„Szalony Maks”- powstaje animowany film o św. Maksymilianie
Dzięki pozytywnej decyzji Filmoteki Małopolskiej powstaje nowy, animowany film pt. „Szalony Maks”. Film pozwoli dzieciom poznać najważniejsze fakty z życia małego Mundka, późniejszego o. Maksymiliana.
„Tak mówiono o św. Maksymilianie, bracia nazywali go szaleńcem Niepokalanej” – mówi ks. Andrzej Mulka, dyrektor wydawnictwa diecezji tarnowskiej „Promyczek”. To inicjatywa Wydawnictwa „Promyczek” z Nowego Sącza, które realizację zleciło Studiu Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej.
„Studio to, w swej liczącej 75 lat historii, wyprodukowało ponad tysiąc filmów. Dla potrzeb animacji w krakowskim studiu „Katolik” zostały już nagrane dialogi, którymi głównymi wykonawcami były dzieci” – dodaje ks. Andrzej Mulka.
Do nagrań zaproszono laureatów Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Skowroneczek” Piotra Klimę z Katowic i Antoninę Kruszyńską z Cieszyna oraz dzieci z zespołu „Promyczki Dobra”. Autorką scenariusza, który dzieciom pozwala poznać najważniejsze fakty z życia małego Mundka i późniejszego o. Maksymiliana jest Krystyna Blachura ze Studia Filmów Rysunkowych, a muzykę do filmu realizuje Joachim Mencel.
„Do tworzenia postaci i animacji z zapałem przystąpiła ekipa bielskiego studia, którą kieruje reżyser Marek Burda. Producentem wykonawczym ze strony Studia jest Maciej Chmiel – jego nowy dyrektor. Dwunastominutowa animacja ma być gotowa jeszcze w tym roku i zapewne pozwoli jeszcze lepiej poznać naszego wielkiego świętego – Szaleńca Niepokalanej – którego w tym roku szczególnie wspominamy, przypominając 80. rocznicę jego męczeńskiej śmierci oraz 50. rocznicę beatyfikacji” – dodaje ks. Andrzej Mulka.
źródło: ekai.pl
Księża, którzy czytali ten artykuł, czytali również:
Dlaczego lekcje religii powinny być w szkole? I inne kwestie...
Od jakiegoś czasu sporo w przestrzeni publicznej mówi się o lekcjach religii. Pojawiają się bardzo różne głosy w tym zakresie. Niektórzy podejmują temat miejsca lekcji religii, ilości godzin, umiejscowienia jej w planie, inni oceniania, jeszcze inni zadają sobie pytanie, czy nauczyciel religii to w ogóle nauczyciel? Po co w ogóle lekcja religii w szkole? Na te i inne pytania postaram się odpowiedzieć w poniższym artykule.
Bogobojność. O dojrzałej więzi z Bogiem
Bogobojny to ktoś, kto doświadcza, że Bóg jest jego najlepszym przyjacielem, który go rozumie, kocha i uczy kochać. Być dojrzale religijnym to być serdecznie zaprzyjaźnionym z Bogiem i trwać w Jego miłości. Człowiek bogobojny ufa Bogu w każdej sytuacji. Taki człowiek najbardziej lęka się tego, by przez swoją słabość czy grzeszność nie oddalić się od Boga.
Najnowsze statystyki powołaniowe: 280 nowych kandydatów do kapłaństwa w całej Polsce
Formację do kapłaństwa w seminariach diecezjalnych, zakonnych i misyjnych w Polsce rozpoczęło w tym roku akademickim 280 mężczyzn, o blisko 50 mniej niż rok temu, łącznie na wszystkich rocznikach jest 1690 alumnów - wynika z danych przekazanych KAI przez Konferencję Rektorów Wyższych Seminariów Duchownych Diecezjalnych i Zakonnych. - Utrzymuje się tendencja spadkowa, co jest odbiciem wyraźnego trendu w młodym pokoleniu, dla którego sprawy religijne odgrywają mniejsze znaczenie - komentuje najnowsze statystyki powołaniowe ks. dr Jan Frąckowiak, przewodniczący Konferencji Rektorów Seminariów.
Wyszukiwarka homilii
Uzyskaj dostęp do:
- 6224 inspirujących propozycji kazań, rozważań,
- 36 scenariuszy katechez,
- 69 materiałów dotyczących zarządzania parafią,
- 38 artykułów poświęconych posłudze spowiedniczej dostosowane do potrzeb spowiadających,
- 331 najważniejszych wiadomości z życia Kościoła.