Homilie niedzielne i świąteczne ,26 grudnia 2018

Dzieci Święto 26 gru
2018

Środa w oktawie Narodzenia Pańskiego Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika (homilia dla dzieci)

Rok C / Okres Bożego Narodzenia / 26 grudnia - Św. Szczepana
ks. Andrzej Ziółkowski CM
Dz 6,8–10;7,54–60; Mt 10,17–22

Aby uzyskać dostęp do pełnej treści, zaloguj się lub załóż konto:

NIE MAM KONTA

Dołącz do grona użytkowników portalu i uzyskaj dostęp do wszystkich jego treści. Portal Pastoralis zawiera między innymi:

 • inspirujące propozycje kazań, rozważań,
 • scenariusze katechez,
 • materiały dotyczące zarządzania parafią,
 • zamknięte forum kapłańskie,
 • artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej,
 • najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

MAM KONTO

Księża, którzy czytali ten artykuł, czytali również:

III Niedziela zwykła (homilia dla dorosłych)

27 stycznia 2019

Początkiem jedności chrześcijan jest skupienie wokół Jezusa i Jego słowa. Nasza równość w Kościele bierze się z chrztu z Ducha Świętego, z umiłowania tą samą miłością Pana i ze zbawienia tą samą męką, śmiercią i zmartwychwstaniem Chrystusa. Przez otrzymane dary, budujemy wspólnotę Kościoła. Otrzymujemy dar nie w tym celu, aby promować własną osobę i tworzyć własną wielkość, lecz dar, który otrzymaliśmy, powinniśmy wnosić jako nasz indywidualny wkład do wspólnoty miłości. Jezus wierny Ojcu w niesieniu słowa Prawdy. Powiew wolności jest z Ducha Świętego. Ludzie mają problem ze zmierzeniem się z prawdą, jeśli jest ona nieprzyjemna i wymaga zmiany.

III Niedziela zwykła (homilia dla młodzieży)

27 stycznia 2019

Słowo ludzkie często jest zawodne, doświadczamy tego nieustannie. Wiele słów jest wypowiadanych nieodpowiedzialnie, nie pokrywa się z prawdą, a często głęboko rani innych. Teksty przeznaczone na dzisiejszą niedzielę mówią o głoszeniu słowa Bożego. Tak czyni dzisiaj pisarz Ezdrasz, którego spotykamy w I czytaniu, jak i Jezus w synagodze w Nazarecie. Zgromadzeni Izraelici swoje nowe życie po powrocie z niewoli babilońskiej pragną rozpocząć w Imię Boże, dlatego proszą pisarza Ezdrasza, by odczytał im głośno i tłumaczył Prawo Boże. Izraelici rozpoczynają odbudowę swego kraju od wsłuchania się w słowo Boże, które ma stać się dla nich Prawem. W drugim czytaniu podejmujemy temat wspólnoty. Każdy z jej członków jest inny, posiada inne dary od Boga. I każdy jest bezcenny. Niech dzisiejsze słowo Boże będzie dla nas zachętą do częstej lektury Biblii.

III Niedziela zwykła (homilia dla dzieci)

27 stycznia 2019

Izraelici prosili Ezdrasza, aby czytał im księgę Prawa Mojżeszowego. Nowy Lud Boży czyta i słucha słów natchnionych w czasie liturgii, wspólnotowo lub prywatnie. Naśladujemy w tym także Jezusa, który w rodzinnym Nazarecie czytał zebranym w synagodze ludziom Księgę proroka Izajasza. Biblia jest dla nas Księgą natchnioną, której sens odczytujemy dzięki nauczaniu: Tradycji, Magisterium Kościoła, Ojcom Kościoła, biblistom i tłumaczom. Staramy się zrozumieć sens literalny (dosłowny) i zbawczy Pisma Świętego. Pierwszym celem homilii jest przybliżenie dzieciom kilku podstawowych informacji na temat Pisma Świętego i Lekcjonarza mszalnego oraz przekazanie im prawdy, że Pismo Święte jest słowem Boga, które On kieruje do człowieka. Drugim celem homilii jest ukazanie radości, że możemy czytać i rozważać te same słowa, które czytał i którymi modlił się Jezus, nie tylko w nazaretańskiej synagodze. Pomoce: – zwój pism (kilka złączonych kartek A4 zwiniętych w rulon na wzór zwoju papirusu, zapisanych słowami z Ewangelii św. Łukasza 4,18); – lekcjonarz; – kolorowa Biblia dla dzieci.

Uzyskaj dostęp do:

 • 3370 inspirujące propozycje kazań, rozważań,
 • 36 scenariusze katechez,
 • 69 materiały dotyczące zarządzania parafią,
 • 38 artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej dostosowane do potrzeb spowiadających,
 • 48 najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

Kalendarz wydarzeń

Pełny widok kalendarza