Homilie niedzielne i świąteczne ,13 stycznia 2019

Dzieci Niedziela 13 sty
2019

Niedziela Chrztu Pańskiego (homilia dla dzieci)

Daty / Rok C / Okres Bożego Narodzenia
bp Antoni Długosz
Iz 42,1–4.6–7; Tt 2,11-14;3,4-7; Łk 3,15–16.21–22

Aby uzyskać dostęp do pełnej treści, zaloguj się lub załóż konto:

NIE MAM KONTA

Dołącz do grona użytkowników portalu i uzyskaj dostęp do wszystkich jego treści. Portal Pastoralis zawiera między innymi:

 • inspirujące propozycje kazań, rozważań,
 • scenariusze katechez,
 • materiały dotyczące zarządzania parafią,
 • zamknięte forum kapłańskie,
 • artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej,
 • najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

MAM KONTO

Księża, którzy czytali ten artykuł, czytali również:

Czwartek XI Tygodnia zwykłego - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (homilia dla dorosłych)

20 czerwca 2019

Ludzie zasłuchani w słowa Jezusa zapomnieli nawet o głodzie. Jezus wyprzedza ludzkie pragnienia i zaspokaja je. Daje słuchaczom nie tylko chleb, ale przede wszystkim swoje słowo. To nie chleb trzymał ich przy Jezusie, a Jego uzdrawiająca moc i Jego pełne niezwykłej i świeżej prawdy słowa. Ogromnym problemem współczesnego świata jest głód fizyczny, ale nie to wydaje się być najważniejsze. Współczesny człowiek potrzebuje przede wszystkim zaspokojenia pragnień duchowych. Próby zaspokojenia ich na własną rękę kończą się jeszcze większym głodem i pragnieniem, a nawet duchową „śmiercią głodową”. Jezus przede wszystkim zaspokaja w nas pragnienie Boga, na tym się koncentruje. Jezus pragnie zaspokoić głód Boga w każdym człowieku, nawet jeśli ten głód nie jest jeszcze uświadomiony.

Czwartek XI Tygodnia zwykłego - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (homilia dla młodzieży)

20 czerwca 2019

Polecenie – Wy dajcie im jeść (Łk 9,13) – to nie żart ani ironia. Chrześcijanin jest zaproszony do dzielenia się z innymi – to prowadzi do zachowania i pomnażania otrzymanego wcześniej daru. Chrystusowe bierzcie i jedzcie, to wzór postępowania i jednocześnie pokarm na drogę. Nie bójmy się pustkowia i ilości ludzi – Bóg zatroszczy się o wszystko. W dzieleniu się nie ma miejsca na kalkulację, która prowadzi do egoizmu. Dzieci sypiące kwiaty w procesji Bożego Ciała pokazują, jak radosną i spontaniczną czynnością jest dzielenie się. Chrześcijanin to człowiek słowa – żyje obietnicą Bożą, jego życie opiera się na czynach i prawdzie. Wiarygodność świadectwa wymaga, by słowo Boże wcielać w życie.

Czwartek XI Tygodnia zwykłego - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (homilia dla dzieci)

20 czerwca 2019

Jeśli podczas trudnej wędrówki kierujemy się wskazaniami kompasu, to na pewno nie zgubimy celu. Cel w życiu miał również Abram, któremu błogosławił król Melchizedek. Wyniesione przez króla chleb i wino to zapowiedź Eucharystii. Poucza o tym św. Paweł. Rozmnożenie chleba w Ewangelii jest również zapowiedzią Eucharystii. W Boże Ciało Kościół ukazuje swoją wiarę całemu światu, odbywając tradycyjnie procesję do czterech ołtarzy. Dzielimy się z dziećmi radością z tego, że możemy wszystkim ludziom ukazywać wiarę w żywą obecność Chrystusa w świętych postaciach Chleba i Krwi. Pouczamy, że to jest zadanie wszystkich wierzących w Pana Jezusa. Tę tajemnicę przeżywamy w czasie każdej Eucharystii. Pomoce: duża hostia, ampułka z winem, kielich.

Uzyskaj dostęp do:

 • 3558 inspirujące propozycje kazań, rozważań,
 • 36 scenariusze katechez,
 • 69 materiały dotyczące zarządzania parafią,
 • 38 artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej dostosowane do potrzeb spowiadających,
 • 65 najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

Kalendarz wydarzeń

Pełny widok kalendarza