Homilie niedzielne i świąteczne ,16 czerwca 2019

Dorośli Niedziela 16 cze
2019

XI Niedziela zwykła - Uroczystość Najświętszej Trójcy (homilia dla dorosłych)

Rok C / Okres zwykły / 11 tydzień zwykły
ks. Jerzy Gugała SAC
Prz 8,22–31; Rz 5,1–5; J 16,12–15

Aby uzyskać dostęp do pełnej treści, zaloguj się lub załóż konto:

NIE MAM KONTA

Dołącz do grona użytkowników portalu i uzyskaj dostęp do wszystkich jego treści. Portal Pastoralis zawiera między innymi:

 • inspirujące propozycje kazań, rozważań,
 • scenariusze katechez,
 • materiały dotyczące zarządzania parafią,
 • zamknięte forum kapłańskie,
 • artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej,
 • najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

MAM KONTO

Księża, którzy czytali ten artykuł, czytali również:

XVI Niedziela zwykła (homilia dla dorosłych)

21 lipca 2019

Abraham, wierny obowiązującej tradycji i zwyczajom, przyjmuje w swoim domu trójkę nieznanych ludzi: wyszedł im na spotkanie, pokłonił się im, zaprosił do domu, przyniósł wodę do obmycia nóg i przyrządził posiłek. Jezus odwiedza dom Marty i Marii. Kobiety z radością Go przyjmują i starają się okazać Mu gościnność. W naszych czasach zanika tradycyjna gościnność. Do niedawna niedziela była dniem przeznaczonym na spotkania rodzinne i towarzyskie. Dziś bardziej atrakcyjne stały się wizyty w galeriach handlowych czy czas spędzony przed telewizorem lub komputerem. Interesowność zagraża gościnności. Prawdziwej gościnności uczy nas Chrystus w Eucharystii. On z miłością zaprasza każdego z nas, abyśmy mogli uczestniczyć w uczcie Jego słowa i karmić się Jego Ciałem.

XVI Niedziela zwykła (homilia dla młodzieży)

21 lipca 2019

Nie wystarczy przyjąć Pana jako gościa, On chce być domownikiem. Gdzie przyjmuje się Pana i Zbawcę, tam zapanowuje harmonia. Harmonia to połączenie wszelkich wymiarów codziennego życia w całość. Marta przyjmując Jezusa do domu, zajęła się tysiącem spraw. Nie słucha Go i denerwuje się, bo nie rozumie, czemu jej postawa nie spotkała się z pochwałą. Bez refleksji wiele ważnych spraw przechodzi obok nas niezauważonych. Recepta Pana Jezusa jest prosta: zatroskanie o wiele spraw nie może przysłonić tych najważniejszych. Najlepszą cząstką jest przebywanie u stóp Pana. Kto na to nie znajduje czasu, ten nie ma czasu na nic.

XVI Niedziela zwykła (homilia dla dzieci)

21 lipca 2019

Zapracowana Marta ma codziennie mnóstwo spraw na głowie i zajęć do wykonania. Zasłuchana Maria – czas oddany dla Pana Jezusa to najlepsza cząstka. Cząstka to nie całość; spotkanie z Panem Jezusem to nie wszystko, co dzieje się w życiu codziennym, ale najważniejsza cząstka. Pomoce: Koło z papieru technicznego albo zwykłego, podklejone, żeby było sztywne, białe, podzielone na 24 godziny, o promieniu 30–40 cm, oraz różnokolorowe kredki lub flamastry. Najbardziej wyrazisty kolor zostawiamy na czas modlitwy, bo trzeba będzie zamalować inne barwy.

Uzyskaj dostęp do:

 • 3603 inspirujące propozycje kazań, rozważań,
 • 36 scenariusze katechez,
 • 69 materiały dotyczące zarządzania parafią,
 • 38 artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej dostosowane do potrzeb spowiadających,
 • 71 najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

Kalendarz wydarzeń

Pełny widok kalendarza