Homilie niedzielne i świąteczne ,15 lipca 2018

Młodzież Niedziela 15 lip
2018

XV Niedziela zwykła (homilia dla młodzieży)

Rok B / Okres zwykły / 15 tydzień zwykły
o. Maksymilian
Am 7,12–15, Ef 1,3–14, Mk 6,7–13

Aby uzyskać dostęp do pełnej treści, zaloguj się lub załóż konto:

NIE MAM KONTA

Dołącz do grona użytkowników portalu i uzyskaj dostęp do wszystkich jego treści. Portal Pastoralis zawiera między innymi:

 • inspirujące propozycje kazań, rozważań,
 • scenariusze katechez,
 • materiały dotyczące zarządzania parafią,
 • zamknięte forum kapłańskie,
 • artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej,
 • najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

MAM KONTO

Księża, którzy czytali ten artykuł, czytali również:

VI Niedziela zwykła (homilia dla dorosłych)

17 lutego 2019

Kim jest człowiek błogosławiony? Błogosławionym jest ten, który nie zwątpi w miłość Pana Boga. On ukochał nas do szaleństwa, aż po krzyż. Dlatego nasze życie nie będzie wolne od krzyża. Błogosławieni i święci to chluba i duma Kościoła. Dziś kierujemy nasz wzrok na Jezusa, który mówi o błogosławieństwach. Mamy starać się żyć według Jezusowych błogosławieństw.

VI Niedziela zwykła (homilia dla młodzieży)

17 lutego 2019

Święty Łukasz przekazuje mam dzisiaj prawdę o czterech błogosławieństwach dotyczących płaczących, ubogich, głodujących i prześladowanych. Ideałem oczywiście nie jest ubóstwo, ale miłość do ubogich. Słowo „ubodzy” w języku greckim i hebrajskim odnosi się do ludzi, którzy nie mają niczego, nawet domu, to jest nędzarzy, żebraków i biednych w sensie materialnym. Osoba biedną w języku biblijnym jest również ten, kto nie ma wpływu we wspólnocie, nikt się z nim nie liczy, jest lekceważony, zwyczajnie przegrany bez jakiejkolwiek szansy życiowej. Po błogosławieństwach padają cztery biada – bogaczom, sytym, śmiejącym się i pysznym. Bogactwo jest niezwykle niebezpieczne. Ogranicza człowieka, zamyka jego horyzont życia do doczesności i teraźniejszości.

VI Niedziela zwykła (homilia dla dzieci)

17 lutego 2019

Opowiadanie o siostrze klarysce i dziennikarce. Ewangelia pokazuje, że najlepszym nauczycielem jest sam Jezus. Pan Jezus głosił nową naukę. Była to nauka z wielką mocą. Pismo Święte zawiera opis życia Jezusa Chrystusa. W sposób szczególny jest ono opisane w Ewangeliach. Jest jedna Ewangelii spisana przez czterech autorów: Mateusza, Marka, Łukasza i Jana. Pan Jezus był nie tylko nauczycielem, ale również lekarzem dusz, ponieważ leczył ludzi: przebaczał grzechy, wyrzucał z ludzi złe duchy, a nawet uzdrawiał z nieuleczalnych chorób. Uzdrawiał zarówno dzieci jak i starszych. Najważniejszą rzeczą jakiej nauczał Pan Jezus było ofiarowanie człowiekowi nowego przykazania: miłości Boga i bliźniego. Pomoce Napis: „Błogosławieni jesteście wy, ubodzy, albowiem do was należy królestwo Boże. Błogosławieni wy, którzy teraz głodujecie, albowiem będziecie nasyceni. Błogosławieni wy, którzy teraz płaczecie, albowiem śmiać się będziecie.” Pismo Święte

Uzyskaj dostęp do:

 • 3395 inspirujące propozycje kazań, rozważań,
 • 36 scenariusze katechez,
 • 69 materiały dotyczące zarządzania parafią,
 • 38 artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej dostosowane do potrzeb spowiadających,
 • 48 najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

Kalendarz wydarzeń

Pełny widok kalendarza