Homilie niedzielne i świąteczne ,13 maja 2018

Młodzież Niedziela 13 maj
2018

VII Niedziela Wielkanocna - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego (homilia dla młodzieży)

Rok B / Wielkanoc / Wniebowstąpienie Pańskie
ks. Dariusz Kwiatkowski
Dz 1,1–11; Ef 1,17–23; Mk 16,15–20

Aby uzyskać dostęp do pełnej treści, zaloguj się lub załóż konto:

NIE MAM KONTA

Dołącz do grona użytkowników portalu i uzyskaj dostęp do wszystkich jego treści. Portal Pastoralis zawiera między innymi:

 • inspirujące propozycje kazań, rozważań,
 • scenariusze katechez,
 • materiały dotyczące zarządzania parafią,
 • zamknięte forum kapłańskie,
 • artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej,
 • najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

MAM KONTO

Księża, którzy czytali ten artykuł, czytali również:

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego (homilia dla dorosłych)

20 maja 2018

Uczniowie Jezusa z obawy przed wrogim otoczeniem zamknęli się w wieczerniku, rozpamiętując stratę Mistrza i brak perspektyw na przyszłość. Zmartwychwstały nie zna przeszkód. Staje pomiędzy uczniami, choć drzwi były zamknięte. Przenika przerażenie, opór i przygnębienie uczniów. Jezus pozdrawia uczniów, życząc im pokoju. To gest miłości, przebaczenia i braterstwa. Rany Jezusa są drogą do odkrycia znaczenia naszych ran. Tchnienie Ducha Świętego jest aktem stworzenia nowego człowieka. Przebaczająca miłość przynosi nam pokój, który jest z Ducha Świętego.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego (homilia dla młodzieży)

20 maja 2018

Jakaż to moc przenosi góry? Tylko miłość może łączyć w sobie siłę tsunami z roztropnością i mądrością. Pozwala rodzicom czuwać przy dziecku, a małżonkom przy sobie na dobre i złe, aż do śmierci. Miłość Boża jest w nas. Miłość nie lęka się zamkniętych drzwi! Zna sposoby przeniknięcia do środka, nie brzydzi się sercami pełnymi obaw. Wchodzi do naszych wieczerników, by zrobić tam swoją rewolucję.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego (homilia dla dzieci)

20 maja 2018

Celem homilii jest ukazać dzieciom ogromną radość Maryi i Apostołów w Dniu Pięćdziesiątnicy. Duch Święty wylał swe dary na nich, aby całemu światu głosili Ewangelię. Czynili to w duchu wolności. W ten sposób przybywało coraz więcej wierzących w Chrystusa. Pouczamy dzieci, że ten sam Duch Święty wciąż działa i umacnia wszystkich ludzi, którzy należą do Chrystusa. Kościół wciąż jest pod wpływem Ducha. „Święte ogniki” i zielone gałązki brzozy pomagają dzieciom (i dorosłym) wejść w tajemnicę działania Ducha. Należy przygotować „święte ogniki” z czerwonego papieru (brystolu) w takiej ilości, aby każde dziecko otrzymało po jednym (warto pomyśleć o dorosłych) oraz świeże gałązki brzozy – również dla każdego dziecka. Pierwsza część homilii („W drżących listkach”) ma miejsce przed I czytaniem, aby dzieci były przygotowane do odbioru tajemnic. Następnie jest druga część homilii („Cuda w Jerozolimie” i „Święte ogniki”), II czytanie i Ewangelia, po której kontynuujemy przepowiadanie.

Uzyskaj dostęp do:

 • 3030 inspirujące propozycje kazań, rozważań,
 • 36 scenariusze katechez,
 • 69 materiały dotyczące zarządzania parafią,
 • 38 artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej dostosowane do potrzeb spowiadających,
 • 48 najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

Kalendarz wydarzeń

Pełny widok kalendarza