Homilie niedzielne i świąteczne ,20 listopada 2022

Młodzież Niedziela 20 lis
2022

XXXIV Niedziela zwykła - Uroczystość Chrystusa Króla (homilia dla młodzieży)

Rok C / Okres zwykły / 34 tydzień zwykły
ks. Szymon
2 Sm 5,1–3; Kol 1,12–20; Łk 23,35–43

Aby uzyskać dostęp do pełnej treści, zaloguj się lub załóż konto:

NIE MAM KONTA

Dołącz do grona użytkowników portalu i uzyskaj dostęp do wszystkich jego treści. Portal Pastoralis zawiera między innymi:

 • inspirujące propozycje kazań, rozważań,
 • scenariusze katechez,
 • materiały dotyczące zarządzania parafią,
 • zamknięte forum kapłańskie,
 • artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej,
 • najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

MAM KONTO

Księża, którzy czytali ten artykuł, czytali również:

II Niedziela Adwentu (homilia dla dorosłych)

4 grudnia 2022

Św. Jan Chrzciciel był największym prorokiem Narodu Wybranego od czasów Eliasza. Zastanawia nas, co przyciągało tłumy do wygrażającego im palcem ascety w zwierzęcej skórze. Było to wezwanie do nawrócenia. Nawołując swoich słuchaczy do odrzucenia grzechu, Poprzednik Chrystusa wskazywał im Bożą obietnicę odnowy życia. Bóg chce uczynić dla nich coś więcej, niż tylko przebaczyć im grzechy. Chce wylać na nich swoją miłość. Spróbujmy w tegorocznym Adwencie prześledzić swoje życie w świetle Bożej prawdy i miłości.

II Niedziela Adwentu (homilia dla młodzieży)

4 grudnia 2022

Kościół w Adwencie przypomina nam o paruzji, czyli o drugim, pełnym chwały przyjściu Chrystusa na końcu czasów. Dzisiejsza liturgia słowa jest przepełniona zapowiedziami. Pierwszym zapowiadającym jest Prorok Izajasz, który zapowiada wielkiego i dobrego króla nad Izraelem. Taką samą linię zapowiedzi znajdujemy w odczytanym fragmencie Ewangelii wg św. Mateusza. W dzisiejszym rozważaniu nie możemy pominąć postaci Jana Chrzciciela. Ten kuzyn Pana Jezusa stał się Prorokiem znad Jordanu wzywającym do nawrócenia. Pustynia stała się dla niego przestrzenią spotkania z Bogiem. Potrzeba nam pustyni, by w jej ciszy usłyszeć głos przemawiającego do nas Boga.

II Niedziela Adwentu (homilia dla dzieci)

4 grudnia 2022

Jan Chrzciciel miał bardzo ważne zadanie do spełnienia. Przygotowywał drogę dla Pana Jezusa. Jan Chrzciciel zachęcał do pokuty i dobrych uczynków. W swoich kazaniach zwracał uwagę na to, że są różne drogi do doskonałości, do świętości. Wiedział doskonale, że ludzie swoimi grzechami bardzo obrażają Pana Boga i dlatego potrzebna jest zmiana życia. Pan Jezus powiedział, że „gdzie są dwaj, albo trzej są zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich” (Mt 18,20). Pan Bóg kiedyś przemawiał do nas przez proroków. Dzisiaj też mówi do nas w konkretnych sytuacjach życiowych. Prośmy Go podczas tej Mszy św., abyśmy potrafili wsłuchiwać się w Jego głos każdego dnia. Pomoce: obrazki z postacią Jana Chrzciciela, dwie kamienne tabliczki z Dekalogiem.

Uzyskaj dostęp do:

 • 5249 inspirujących propozycji kazań, rozważań,
 • 36 scenariuszy katechez,
 • 69 materiałów dotyczących zarządzania parafią,
 • 38 artykułów poświęconych posłudze spowiedniczej dostosowane do potrzeb spowiadających,
 • 289 najważniejszych wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

Kalendarz wydarzeń

Pełny widok kalendarza