Homilie niedzielne i świąteczne ,6 stycznia 2020

Dorośli Święto 6 sty
2020

Uroczystość Objawienia Pańskiego (homilia dla dorosłych)

Rok A / Okres Bożego Narodzenia / Objawienie Pańskie
ks. Jerzy Gugała SAC
Iz 60,1–6; Ef 3,2–3a.5–6; Mt 2,1–12

Aby uzyskać dostęp do pełnej treści, zaloguj się lub załóż konto:

NIE MAM KONTA

Dołącz do grona użytkowników portalu i uzyskaj dostęp do wszystkich jego treści. Portal Pastoralis zawiera między innymi:

 • inspirujące propozycje kazań, rozważań,
 • scenariusze katechez,
 • materiały dotyczące zarządzania parafią,
 • zamknięte forum kapłańskie,
 • artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej,
 • najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

MAM KONTO

Księża, którzy czytali ten artykuł, czytali również:

Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej (homilia dla dorosłych)

5 kwietnia 2020

Niedziela Męki Pańskiej – nazwa pochodząca od liturgii słowa. Niedziela Palmowa – nazwa pochodząca od wydarzeń. Tłum wita Chrystusa, a po kilku dniach odwraca się od Niego. Powodem takiej radykalnej zmiany może być egoizm. Dzisiejszy człowiek także uważa, że Bóg mu jest niepotrzebny. Skupia się na tym, co „ziemskie”. Największym darem jest chrzest, ale my o tym nie pamiętamy. Wielki Tydzień to czas naszego przygotowania do Wielkanocnego Poranka. Wielki Tydzień to czas bliskości z Bogiem. Palma ma być znakiem, że należy wyznać Bogu miłość czynami, a nie tylko słowem.

Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej (homilia dla młodzieży)

5 kwietnia 2020

Kończy się okres Wielkiego Postu, który dla nas był czasem odnowy ducha, pokuty za grzechy. Zaczynamy czas świętych dni, w których będziemy towarzyszyć Panu w jego opuszczeniu, męce i zmartwychwstaniu. Dzisiaj w śpiewach, procesjach, radosnym kołysaniu palmami, stajemy wraz z tłumem, aby powitać Zbawiciela. Wokół Jezusa zgromadził się ogromny tłum. Mimo to Pan zagląda w serce każdego z nas. Zna każdego z nas, rozumie nasze trudy i przebacza słabości. Radość tego dnia płynie z faktu obecności Jezusa pośród tych, którzy Go kochają. Pan jest naszym przyjacielem i bratem jako człowiek, jako Bóg zaś jest naszym Zbawicielem. Witamy Chrystusa jako króla. Niezwykły to król. Władca bez dworu, wojska, bez bogactw. Tronem naszego króla jest krzyż, diademem na głowę jest korona z ciernia, a kodeksem i prawem królestwa – przykazanie miłości. Przed nami święte dni. Będziemy towarzyszyć Panu w Jego drodze opuszczenia, męki i zmartwychwstania. Wykorzystajmy ten czas dobrze, byśmy krocząc za Chrystusem drogą krzyża, radowali się z Jego powrotu do życia.

Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej (homilia dla dzieci)

5 kwietnia 2020

Na ostatnim okresie Wielkiego Postu Ewangelia opisuje szczególne wydarzenia z życia Jezusa Chrystusa: Jego mękę i śmierć. Jezus najpierw jednak w tryumfie wjeżdża do Jerozolimy, zostaje obwołany Królem. Dzisiejsza liturgia koncentruje się na ostatnich godzinach życia Jezusa. Wszystkie udowadniają spełnienie się w Nim starotestamentalnych proroctw. Te zaś ukazują Jezusa jako posłanego przez Ojca, by poprzez mękę i krzyż zbawić każdego człowieka. Pomoce: miska z wodą, ręcznik; woreczek z monetami; poduszka; sznury; krzyż.

Uzyskaj dostęp do:

 • 3952 inspirujące propozycje kazań, rozważań,
 • 36 scenariusze katechez,
 • 69 materiały dotyczące zarządzania parafią,
 • 38 artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej dostosowane do potrzeb spowiadających,
 • 131 najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

Kalendarz wydarzeń

Pełny widok kalendarza