Przystanek Jezus 2023 czeka na młodych
Baza Przystanku Jezus w Trzcińcu jest już gotowa na przyjęcie ewangelizatorów, którzy od niedzieli zjeżdżają się do niej z różnych stron Polski. Od kilku godzin rozbrzmiewają już dźwięki muzyki w wykonaniu przystankowego zespołu, który szlifuje utwory mające pomóc uczestnikom wydarzenia w dobrym przeżyciu modlitwy i innych formacyjnych spotkań. Zawiązanie wspólnoty nastąpi dziś o godz. 16. pod hasłem: "Aby byli jedno".
Przyjeżdżający do bazy są podejmowani w recepcji, dostają gadżety identyfikujące uczestników przystanku i ci, którzy nie musza odpoczywać po podróży przystępują do działań, by jak najlepiej przygotować się do posługi na tegorocznym wydarzeniu.
Wczesnym popołudniem, o godz. 16.00, pod specjalnie ustawionym namiotem, rozpocznie się oficjalnie tegoroczna edycja Przystanku Jezus. Nastąpi zawiązanie wspólnoty, czyli czas na przywitanie, zapoznanie się uczestników, a w wielu przypadkach odnowienie starych znajomości. Wśród oficjalnych powitań będzie m. in. słowo od burmistrza gminy Czaplinek p. Marcina Naruszewicza.
Na godz. 17.00 zaplanowany jest punkt centralny pierwszego dnia, czyli uroczysta Eucharystia, która będzie rozpoczęciem Przystanku Jezus, a także rekolekcji. Zgodnie z zapowiedzią rekolekcje poprowadzi ksiądz Biskup Edward Dajczak, od lat związany z dziełem PJ. Od stołu Ciała Pańskiego uczestnicy przejdą do stołu pokarmu codziennego, by przy wspólnej kolacji jeszcze bardziej ucieszyć się sobą, pogłębić więzi, powspominać „stare przystankowe dzieje”, czyli w praktyce budować hasło tegorocznego Przystanku „Aby byli jedno”.
Gdy już miną pierwsze emocje, od godz. 22.00 rozpocznie się adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie, która będzie trwać dzień i noc przez cały czas pobytu w Trzcińcu. Wszystko po to, by każdy z uczestniczących w ewangelizacji mógł doświadczyć prawdziwości słów z Listu św. Pawła: „aby z Boga była owa przeogromna moc, a nie z nas.” (por. 2 Kor, 4,7).
Źródło: kair.ekai.pl
Księża, którzy czytali ten artykuł, czytali również:
Dlaczego lekcje religii powinny być w szkole? I inne kwestie...
Od jakiegoś czasu sporo w przestrzeni publicznej mówi się o lekcjach religii. Pojawiają się bardzo różne głosy w tym zakresie. Niektórzy podejmują temat miejsca lekcji religii, ilości godzin, umiejscowienia jej w planie, inni oceniania, jeszcze inni zadają sobie pytanie, czy nauczyciel religii to w ogóle nauczyciel? Po co w ogóle lekcja religii w szkole? Na te i inne pytania postaram się odpowiedzieć w poniższym artykule.
Bogobojność. O dojrzałej więzi z Bogiem
Bogobojny to ktoś, kto doświadcza, że Bóg jest jego najlepszym przyjacielem, który go rozumie, kocha i uczy kochać. Być dojrzale religijnym to być serdecznie zaprzyjaźnionym z Bogiem i trwać w Jego miłości. Człowiek bogobojny ufa Bogu w każdej sytuacji. Taki człowiek najbardziej lęka się tego, by przez swoją słabość czy grzeszność nie oddalić się od Boga.
Najnowsze statystyki powołaniowe: 280 nowych kandydatów do kapłaństwa w całej Polsce
Formację do kapłaństwa w seminariach diecezjalnych, zakonnych i misyjnych w Polsce rozpoczęło w tym roku akademickim 280 mężczyzn, o blisko 50 mniej niż rok temu, łącznie na wszystkich rocznikach jest 1690 alumnów - wynika z danych przekazanych KAI przez Konferencję Rektorów Wyższych Seminariów Duchownych Diecezjalnych i Zakonnych. - Utrzymuje się tendencja spadkowa, co jest odbiciem wyraźnego trendu w młodym pokoleniu, dla którego sprawy religijne odgrywają mniejsze znaczenie - komentuje najnowsze statystyki powołaniowe ks. dr Jan Frąckowiak, przewodniczący Konferencji Rektorów Seminariów.
Wyszukiwarka homilii
Uzyskaj dostęp do:
- 6181 inspirujących propozycji kazań, rozważań,
- 36 scenariuszy katechez,
- 69 materiałów dotyczących zarządzania parafią,
- 38 artykułów poświęconych posłudze spowiedniczej dostosowane do potrzeb spowiadających,
- 331 najważniejszych wiadomości z życia Kościoła.