Homilie niedzielne i świąteczne ,3 września 2017

Dzieci Niedziela 3 wrz
2017

XXII Niedziela zwykła (homilia dla dzieci)

Rok A / Okres zwykły / 22 tydzień zwykły
ks. Janusz Stańczuk
Mt 16,21–27

Aby uzyskać dostęp do pełnej treści, zaloguj się lub załóż konto:

NIE MAM KONTA

Dołącz do grona użytkowników portalu i uzyskaj dostęp do wszystkich jego treści. Portal Pastoralis zawiera między innymi:

 • inspirujące propozycje kazań, rozważań,
 • scenariusze katechez,
 • materiały dotyczące zarządzania parafią,
 • zamknięte forum kapłańskie,
 • artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej,
 • najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

MAM KONTO

Księża, którzy czytali ten artykuł, czytali również:

II Niedziela Wielkiego Postu (homilia dla dorosłych)

25 lutego 2018

Wielki Post jest czasem czterdziestodniowej pokuty, wyrzeczeń i walki ze złym duchem. Bóg nie szuka cierpienia dla człowieka. Cierpienie nigdy nie jest celem samym w sobie. Każde wyrzeczenie i umartwienie, które są niewątpliwie związane z wysiłkiem, mają swój cel i sens. Niekiedy zniechęcamy się i zaczynamy powątpiewać, czy próba pokonania własnej słabości ma sens. Dzieje się tak, ponieważ nie potrafimy dostrzec celu naszych zmagań i chyba za bardzo liczymy na własne siły. Wiara Abrahama została poddana wielkiej próbie, którą Abraham, dzięki całkowitemu zawierzeniu Bogu, przeszedł zwycięsko. Umartwienia i wyrzeczenia trzeba widzieć w perpektywie wiary i w całkowitym zawierzeniu Bogu. Wielki Post ukazuje prawdę o kruchości i przemijalności naszego życia oraz prawdę o naszym grzechu i słabościach.

II Niedziela Wielkiego Postu (homilia dla młodzieży)

25 lutego 2018

Alpinizm, wspinaczka wysokogórska czy też zwykła turystyczna przygoda są tak pociągające, bo wymagają wysiłku. Kształtują naszą postawę, charakter. Góry uczą wspinaczki – nie tylko w sensie dosłownym, ale również jako przezwyciężania samego siebie. Uczą wolności. Jezus zabiera uczniów na górę Tabor, by tam się wobec nich przemienić. Żeby doświadczyć tego cudu, uczniowie musieli włożyć dużo wysiłku, musieli też oderwać się od swojej codzienności. Trzeba wysiłku, by oderwać się od swojej codzienności i spojrzeć z góry, aby zobaczyć więcej.

II Niedziela Wielkiego Postu (homilia dla dzieci)

25 lutego 2018

Góry stały się miejscem wielu ważnych wydarzeń historii zbawienia. Czym była biel, a może światło czy promieniowanie, które wychodziło z Jezusa? Światło jest w Biblii symbolem mądrości, dobrej drogi życia, a nawet samego Boga. Tak niech świeci wasze światło przed ludźmi, aby widzieli wasze dobre uczynki i chwalili Ojca waszego, który jest w niebie. Chrześcijanin świeci światłem Bożym. Czasem nie trzeba dużo, aby być takim światełkiem dla ludzi. Pan Jezus zostawił w naszych rękach i w naszym sercu moc czynienia świata odrobinę lepszym. Trzeba tylko nauczyć się używać tej mocy. W trakcie homilii można dla zilustrowania opowiadania wykorzystać papierowe zabawki, zwierzątka i kwiaty (origami).

Uzyskaj dostęp do:

 • 2919 inspirujące propozycje kazań, rozważań,
 • 36 scenariusze katechez,
 • 69 materiały dotyczące zarządzania parafią,
 • 38 artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej dostosowane do potrzeb spowiadających,
 • 48 najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

Kalendarz wydarzeń

Pełny widok kalendarza