Homilie niedzielne i świąteczne ,12 stycznia 2020

Dzieci Niedziela 12 sty
2020

Niedziela Chrztu Pańskiego (homilia dla dzieci)

Rok A / Okres Bożego Narodzenia / Niedziela Chrztu Pańskiego
Artur Borkowski OFMCap
Iz 42,1–4.6–7; Dz 10,34–38; Mt 3,13–17

Aby uzyskać dostęp do pełnej treści, zaloguj się lub załóż konto:

NIE MAM KONTA

Dołącz do grona użytkowników portalu i uzyskaj dostęp do wszystkich jego treści. Portal Pastoralis zawiera między innymi:

 • inspirujące propozycje kazań, rozważań,
 • scenariusze katechez,
 • materiały dotyczące zarządzania parafią,
 • zamknięte forum kapłańskie,
 • artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej,
 • najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

MAM KONTO

Księża, którzy czytali ten artykuł, czytali również:

II Niedziela Adwentu (homilia dla dzieci)

6 grudnia 2020

Rady rodziców dla dzieci są bardzo ważne, gdyż wypływają z miłości i kształtują osobowość dzieci. Rady dla dorosłych są potrzebne, bo każdy człowiek pragnie mieć kogoś, przed kim można się wypowiedzieć, wypłakać, wygadać. Rady Izajasza dla Izraelitów dotyczyły przygotowania się na przyjście Mesjasza. Warto jest mieć kogoś, kto daje dobre rady: przyjaciel, stały spowiednik, mądry sąsiad. Pomoce: napis: Przyjdź, Panie Jezu!

I Niedziela Adwentu (homilia dla dorosłych)

29 listopada 2020

Adwent jest czasem przygotowania do świąt Bożego Narodzenia i Objawienia Pańskiego oraz czasem oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa. Misterium tremendum i misterium fascinosum w życiu człowieka w odniesieniu do Pana Boga. Maryja światłem Adwentu. W Chrystusie jesteśmy ubogaceni „we wszelkie słowo i wszelkie poznanie”, nie doznając braku łaski.

I Niedziela Adwentu (homilia dla młodzieży)

29 listopada 2020

Adwent to początek powtarzania historii zbawienia. Rok liturgiczny czyni nas uczestnikami wielkich rzeczy Bożych. Przypomnijmy sobie, że jesteśmy dziełem rąk Bożych! Należy dbać o stworzony przez Boga świat. Jesteśmy za niego odpowiedzialni. Skoro mamy prawa, mamy też obowiązki. Czujność w sensie negatywnym: ktoś lub coś nam zagraża, a ja pilnuję. Czujność w sensie pozytywnym: oczekujemy na powtórne przyjście Pana Jezusa. Adwent ma w nas obudzić, odnowić, odświeżyć, wzmocnić ową gotowość na spotkanie Zbawiciela. Tak łatwo zasnąć, gdy przychodzi kryzys i rozkojarzenie. To owoc zapomnienia się, zapomnienia o najważniejszym. Duch adwentowej wędrówki: idziemy razem i zawsze znajdzie się ktoś, kto ma gorzej ode mnie. Czujność nie dotyczy tylko jednej chwili. Ona ma być stylem życia! Wiem, na Kogo czekam i dlatego czuwam. Jednym z owoców czekania i gotowości jest radość ze spotkania ze Zbawicielem!

Uzyskaj dostęp do:

 • 4268 inspirujące propozycje kazań, rozważań,
 • 36 scenariusze katechez,
 • 69 materiały dotyczące zarządzania parafią,
 • 38 artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej dostosowane do potrzeb spowiadających,
 • 210 najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

Kalendarz wydarzeń

Pełny widok kalendarza