Aktualności

 • Apel na miesiąc abstynencji: trzeźwość obowiązuje dorosłych zawsze i w każdej sytuacji (dokument.)

  1 sierpnia 2022  / Polska

  W sierpniu, miesiącu ważnych rocznic patriotycznych i świąt maryjnych, zachęcamy wszystkich ludzi dobrej woli do zachowania abstynencji od alkoholu – czytamy w Apelu Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych na sierpień – miesiąc abstynencji. Apel odpisał przewodniczący Zespołu bp. Tadeusz Bronakowski.

 • Jasna Góra: modlitwa i pamięć o powstańcach warszawskich

  1 sierpnia 2022  / Polska

  Dziś Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego. I na Jasnej Górze zanoszona jest modlitwa za Ojczyznę i za poległych w jej obronie. O heroicznym zrywie i wierze w Boga, którą żywili powstańcy warszawscy, świadczą zgromadzone tu pamiątki. Przez cały okres okupacji, nawet w czasie Powstania Warszawskiego, kontynuowana była Warszawska Pielgrzymka Piesza.

 • Jan Turnau: Główną przeszkodą na drodze do jedności jest myślowa ciasnota

  1 lutego 2022  / Polska

  W ciągu półwiecza Jan Turnau towarzyszył wysiłkom dążenia do jedności chrześcijan, pisząc artykuły, biorąc udział w nabożeństwach ekumenicznych, inicjując powstanie pierwszego w Polsce ekumenicznego przekładu Nowego Testamentu. W rozmowie z KAI krótko podsumowuje owoce tych wysiłków oraz określa przeszkody: „Główną przeszkodą na drodze do jedności jest moim zdaniem myślowa ciasnota”.

 • Co Biblia naprawdę mówi o szczepieniach?

  10 grudnia 2021  / Polska

  – Informacje o liczbie nowych zgonów są zatrważające. Jednego dnia odeszło tyle osób, jakby spadły z przestworzy dwa samoloty wypełnione do ostatniego miejsca – powtarza za bp. Damianem Muskusem w komentarzu z cyklu #OpinieKAI Krzysztof Tomasik.

 • O co chodzi w zaostrzeniu kar w prawie kościelnym? Komentarz eksperta

  10 grudnia 2021  / Polska

  – Kościelna władza karania jest w sposób naturalny wpisana w posługę pasterską tych, którzy są przełożonymi w Kościele – mówi w kontekście obowiązujących od środy, a dokonanych przez Stolicę Apostolską zmian w kościelnym prawie o. dr hab. Dariusz Borek, prof. ucz., dziekan Wydziału Prawa Kanonicznego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

 • Prymas Polski: „biletem wstępu” do nieba jest miłość i służba

  2 listopada 2021  / Polska

  „Nie ile zarobiliśmy, ale ile ofiarowaliśmy – to zostaje z życia na progu wieczności” – mówił w uroczystość Wszystkich Świętych abp Wojciech Polak przypominając, że sensem życia i zarazem „biletem wstępu” do nieba jest miłość i służba.

 • Dziś 2 listopada – Dzień Zaduszny

  2 listopada 2021  / Polska

  Kościół katolicki wspomina 2 listopada wszystkich wiernych zmarłych. Dzień Zaduszny to czas szczególnej modlitwy do Boga, by zmarli mieli udział w Chrystusowym zwycięstwie nad śmiercią. Dotyczy to zwłaszcza tych, którzy po śmierci potrzebują oczyszczenia w miłości, czyli czyśćca, który jest „przedsionkiem nieba”.

 • „Szalony Maks”- powstaje animowany film o św. Maksymilianie

  17 sierpnia 2021  / Polska

  Dzięki pozytywnej decyzji Filmoteki Małopolskiej powstaje nowy, animowany film pt. „Szalony Maks”. Film pozwoli dzieciom poznać najważniejsze fakty z życia małego Mundka, późniejszego o. Maksymiliana.

Uzyskaj dostęp do:

 • 5109 inspirujące propozycje kazań, rozważań,
 • 36 scenariusze katechez,
 • 69 materiały dotyczące zarządzania parafią,
 • 38 artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej dostosowane do potrzeb spowiadających,
 • 274 najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

Kalendarz wydarzeń

Pełny widok kalendarza

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.