Homilie niedzielne i świąteczne ,16 lutego 2020

Młodzież Niedziela 16 lut
2020

VI Niedziela zwykła (homilia dla młodzieży)

Rok A / Okres zwykły / 6 tydzień zwykły
ks. Mariusz Słonina
Syr 15,15–20; 1 Kor 2,6–10; Mt 5,17–37

Aby uzyskać dostęp do pełnej treści, zaloguj się lub załóż konto:

NIE MAM KONTA

Dołącz do grona użytkowników portalu i uzyskaj dostęp do wszystkich jego treści. Portal Pastoralis zawiera między innymi:

 • inspirujące propozycje kazań, rozważań,
 • scenariusze katechez,
 • materiały dotyczące zarządzania parafią,
 • zamknięte forum kapłańskie,
 • artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej,
 • najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

MAM KONTO

Księża, którzy czytali ten artykuł, czytali również:

I Niedziela Wielkiego Postu (homilia dla dorosłych)

1 marca 2020

Wielki Post szczególnym czasem powrotu do Boga. Modlitwa, post, jałmużna – najprzedniejsze dobre uczynki, które są orężem chrześcijanina na drodze nawrócenia. Jezus Chrystus zwycięża trzykrotne kuszenie szatana. Wielki Post pomaga człowiekowi odzyskać przyjaźń Boga, Jego łaskę i życie nadprzyrodzone.

I Niedziela Wielkiego Postu (homilia dla młodzieży)

1 marca 2020

Początek Wielkiego Postu wiąże się z silnym pragnieniem poprawy. Postanowienie poprawy to warunek dobrej spowiedzi i element nawrócenia. Zachwyt chrześcijanina wynika z przypomnienia sobie, że jest stworzony przez Boga. W naszym codziennym życiu jest za mało zachwytu, a za dużo zniechęcenia. Wielki Post to czas walki i wzmożonego kuszenia przez złego ducha. Trzeba być czujnym! Zły duch znany jest z cierpliwości. Wyczekuje chwili, w której odczujemy głód, i atakuje. Nie szukajmy wszędzie diabła. Miejmy świadomość, że on kręci się wokół przez cały czas. Bóg zaprasza nas na pustynię, abyśmy odczuli głód. Głód chleba ma prowadzić nas do Ojca, który daje pokarm we właściwym czasie. Prosimy o postawę zawierzenia. Głód za domem ma prowadzić do odkrywania, że jesteśmy dziećmi Boga. Prosimy o postawę zaufania. Głód władzy i bogactwa, darów Bożych, które próbujmy zawłaszczyć. Tutaj prosimy o uznanie i przyjęcie Jezusa jako Króla i Pana, odkrycie, że jest On najważniejszy i oddanie Jemu pokłonu.

I Niedziela Wielkiego Postu (homilia dla dzieci)

1 marca 2020

Rozpoczynamy Wielki Post. Na jego progu wsłuchujemy się w Ewangelię, która przestrzega nas przed szatanem i jego działaniem. Jezus pokazuje nam dzisiaj trzy pokusy: pożądliwość oczu, ciała i pychę życia oraz poucza nas, w jaki sposób możemy z nimi walczyć. Wielki Post jest szczególnie ważnym czasem. Przez udział w nabożeństwach drogi krzyżowej i gorzkich żali wzmacniamy swojego ducha, aby chronił nas przed pokusami, a w konsekwencji – grzechami, które oddalają nas od Boga i zamykają drogę do zbawienia. Pomoce: kilka kamieni w woreczku; chleb; obrazek ze skrzydłami; kilka monet (można włożyć je do woreczka); krzyż.

Uzyskaj dostęp do:

 • 3907 inspirujące propozycje kazań, rozważań,
 • 36 scenariusze katechez,
 • 69 materiały dotyczące zarządzania parafią,
 • 38 artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej dostosowane do potrzeb spowiadających,
 • 118 najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

Kalendarz wydarzeń

Pełny widok kalendarza