Homilie niedzielne i świąteczne ,29 marca 2020

Dzieci Niedziela 29 mar
2020

V Niedziela Wielkiego Postu (homilia dla dzieci)

Rok A / Wielki Post / 5 niedziela Wielkiego Postu
ks. Janusz Stańczuk
Ez 37,12–14; Rz 8,8–11; J 11,1–45

Aby uzyskać dostęp do pełnej treści, zaloguj się lub załóż konto:

NIE MAM KONTA

Dołącz do grona użytkowników portalu i uzyskaj dostęp do wszystkich jego treści. Portal Pastoralis zawiera między innymi:

 • inspirujące propozycje kazań, rozważań,
 • scenariusze katechez,
 • materiały dotyczące zarządzania parafią,
 • zamknięte forum kapłańskie,
 • artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej,
 • najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

MAM KONTO

Księża, którzy czytali ten artykuł, czytali również:

Niedziela Wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego (homilia dla dorosłych)

12 kwietnia 2020

Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa jest powstaniem ze śmierci Życia, które nigdy nie przeminie i nie skończy się. Tym Życiem jest Zmartwychwstały Chrystus. Żadne siły tego świata nie mają tyle mocy, aby zagłuszyć i zabić prawdę o zmartwychwstaniu Jezusa. Przez swoje zmartwychwstanie Jezus Chrystus pokonał największego wroga ludzkości – śmierć i ojca śmierci, czyli szatana. W sakramencie chrztu zostaliśmy zanurzeni w śmierci jak i w zmartwychwstaniu Chrystusa i dlatego razem z Chrystusem przechodzimy ze śmierci do życia. Dzisiaj Chrystus zmartwychwstały przychodzi do każdego z nas i pragnie wyprowadzić nas z ciemności grzechu oraz z grobu naszych problemów, zmartwień i niepokojów. Żyć w perspektywie Zmartwychwstania oznacza być wolnym od lęku, również od lęku przed śmiercią.

Niedziela Wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego (homilia dla młodzieży)

12 kwietnia 2020

Maria Magdalena zachowuje się jak kobieta, której umarł ktoś bardzo bliski. Doświadczyła bólu przenikającego do szpiku kości. Idzie, by być w pobliżu miejsca pochówku Zbawiciela. Niewyobrażalna jest sytuacja, w której idziemy na cmentarz i odkrywamy, iż grób jest otwarty. Rozpacz przeplatana nadzieją, niedowierzanie ze zdumieniem. Co mówi nam odsunięty kamień? Do czego zachęca? Magdalena nie rozumie, ale biegnie do apostołów. Zmartwychwstały staje na jej drodze, staje na drodze każdego człowieka. Nie będzie Zmartwychwstania bez podjęcia wysiłku. Trzeba wyjść wczesnym rankiem, aby odkryć znaki Zmartwychwstania. Jan zafascynowany zbliża się szybkimi krokami, Piotr ma trzeźwy i ostrożny umysł – oto dwa podejścia do Tajemnicy Boga. Bez spotkania nie ma zrozumienia, nie ma zmartwychwstania. Ujrzał, uwierzył i zrozumiał. Wiara prowadzi do rozumienia.

Niedziela Wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego (homilia dla dzieci)

12 kwietnia 2020

Zmartwychwstanie Pana Jezusa jest najradośniejszą nowiną w dziejach świata. Stanowi centralne wydarzenie naszej wiary. Jednocześnie jest pierwszym i podstawowym elementem przepowiadania Ewangelii. W tym przepowiadaniu wszyscy mamy przywilej, ale i obowiązek, uczestniczyć z gorliwością i miłością dla innych ludzi. Do tego przepowiadania musimy się przygotowywać, a jednocześnie poszukiwać takich sytuacji i takich osób, którym możemy pomóc odnaleźć Boga.

Uzyskaj dostęp do:

 • 3958 inspirujące propozycje kazań, rozważań,
 • 36 scenariusze katechez,
 • 69 materiały dotyczące zarządzania parafią,
 • 38 artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej dostosowane do potrzeb spowiadających,
 • 135 najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

Kalendarz wydarzeń

Pełny widok kalendarza