Homilie niedzielne i świąteczne ,8 stycznia 2017

Niedziela Chrztu Pańskiego (homilia dla dzieci)

Rok A / Okres Bożego Narodzenia / Niedziela Chrztu Pańskiego
ks. Janusz Stańczuk
Mt 3,13–17

Aby uzyskać dostęp do pełnej treści, zaloguj się lub załóż konto:

NIE MAM KONTA

Dołącz do grona użytkowników portalu i uzyskaj dostęp do wszystkich jego treści. Portal Pastoralis zawiera między innymi:

 • inspirujące propozycje kazań, rozważań,
 • scenariusze katechez,
 • materiały dotyczące zarządzania parafią,
 • zamknięte forum kapłańskie,
 • artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej,
 • najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

MAM KONTO

Księża, którzy czytali ten artykuł, czytali również:

XXVI Niedziela zwykła (homilia dla dorosłych)

1 października 2017

Jezus wyraźnie mówi nam dzisiaj, że dla Boga nie liczą się słowa oraz piękne deklaracje. Bóg oczekuje konkretnych czynów. W chrześcijańskim życiu nie może być rozdźwięku między modlitwą, wiedzą o Bogu i wiarą w Niego a codziennością. W stwierdzeniu: „Jestem wierzący, ale niepraktykujący”, brakuje logiki i konsekwencji. Każdy rodzic chce, aby dziecko było mu posłuszne. Obietnice, nawet jeśli są bardzo piękne, nas nie zadowolą. Oczekujemy czynów. Nie lubimy dwulicowości i obłudy. Nie potrafimy zaakceptować ludzi, którzy co innego mówią, a co innego robią. Jezus gani taką postawę. Brak konsekwencji i postawa dwulicowości pojawiają się także w naszym chrześcijańskim życiu. Czy nasze codzienne życie, nasze uczynki są zawsze zgodne z Bożymi przykazaniami, nauką Jezusa i Kościoła? Często wyznajemy wiarę tylko w kościele, a potem w pracy, w rodzinie, przyjmujemy zupełnie inne kryteria postępowania.

XXVI Niedziela zwykła (homilia dla młodzieży)

1 października 2017

Bóg – miłujący Ojciec zapraszający nas do współpracy. Jezus – Syn Ojca, który doskonale wypełnił Jego wolę. Syn marnotrawny – od nieposłuszeństwa do komunii z miłosiernym Ojcem. Europa – świat bez Boga. Miejsce Boga w moim życiu. Czy mam czas dla Niego? Młodzież przystępująca do sakramentu bierzmowania pytana jest przez biskupa: „Powiedzcie przed zgromadzonym tu Kościołem, jakich łask oczekujecie od Boga w tym sakramencie?”. Kandydaci publicznie i głośno odpowiadają: „Pragniemy, aby Duch Święty, którego otrzymamy, umocnił nas do mężnego wyznawania wiary i do postępowania według jej zasad”. A co dzieje się dalej? W najbliższą niedzielę po bierzmowaniu na niedzielnej Eucharystii stawia się – jak uczy doświadczenie – połowa (a może mniej) młodych chrześcijan, którzy kilka dni wcześniej mówili, że pragną Ducha Świętego, by mężnie wyznawać wiarę i postępować według jej zasad. Wierność Bogu i wierność sobie – od słów do czynów.

XXVI Niedziela zwykła (homilia dla dzieci)

1 października 2017

Jest wiele rzeczy, które lubimy robić, i wiele obowiązków, przed którymi staramy się uciekać. Większość ludzi ma serca napełnione dobrymi intencjami i wrażliwością wobec bliźnich. Bardzo często jednak nie przekłada się to na uczynki. Ograniczają nas lenistwo, bierność lub egoizm. Szatan przekonuje nas, że sama intencja spełnienia dobrego uczynku wystarcza, by czuć się dobrym człowiekiem. Dobrymi intencjami jest piekło wybrukowane. Żaden nasz dobry ani zły uczynek nie przepada raz na zawsze. Skutki naszych uczynków przynoszą podwójne owoce: teraz i w wieczności. W trakcie homilii potrzebny będzie worek na śmieci lub kosz ze starymi papierami oraz telefon komórkowy.

Uzyskaj dostęp do:

 • 2700 inspirujące propozycje kazań, rozważań,
 • 36 scenariusze katechez,
 • 69 materiały dotyczące zarządzania parafią,
 • 38 artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej dostosowane do potrzeb spowiadających,
 • 47 najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

Kalendarz wydarzeń

Pełny widok kalendarza