Homilie niedzielne i świąteczne ,19 listopada 2017

Dzieci Niedziela 19 lis
2017

XXXIII Niedziela zwykła (homilia dla dzieci)

Rok A / Okres zwykły / 33 tydzień zwykły
ks. Janusz Stańczuk
Prz 31,10–13.19–20.30–31; 1 Tes 5,1–6; Mt 25,14–30

Aby uzyskać dostęp do pełnej treści, zaloguj się lub załóż konto:

NIE MAM KONTA

Dołącz do grona użytkowników portalu i uzyskaj dostęp do wszystkich jego treści. Portal Pastoralis zawiera między innymi:

 • inspirujące propozycje kazań, rozważań,
 • scenariusze katechez,
 • materiały dotyczące zarządzania parafią,
 • zamknięte forum kapłańskie,
 • artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej,
 • najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

MAM KONTO

Księża, którzy czytali ten artykuł, czytali również:

XXV Niedziela zwykła (homilia dla dorosłych)

23 września 2018

Sprawiedliwy jest człowiekiem niewygodnym dla otoczenia. Spotkanie z nim wymaga zajęcia konkretnego stanowiska. Ludzie, o których mówi Księga Mądrości, mogliby walczyć ze swoimi wadami, zmienić obyczaje, ale oni knują, jak się pozbyć sprawiedliwego. Żądza wielkości powoduje nieład i zło. Mądrość przynosi ze sobą sprawiedliwość i pokój. W historii Kościoła i ludzkości znajdziemy wiele przykładów tych odmiennych postaw. Chrystus stawia przed uczniami dziecko jako wzór do naśladowania. Wzywa też swoich uczniów, aby służyli wszystkim innym ludziom.

XXV Niedziela zwykła (homilia dla młodzieży)

23 września 2018

Nieustannie próbujemy przewodzić innym, chcemy podporządkować sobie i naszym planom wiele spraw. Nadmierna koncentracja na realizacji własnych planów może zniszczyć wiele zdziałanego dobra. Liturgia słowa przeznaczona na dzisiejszą niedzielę każe nam się zastanowić nad ludzkimi ambicjami, zawiścią i rywalizacją. Księga Mądrości pokazuje, jak grzech ogarnia i niszczy tych, którzy mu się poddają. Ludzie owładnięci złem nie potrafią znieść dobra, które staje się dla nich wyrzutem i dlatego spiskują, jak doprowadzić do zguby człowieka sprawiedliwego. Święty Jakub pisze o zazdrości, która wprowadza nieład i doprowadza do ruiny, a zła intencja modlitwy sprawia, że staje się ona bezowocna. Jezus, wsłuchując się w serca swoich uczniów, nie potępia ich za ich pragnienia, postanawia jednak nadać tym pragnieniom właściwy kierunek; czyni to, stawiając apostołom warunek, by byli „ostatnimi” i „sługami wszystkich”.

XXV Niedziela Zwykła (homilia dla dzieci)

23 września 2018

Życie zgodne z Ewangelią nie jest łatwe. Doświadczyli tego uczniowie Chrystusa, którzy posprzeczali się ze sobą. Spór dotyczył ich znaczenia we wspólnocie: który z nich jest największy. Chrystus tłumaczy im, aby byli sługami wszystkich, a w ten sposób będą pierwszymi. Dziecko jest dla Chrystusa najlepszym przykładem prostoty myśli, pragnień i zachowań. W homilii pouczamy dzieci, aby dzieliły się tym, co posiadają, z innymi, a szczególnie z rodzicami, rodzeństwem, krewnymi i przyjaciółmi. Uczymy ich wdzięczności, szczególnie względem rodziców. Pierwsze miejsce, nie tylko w dyscyplinach sportowych, jest nagrodą za trud w przygotowaniach (treningach) i w zmaganiach, ale jednocześnie zobowiązuje do zachowań fair play. Pomoce: rysunek podium, ale o odmiennej numeracji miejsc; medale – złoty, srebrny i brązowy.

Uzyskaj dostęp do:

 • 3195 inspirujące propozycje kazań, rozważań,
 • 36 scenariusze katechez,
 • 69 materiały dotyczące zarządzania parafią,
 • 38 artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej dostosowane do potrzeb spowiadających,
 • 48 najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

Kalendarz wydarzeń

Pełny widok kalendarza