Homilie niedzielne i świąteczne ,13 maja 2018

Dorośli Niedziela 13 maj
2018

VII Niedziela Wielkanocna - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego (homilia dla dorosłych)

Rok B / Wielkanoc / Wniebowstąpienie Pańskie
ks. Piotr Libiszewski
Dz 1,1–11; Ef 1,17–23; Mk 16,15–20

Aby uzyskać dostęp do pełnej treści, zaloguj się lub załóż konto:

NIE MAM KONTA

Dołącz do grona użytkowników portalu i uzyskaj dostęp do wszystkich jego treści. Portal Pastoralis zawiera między innymi:

 • inspirujące propozycje kazań, rozważań,
 • scenariusze katechez,
 • materiały dotyczące zarządzania parafią,
 • zamknięte forum kapłańskie,
 • artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej,
 • najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

MAM KONTO

Księża, którzy czytali ten artykuł, czytali również:

XXVIII Niedziela zwykła (homilia dla dorosłych)

14 października 2018

Chrześcijanie po dziś dzień przeżywają napięcie wypływające z dylematu: jak żyć na tym świecie, a jednocześnie mu się nie poddać. Ta niecodzienna i (według wielu) nieżyciowa filozofia życia, ma swoje źródło w Ewangelii. Duch tego świata rozszerza teren swego panowania. Ludzie chcą mieć coraz więcej, zmieniają stare na nowe. Zdajemy sobie z tego sprawę, bowiem my też wpadamy w różnego rodzaju zasadzki: ulegamy modzie, chcemy zdobyć i mieć rzeczy, które wcale nie są nam niezbędne. Wprawdzie duch tego świata nie przeszkadza w wyznawaniu wiary w Trójjedynego Boga, nie miesza się do kwestii teologicznych, ale… no właśnie! Jest owo „ale”, które coraz bardziej słabnie w obliczu współczesnej konsumpcji.

XXVIII Niedziela zwykła (homilia dla młodzieży)

14 października 2018

Mądrość jest nie tylko zdobywaniem doświadczenia życiowego, ale i wynikiem modlitwy. Autor Księgi Mądrości pisze, że modlił się i w wyniku modlitwy otrzymał ducha mądrości. Nie można tych dwóch rzeczy od siebie oddzielać, bo doświadczenie bez modlitwy będzie tylko wiedzą, a modlitwa bez doświadczenia życiowego będzie tylko pobożnością. Mądrości nie zdobywa się w łatwy sposób, od razu. Potrzeba wielu wyrzeczeń, wielu poświęceń i musi upłynąć wiele czasu zanim coś, co człowiek odkrywa czy zdobywa, ugruntuje się i sprawdzi w życiu. Mądrość domaga się odpowiedniej ceny za siebie. Doskonale wiemy, że wszystko, co wartościowe, musi wiele kosztować. Nic nie jest za darmo.

XXVIII Niedziela zwykła (homilia dla dzieci)

14 października 2018

Dzieci bardzo często chwalą się między sobą tym, co posiadają, czy też zamożnością rodziców. Z tego powodu między dziećmi dochodzi do konfliktów, rodzi się zazdrość, zawiść. Ta sytuacja ma miejsce najczęściej w szkole. Celem homilii jest ukazanie, że niezależnie od stanu posiadania wszyscy jesteśmy równi przed Bogiem. Nauczmy dzieci, aby nie czyniły różnic między sobą, aby nie chwaliły się tym, co posiadają, lecz aby głosiły Ewangelię wszystkim ludziom. Na Dzień Edukacji Narodowej można pomóc dzieciom przygotować wspólną laurkę dla nauczycieli i wychowawców. Drodzy Wychowawcy! Drodzy Nauczyciele! Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składamy Wam najlepsze życzenia! Z głębi naszych uczniowskich serc życzymy Wam dużo zdrowia i sił duchowych. Niech Wasze serca będą pełne szczęścia i radości z wypełnienia zadań wynikających z Waszego powołania. Jednocześnie zapewniamy, że będziemy jeszcze gorliwsi na lekcjach. Dziękujemy Wam za wszystko! (podpisy uczniów)

Uzyskaj dostęp do:

 • 3228 inspirujące propozycje kazań, rozważań,
 • 36 scenariusze katechez,
 • 69 materiały dotyczące zarządzania parafią,
 • 38 artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej dostosowane do potrzeb spowiadających,
 • 48 najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

Kalendarz wydarzeń

Pełny widok kalendarza