Homilie niedzielne i świąteczne ,15 maja 2022

Młodzież Niedziela 15 maj
2022

V Niedziela Wielkanocna (homilia dla młodzieży)

Rok C / Wielkanoc / 5 niedziela okresu wielkanocnego
ks. Grzegorz Świecarz
Dz 14,21b–27; Ap 21,1–5a; J 13,31–33a.34–35

Aby uzyskać dostęp do pełnej treści, zaloguj się lub załóż konto:

NIE MAM KONTA

Dołącz do grona użytkowników portalu i uzyskaj dostęp do wszystkich jego treści. Portal Pastoralis zawiera między innymi:

 • inspirujące propozycje kazań, rozważań,
 • scenariusze katechez,
 • materiały dotyczące zarządzania parafią,
 • zamknięte forum kapłańskie,
 • artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej,
 • najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

MAM KONTO

Księża, którzy czytali ten artykuł, czytali również:

V Niedziela Wielkanocna (homilia dla dorosłych)

15 maja 2022

Kiedy Jezus mówi o miłości, jest to zawsze jej szczególny rodzaj – miłość bezinteresowna, kochanie drugiego dla niego samego, bez liczenia na coś dla siebie. Możemy powiedzieć, że nowością ewangelicznej miłości jest to, że mamy kochać tak, jak Jezus nas umiłował – i wiemy, jak Jezus nas ukochał: do ostatniej kropli swojej krwi na Kalwarii! Kochanie w ten sposób, jak nakazuje Jezus, nie jest możliwe po ludzku; potrzeba Bożej łaski, aby kochać w ten sposób! Oczywiście zdarzają się w życiu sytuacje bardzo trudne, kiedy kochanie bliźniego jak siebie samego jest niezwykle wymagające… Tylko żyjąc w sercu Jezusa możemy kochać tak, jak On nas do tego zaprasza.

V Niedziela Wielkanocna (homilia dla dzieci)

15 maja 2022

Św. Jan Ewangelista słynie z określonego sposobu pisania – dość często powtarza te same słowa. W dzisiejszym fragmencie widać wyraźnie ten zabieg. Dziś powtarzają się słowa: „miłować – wielbić”. Św. Jan przypominał, że najdoskonalsze uwielbienie Boga polega właśnie na miłości. Miłość – to słowo często używane. Różni ludzie w rozmaity sposób definiują uczucie miłości. W nauczaniu Jezusa pozostał dla chrześcijan wzór miłości: Miłujcie się tak, jak Ja was umiłowałem. Miłość jest obecna (powinna być obecna) w całym życiu, w chwilach wielkich i uroczystych, ale przede wszystkim w powszednich, codziennych obowiązkach. Miłość często pozostaje niewidoczna – nie jest krzykliwa, nie rzuca się w oczy, a mimo to z uporem wpływa na kształt naszego życia.

IV Niedziela Wielkanocna - Niedziela Dobrego Pasterza (homilia dla dorosłych)

8 maja 2022

W dzisiejszym świecie, w którym człowiek udowadnia coraz większe panowanie nad dziełem stworzenia oraz coraz większą wiedzę, która daje poczucie pewności, trzeba przypominać prawdę o Bogu zatroskanym o losy każdego z nas. Deizm uznawał istnienie Boga i akt stworzenia, ale mylił się, co do kwestii obecności Stwórcy w historii stworzonego świata. Jezus przypomina swoim uczniom, że nie są sami – On, jako Dobry Pasterz idzie na czele swoich owiec i ma je pod opieką. W chwilach trudnych nasza wiara wystawiona jest na próbę. Być człowiekiem zmartwychwstania to znaczy trwać przy Bogu nawet w chwilach ciemności.

Uzyskaj dostęp do:

 • 4979 inspirujące propozycje kazań, rozważań,
 • 36 scenariusze katechez,
 • 69 materiały dotyczące zarządzania parafią,
 • 38 artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej dostosowane do potrzeb spowiadających,
 • 268 najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

Kalendarz wydarzeń

Pełny widok kalendarza