Homilie niedzielne i świąteczne ,15 maja 2022

Dorośli Niedziela 15 maj
2022

V Niedziela Wielkanocna (homilia dla dorosłych)

Rok C / Wielkanoc / 5 niedziela okresu wielkanocnego
ks. Adam Piekarzewski
Dz 14,21–27; Ap 21,1–5a; J 13,31–33a.34–35

Aby uzyskać dostęp do pełnej treści, zaloguj się lub załóż konto:

NIE MAM KONTA

Dołącz do grona użytkowników portalu i uzyskaj dostęp do wszystkich jego treści. Portal Pastoralis zawiera między innymi:

 • inspirujące propozycje kazań, rozważań,
 • scenariusze katechez,
 • materiały dotyczące zarządzania parafią,
 • zamknięte forum kapłańskie,
 • artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej,
 • najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

MAM KONTO

Księża, którzy czytali ten artykuł, czytali również:

V Niedziela Wielkanocna (homilia dla młodzieży)

15 maja 2022

Miłość – to słowo jest nam dobrze znane. Jest przecież powszechnie przez nas wszystkich wypowiadane, a zarazem dla wielu z nas tu obecnych nie ma ono żadnego głębszego sensu, nie ma żadnego odniesienia w życiu codziennym. Był 1 sierpień 1941 roku. W obozie oświęcimskim na placu apelowym w równym szeregu stali wychudzeni ludzie, brudne obdarte pasiaki wisiały na nich, dochodziła osiemnasta a oni tak od ósmej stali i stali. Wreszcie pojawił się Fritzsch, miał wybrać dziesięciu na śmierć głodową za jednego zbiega. Zostaliśmy stworzeni, aby kochać. Im więcej kochamy, tym bardziej jesteśmy szczęśliwi. Pan pragnie, abyśmy byli szczęśliwi tu na ziemi. Aby w pełni być szczęśliwym, trzeba przebywać z tym kogo się kocha. By kochać Boga musimy Go dobrze poznać, tak jak dobrego przyjaciela.

V Niedziela Wielkanocna (homilia dla dzieci)

15 maja 2022

Św. Jan Ewangelista słynie z określonego sposobu pisania – dość często powtarza te same słowa. W dzisiejszym fragmencie widać wyraźnie ten zabieg. Dziś powtarzają się słowa: „miłować – wielbić”. Św. Jan przypominał, że najdoskonalsze uwielbienie Boga polega właśnie na miłości. Miłość – to słowo często używane. Różni ludzie w rozmaity sposób definiują uczucie miłości. W nauczaniu Jezusa pozostał dla chrześcijan wzór miłości: Miłujcie się tak, jak Ja was umiłowałem. Miłość jest obecna (powinna być obecna) w całym życiu, w chwilach wielkich i uroczystych, ale przede wszystkim w powszednich, codziennych obowiązkach. Miłość często pozostaje niewidoczna – nie jest krzykliwa, nie rzuca się w oczy, a mimo to z uporem wpływa na kształt naszego życia.

IV Niedziela Wielkanocna - Niedziela Dobrego Pasterza (homilia dla dorosłych)

8 maja 2022

W dzisiejszym świecie, w którym człowiek udowadnia coraz większe panowanie nad dziełem stworzenia oraz coraz większą wiedzę, która daje poczucie pewności, trzeba przypominać prawdę o Bogu zatroskanym o losy każdego z nas. Deizm uznawał istnienie Boga i akt stworzenia, ale mylił się, co do kwestii obecności Stwórcy w historii stworzonego świata. Jezus przypomina swoim uczniom, że nie są sami – On, jako Dobry Pasterz idzie na czele swoich owiec i ma je pod opieką. W chwilach trudnych nasza wiara wystawiona jest na próbę. Być człowiekiem zmartwychwstania to znaczy trwać przy Bogu nawet w chwilach ciemności.

Uzyskaj dostęp do:

 • 4979 inspirujące propozycje kazań, rozważań,
 • 36 scenariusze katechez,
 • 69 materiały dotyczące zarządzania parafią,
 • 38 artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej dostosowane do potrzeb spowiadających,
 • 268 najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

Kalendarz wydarzeń

Pełny widok kalendarza