Homilie niedzielne i świąteczne ,18 sierpnia 2019

Dzieci Niedziela 18 sie
2019

XX Niedziela zwykła (homilia dla dzieci)

Rok C / Okres zwykły / 20 tydzień zwykły
ks. Marcin Bielicki
Jr 38,4–6.8–10; Hbr 12,1–4; Łk 12,49–53

Aby uzyskać dostęp do pełnej treści, zaloguj się lub załóż konto:

NIE MAM KONTA

Dołącz do grona użytkowników portalu i uzyskaj dostęp do wszystkich jego treści. Portal Pastoralis zawiera między innymi:

 • inspirujące propozycje kazań, rozważań,
 • scenariusze katechez,
 • materiały dotyczące zarządzania parafią,
 • zamknięte forum kapłańskie,
 • artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej,
 • najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

MAM KONTO

Księża, którzy czytali ten artykuł, czytali również:

IV Niedziela zwykła - Święto Ofiarowania Pańskiego (homilia dla dorosłych)

2 lutego 2020

Święto Ofiarowania Pańskiego nawiązuje do tradycji żydowskiej. Dzisiejszy człowiek wyrzuca Boga ze swojego życia. Rodzice poddają dzieci współczesnym bożkom. Konsekwencją tego są ból i łzy. Gromnica nawiązuje do wydarzeń paschalnych. Przypomina sakrament Chrztu świętego. Jej światło ma nas prowadzić przez życie. Zaproszenie do refleksji nad życiem w blasku płomienia gromnicy.

IV Niedziela zwykła - Święto Ofiarowania Pańskiego (homilia dla młodzieży)

2 lutego 2020

Wspominamy dziś Maryję i Józefa, którzy po 40 dniach od narodzenia Jezusa zgodnie w wymogami Prawa Mojżeszowego ofiarowują swego syna w świątyni jerozolimskiej. Prawo wykupu pierworodnego ustanowił Mojżesz, ponieważ każde dziecko pierworodne należało do Boga i trzeba było poprzez przepisaną ofiarę dokonać jego wykupu. Święto dzisiejsze posiada dwie nazwy, wyarażają one dwie postawy potrzebne w chrześcijańskim życiu. Ofiarowanie Pańskie. Ofiarować to znaczy oddać Bogu to, co dla mnie najdroższe. Konsekwencją tego będzie zaufanie, że Bóg zna moje życie i wie, czego najbardziej potrzebuję. Chcę całe swoje życie, jego trudy i lęki, choroby i radości złożyć przed Bogiem jako ofiarę z tego, co dla mnie najcenniejsze. Matki Bożej Gromnicznej. Zwyczaj błogosławienia świec tego dnia jest bardzo stary. Trzymamy zapalone świece, bo pragniemy być podobni do Maryi i Symeona, którzy na swoich rękach trzymali Jezusa. Pragniemy to czynić w czasie tej Eucharystii i zawsze wówczas, gdy zagraża nam niebezpieczeństwo.

IV Niedziela zwykła - Święto Ofiarowania Pańskiego (homilia dla dzieci)

2 lutego 2020

Obrzęd oczyszczenia Maryi oraz ofiarowania (wykupienia) Jezusa w Świątyni Jerozolimskiej był wypełnieniem prawa żydowskiego. Sensem obrzędu było przypomnienie, że każde stworzenie jest własnością Bożą. Dzisiaj wszyscy ochrzczeni stają się dziećmi Boga i Jego szczególnym królestwem. Osoby konsekrowane potwierdzają swoją wyjątkową przynależność do Jezusa, składając dodatkowe ślubowanie zakonne. Pomoce: małe świece, np. do podgrzewaczy lub podobne, z przyklejonymi karteczkami zawierającymi imiona osób konsekrowanych pracujących w parafii lub nazwy znanych zakonów (wyrazy można napisać wprost na metalowej osłonie świec do podgrzewaczy); liczba świec powinna odpowiadać liczbie dzieci na niedzielnej Eucharystii.

Uzyskaj dostęp do:

 • 3871 inspirujące propozycje kazań, rozważań,
 • 36 scenariusze katechez,
 • 69 materiały dotyczące zarządzania parafią,
 • 38 artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej dostosowane do potrzeb spowiadających,
 • 114 najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

Kalendarz wydarzeń

Pełny widok kalendarza