Homilie niedzielne i świąteczne ,3 lipca 2022

Młodzież Niedziela 3 lip
2022

XIV Niedziela zwykła (homilia dla młodzieży)

Rok C / Okres zwykły / 14 tydzień zwykły
ks. Tomasz Jabłoński
Iz 66,10–14c; Ga 6,14–18; Łk 10,1–12.17–20

Aby uzyskać dostęp do pełnej treści, zaloguj się lub załóż konto:

NIE MAM KONTA

Dołącz do grona użytkowników portalu i uzyskaj dostęp do wszystkich jego treści. Portal Pastoralis zawiera między innymi:

 • inspirujące propozycje kazań, rozważań,
 • scenariusze katechez,
 • materiały dotyczące zarządzania parafią,
 • zamknięte forum kapłańskie,
 • artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej,
 • najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

MAM KONTO

Księża, którzy czytali ten artykuł, czytali również:

XXI Niedziela zwykła (homilia dla dorosłych)

21 sierpnia 2022

Bóg wszystkich nas powołuje do wspólnoty ze sobą i do zbawienia. Ten dar, który jest ofiarowany każdej i każdemu z nas, staje się jednocześnie zadaniem, misją do wypełnienia. Bóg wymierza karę tym, których kocha. Trzeba nam wciąż „wchodzić przez ciasne drzwi”, nieustannie podejmować trud życia zgodnego z Chrystusową Ewangelią. Wytrwale módlmy się o łaskę wierności i o potrzebne siły. Do nieba nie może wejść nikt, kto jest dotknięty grzechem i słabością. Dlatego też trudne doświadczenia, przeżywane tu na ziemi, należy rozpatrywać w kategoriach łaski.

XXI Niedziela zwykła (homilia dla młodzieży)

21 sierpnia 2022

Pytanie, jakie ktoś stawia Jezusowi: „Panie, czy tylko nieliczni będą zbawieni?” (Łk 13,23) nie jest istotne. Ważniejsze jest pytać, jak żyć, by dostać się do królestwa niebieskiego. Jezus mówi o „ciasnych drzwiach”, które symbolizują potrzebę pozostawienia za sobą wszystkiego, co nieistotne. Pogłębiając naszą wiedzę na temat Jezusowego nauczania, odwołujemy się do wersji wg św. Mateusza, w której drzwi są nie tylko ciasne, ale także trudno je odnaleźć. Drzwi okazują się ostatecznie zamknięte… Co to więc oznacza? Mamy stawać się jak Jezus, by wejść do królestwa Bożego! Uświęceni, zmartwychwstali.

XXI Niedziela zwykła (homilia dla dzieci)

21 sierpnia 2022

Czasami mówimy: „Ostatni będą pierwszymi”, nawet nie wiedząc, że te słowa są zaczerpnięte z Ewangelii. Każdy człowiek jest powołany do szczęścia i radości. Jest taka bardzo znana książka „Robinson Crusoe”. Ten bohater bardzo długo przebywał na bezludnej wyspie. Dopiero, kiedy na wyspie pojawił się Piętaszek, Robinson poczuł się szczęśliwszy. Od samego początku istnienia człowieka Pan Bóg pragnął, aby wszystko było na właściwym miejscu. Wiedział, że tylko wtedy człowiek będzie szczęśliwy. Bóg obsypuje nas licznymi darami i łaskami, i mimo że czasem doświadczamy cierpienia, to tylko dla naszego dobra. Karol IX, król Francji, zapytał raz sławnego poetę, Torquato Tasso, kto według jego zdania jest najszczęśliwszą istotą na świecie. Tasso zastanowił się chwilę i odparł: „Bóg”. Król żachnął się niecierpliwie: „To każdy wie, i nie o to mi chodziło, lecz o to, kto poza Bogiem jest najszczęśliwszy?” Na to rzekł poeta: „Ten, kto jest Bogu najbardziej podobny, gdyż posiada największy skarb – ma Boga w sobie” (Zwettler). Pomoce: Napis: „Ostatni będą pierwszymi”. Książka „Robinson Cruzoe”.

Uzyskaj dostęp do:

 • 5109 inspirujące propozycje kazań, rozważań,
 • 36 scenariusze katechez,
 • 69 materiały dotyczące zarządzania parafią,
 • 38 artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej dostosowane do potrzeb spowiadających,
 • 274 najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

Kalendarz wydarzeń

Pełny widok kalendarza