„Get Mercy!” – nowa inicjatywa Fundacji Misericors
W przestrzeni internetowej ruszyła platforma „Get Mercy!”. Nowy projekt Fundacji Misericors gromadzi społeczność, która modli się i pości w różnych intencjach oraz dzieli się dziełami miłosierdzia. Modlitwy można przypisywać także do sanktuariów w okolicy.
W związku z uruchomieniem platformy getmercy.org ruszył także „eucharystyczny maraton”, podczas którego odprawiane są w różnych świątyniach Msze św. za internautów, dobroczyńców i w składanych w serwisie intencjach modlitewnych.
Projekt Get Mercy to nowa inicjatywa Fundacji Misericors, której celem jest realizacja wezwania św. Jana Pawła II do „nowej wyobraźni miłosierdzia”. „Dla nas miłosierdzie to aktywna forma współczucia wyrażana w działaniu, w czynieniu dobra” – tłumaczą pomysłodawcy. Zachęcają też, by stać się częścią nowej społeczności modlitewnej.
Na platformie Get Mercy można dodawać swoje intencje, modlitwy oraz przypisywać je do sanktuariów w okolicy albo potwierdzać modlitwę lub post w czyjejś intencji. Służy ona też do tego, by dzielić się pomysłami na dobre uczynki. „Znajdź inspirację i inspiruj innych do czynienia dobra. Aby ułatwić innym znalezienie Twoich wpisów dodawaj odpowiednie hasztagi” – zachęcają twórcy Get Mercy.
W serwisie znajduje się także sieć sanktuariów Bożego Miłosierdzia. Można je zwiedzać online na na wirtualnej mapie, a także modlić się w intencjach przypisanych do świątyń w najbliższej okolicy. W znalezieniu intencji modlitewnych czy dobrych uczynków realizowanych w tych kościołach pomagają słowa kluczowe. Na Get Mercy można także poznawać Słowo Boże, gdyż umieszczane są tam fragmenty Ewangelii wybrane na każdy dzień przez Kościół. Oprócz tego znajdują się w serwisie cytaty z mistrzów życia duchowego.
Fundacja Misericors powstała, by przy wykorzystaniu najnowszych technologii docierać z przesłaniem miłości i nieskończonego miłosierdzia Boga. Na misericors.org publikowane jest m.in. nauczanie Kościoła o miłosierdziu. „Zachęcamy do wielbienia Miłosierdzia, zwłaszcza modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia. Przypominamy też, na czym polegają uczynki miłosierne” – piszą o sobie założyciele dzieła. Przyświecające im motto to „Codzienna aplikacja miłosierdzia”.
Fundacja powstała dzięki inicjatywie przedsiębiorcy Pawła Poleńskiego i kapłana archidiecezji krakowskiej ks. Rafała Wilkołka w 2015 roku, u progu Roku Miłosierdzia.
źródło: ekai.pl
Księża, którzy czytali ten artykuł, czytali również:
Dlaczego lekcje religii powinny być w szkole? I inne kwestie...
Od jakiegoś czasu sporo w przestrzeni publicznej mówi się o lekcjach religii. Pojawiają się bardzo różne głosy w tym zakresie. Niektórzy podejmują temat miejsca lekcji religii, ilości godzin, umiejscowienia jej w planie, inni oceniania, jeszcze inni zadają sobie pytanie, czy nauczyciel religii to w ogóle nauczyciel? Po co w ogóle lekcja religii w szkole? Na te i inne pytania postaram się odpowiedzieć w poniższym artykule.
Bogobojność. O dojrzałej więzi z Bogiem
Bogobojny to ktoś, kto doświadcza, że Bóg jest jego najlepszym przyjacielem, który go rozumie, kocha i uczy kochać. Być dojrzale religijnym to być serdecznie zaprzyjaźnionym z Bogiem i trwać w Jego miłości. Człowiek bogobojny ufa Bogu w każdej sytuacji. Taki człowiek najbardziej lęka się tego, by przez swoją słabość czy grzeszność nie oddalić się od Boga.
Najnowsze statystyki powołaniowe: 280 nowych kandydatów do kapłaństwa w całej Polsce
Formację do kapłaństwa w seminariach diecezjalnych, zakonnych i misyjnych w Polsce rozpoczęło w tym roku akademickim 280 mężczyzn, o blisko 50 mniej niż rok temu, łącznie na wszystkich rocznikach jest 1690 alumnów - wynika z danych przekazanych KAI przez Konferencję Rektorów Wyższych Seminariów Duchownych Diecezjalnych i Zakonnych. - Utrzymuje się tendencja spadkowa, co jest odbiciem wyraźnego trendu w młodym pokoleniu, dla którego sprawy religijne odgrywają mniejsze znaczenie - komentuje najnowsze statystyki powołaniowe ks. dr Jan Frąckowiak, przewodniczący Konferencji Rektorów Seminariów.
Wyszukiwarka homilii
Uzyskaj dostęp do:
- 6224 inspirujących propozycji kazań, rozważań,
- 36 scenariuszy katechez,
- 69 materiałów dotyczących zarządzania parafią,
- 38 artykułów poświęconych posłudze spowiedniczej dostosowane do potrzeb spowiadających,
- 331 najważniejszych wiadomości z życia Kościoła.