należy spełnić pięć warunków sakramentu pokuty. Pomoce: Stuła. Duży rysunek serca.

Uzyskaj dostęp do:

 • 5173 inspirujących propozycji kazań, rozważań,
 • 36 scenariuszy katechez,
 • 69 materiałów dotyczących zarządzania parafią,
 • 38 artykułów poświęconych posłudze spowiedniczej dostosowane do potrzeb spowiadających,
 • 276 najważniejszych wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

Kalendarz wydarzeń

Pełny widok kalendarza