Homilie niedzielne i świąteczne ,3 czerwca 2021

Dzieci Święto 3 cze
2021

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej (homilia dla dzieci)

default / Daty / Rok B
ks. Grzegorz Świecarz
Wj 24,3–8; Hbr 9,11–15; Mk 14,12–16.22–26

Aby uzyskać dostęp do pełnej treści, zaloguj się lub załóż konto:

NIE MAM KONTA

Dołącz do grona użytkowników portalu i uzyskaj dostęp do wszystkich jego treści. Portal Pastoralis zawiera między innymi:

 • inspirujące propozycje kazań, rozważań,
 • scenariusze katechez,
 • materiały dotyczące zarządzania parafią,
 • zamknięte forum kapłańskie,
 • artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej,
 • najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

MAM KONTO

Księża, którzy czytali ten artykuł, czytali również:

XI Niedziela zwykła (homilia dla dorosłych)

13 czerwca 2021

Przypowieści. Prawa w królestwie Bożym. Treść dzisiejszej Przypowieści. Delikatność Jezusa. Dzisiejsi przeciwnicy. Godność chrześcijanina.

XI Niedziela zwykła (homilia dla młodzieży)

13 czerwca 2021

Dzisiejsza Ewangelia mówi nam, że królestwo Boże ma w sobie ukrytą dynamikę, ma w sobie ogromną moc. Podobnie jak ziarno wyrasta dzięki wewnętrznej mocy życia, tak królestwo Boże ma w sobie wewnętrzna siłę rozwoju, ma żywotną moc, że rozrasta się na cały świat. W prawdy zawarte w dzisiejszej Ewangelii łatwiej jest wierzyć ludziom po dwudziestu wiekach, niż pierwotnemu Kościołowi. Była to bowiem mała grupka uczniów – grupka znikoma w morzu pogaństwa. Wewnętrzna moc ziarna, chociaż działa skutecznie, to jednak powoli. Podobnie jest z królestwem Bożym. Sprawy królestwa dzieją się powoli i jakby niedostrzegalnie. Nic więc dziwnego, że również dzisiaj trudno nam je sobie wyobrazić. Jeżeli spostrzegasz w sobie brak potrzeba apostołowania, odpowiedz sobie na pytanie: co zamyka ciebie na przemieniającą moc Chrystusa? Egoizm czy inne troski doczesne?

XI Niedziela zwykła (homilia dla dzieci)

13 czerwca 2021

Pan Jezus zwraca się dziś do nas w przypowieściach o królestwie niebieskim. Pragnie, abyśmy dostrzegli jak Jego słowa się wypełniają, jak królestwo Boże rozwija się już tu, na ziemi. Pan Jezus ponownie za wzór przywołuje ziarenko gorczycy. Opowiadanie „Krąg radości” autorstwa Bruno Ferrero. Tak mała rzecz, tak zwykła rzecz jak kiść winogron, przyniosła radość jakże wielu osobom.. Każdy kto się uczy języków obcych, albo przygotowuje się do ważnego egzaminu wie, że jeśli regularnie, każdego dnia, poświęci na naukę kilka minut, to po pewnym czasie nauka przyniesie ogromne rezultaty. Potrzeba tak niewiele – odrobina naszej chęci i dobrej woli – a zasiane w nas królestwo Boże będzie wzrastać!

Uzyskaj dostęp do:

 • 4526 inspirujące propozycje kazań, rozważań,
 • 36 scenariusze katechez,
 • 69 materiały dotyczące zarządzania parafią,
 • 38 artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej dostosowane do potrzeb spowiadających,
 • 240 najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

Kalendarz wydarzeń

Pełny widok kalendarza