Homilie niedzielne i świąteczne ,8 grudnia 2017

Święto 8 gru
2017

Piątek I Tygodnia Adwentu - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

Rok B / Adwent / Niepokalane Poczęcie NMP
ks. Mariusz Słonina
Rdz 3,9–15.20; Ef 1,3–6.11–12; Łk 1,26–38

Aby uzyskać dostęp do pełnej treści, zaloguj się lub załóż konto:

NIE MAM KONTA

Dołącz do grona użytkowników portalu i uzyskaj dostęp do wszystkich jego treści. Portal Pastoralis zawiera między innymi:

 • inspirujące propozycje kazań, rozważań,
 • scenariusze katechez,
 • materiały dotyczące zarządzania parafią,
 • zamknięte forum kapłańskie,
 • artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej,
 • najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

MAM KONTO

Księża, którzy czytali ten artykuł, czytali również:

III Niedziela Adwentu (homilia dla dorosłych)

17 grudnia 2017

Adwent przypomina nam obietnice Boga. Prorocy zapowiadali spełnienie Jego zbawczych obietnic. Nadejdą dni, kiedy Bóg ukaże się z całą mocą. On przywróci wielkość i świetność Izraela. III Niedziela Adwentu nazywana jest „Niedzielą radości”. Ludzie mówią, że życie nabrało jakiegoś niesamowitego przyspieszenia, że współczesny świat pędzi z ogromną prędkością do celu, którego nikt nie potrafi określić.

III Niedziela Adwentu (homilia dla młodzieży)

17 grudnia 2017

Człowiek goni za popularnością, a jej efekty nie zawsze są pozytywne. Życie to nie jest teatr! Życie to angaż na całość i to w odpowiedniej roli! Zbyt częste zmienianie ról prowadzi do utraty tożsamości. Warto porównać sławę Jana Chrzciciela z zachowaniem tych, którzy dziś są u szczytu popularności. Przypomnijmy sobie osoby, które były tam jeszcze wczoraj. Większość z nich można zaliczyć do kategorii jednosezonowych gwiazd. Jan nie pcha się na pierwsze miejsca. Wybiera pustynię za dom, skórę wielbłądzią za odzienie, szarańczę za pokarm. Gwiazdy pną się na szczyt po trupach, w atmosferze skandali i prowokacji. Chrzciciel głosi prawdę i nie należy do politycznie poprawnych. On wie, kim jest, kto go posłał i jaka jest jego misja. Celebryci są marionetkami poddanymi zasadom poprawności politycznej.

III Niedziela Adwentu (homilia dla dzieci)

17 grudnia 2017

Temat prostych dróg do Boga znamy już z ostatniej niedzieli. Pojawia się on często w Piśmie Świętym, bo symbolizuje możliwość wyboru w naszym życiu dobra lub zła. Światło daje większe możliwości, gdyż poszerza nasze poznanie. W świetle więcej widać. A znajomość tego, co należy zrobić, jest podstawą do dokonywania dobrych wyborów. Światło pozwala też lepiej rozpoznać to, co jest złe. Prostowanie dróg naszego życia chroni nas przed pogubieniem się w świecie i pomaga odnaleźć najpewniejszą i najkrótszą drogę ku Bogu. Jeśli chcemy korzystać z Bożego światła – to najlepiej, żeby nic nam go nie przesłaniało. Prosta droga zostanie wtedy dobrze rozświetlona, a na krętej światło będzie się załamywać na przeszkodach.

Uzyskaj dostęp do:

 • 2801 inspirujące propozycje kazań, rozważań,
 • 36 scenariusze katechez,
 • 69 materiały dotyczące zarządzania parafią,
 • 38 artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej dostosowane do potrzeb spowiadających,
 • 47 najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

Kalendarz wydarzeń

Pełny widok kalendarza