Homilie niedzielne i świąteczne ,15 sierpnia 2020

Dzieci Święto 15 sie
2020

Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (homilia dla dzieci)

Rok A / Okres zwykły / Uroczystość Wniebowzięcia NMP
ks. Janusz Stańczuk
Ap 11,19a;12,1.3–6a.10ab; 1 Kor 15,20–26; Łk 1,39–56

Aby uzyskać dostęp do pełnej treści, zaloguj się lub załóż konto:

NIE MAM KONTA

Dołącz do grona użytkowników portalu i uzyskaj dostęp do wszystkich jego treści. Portal Pastoralis zawiera między innymi:

 • inspirujące propozycje kazań, rozważań,
 • scenariusze katechez,
 • materiały dotyczące zarządzania parafią,
 • zamknięte forum kapłańskie,
 • artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej,
 • najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

MAM KONTO

Księża, którzy czytali ten artykuł, czytali również:

XXV Niedziela zwykła (homilia dla dorosłych)

20 września 2020

Gospodarz wysyła do winnicy o różnych porach dnia i w różny sposób. Dwie prawdy wynikają z tego opisu: – choć Chrystus powołuje w różny sposób, to jednak zawsze używa formy nakazowej; – to Bóg przychodzi do kandydatów na robotników i On ich wysyła. Są trzy grupy robotników: z pierwszymi gospodarz zawiera umowę, drugim obiecuje jakąś nagrodę, trzecich tylko wysyła. Te grupy robotników odzwierciedlają dzisiejszych wierzących w Chrystusa. Zakończenie pracy niesie ze sobą rozliczenie z robotnikami. Odwrócenie kolejności wypłaty (od ostatnich do pierwszych) niesie ze sobą określoną treść. Słowo „przyjacielu” ma również swoje znaczenie. Każdy z nas został wezwany do pracy w winnicy. Naszą postawą klasyfikujemy siebie do określonej grupy robotników.

XXV Niedziela zwykła (homilia dla młodzieży)

20 września 2020

Godziwa praca domaga się godziwego wynagrodzenia. Denar to jednodniowe utrzymanie rodziny. Pracodawcy są postrzegani jako wykorzystujący pracowników. Pracownicy zaś jako ci, co chcieliby pracować tylko godzinę, a otrzymać zapłatę za cały dzień. Praca nie może stać się celem w życiu. Są tacy, którzy cały dzień stali w spiekocie i zaufali: dostali pracę i wynagrodzenie. Dając kilka złotych, dokonujemy czynów miłosierdzia. Ale dając na alkohol, jakiego miłosierdzia dokonuję? Nie uspokoimy sumienia drobną ofiarą. Żyjemy często w przestrzeni wirtualnej. Co stoi w centrum życia rodzinnego? Telewizor. Oto złodziej czasu. Oto współczesny idol. Kiedy dzieci widziały rodziców modlących się? W Bogu odkrywamy realny świat, bo On nie mami mirażami. W Nim przychodzą konkretne rozwiązania problemów codzienności.

XXV Niedziela zwykła (homilia dla dzieci)

20 września 2020

Wrzesień to początek lekcji w szkole. Zdobywając wykształcenie, mamy szansę na dobrą pracę. W oczach Pana Boga jesteśmy równi, bez względu na to, jak gruby jest nasz portfel. W dzisiejszym świecie pieniądze są potrzebne, by godnie żyć. Bóg jako hojny gospodarz pragnie obdarzać wszystkich zbawieniem. Odrzucając Boże wezwanie i skupiając się tylko na dobrach materialnych, zatracamy siebie i skazujemy się na duchową pustynię. Pomoce: skarbonka i skarpeta; zdjęcie banku; karta do bankomatu; portfel z banknotami i monetami; skarbonki dla dzieci do zadania apostolskiego (można wykorzystać wielkopostne skarbonki Caritas, jeśli zostały w parafii).

Uzyskaj dostęp do:

 • 4171 inspirujące propozycje kazań, rozważań,
 • 36 scenariusze katechez,
 • 69 materiały dotyczące zarządzania parafią,
 • 38 artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej dostosowane do potrzeb spowiadających,
 • 185 najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

Kalendarz wydarzeń

Pełny widok kalendarza