„Szalony Maks”- powstaje animowany film o św. Maksymilianie

17 sierpnia 2021  / Polska
Powrót do aktualności
„Szalony Maks”- powstaje animowany film o św. Maksymilianie

Dzięki pozytywnej decyzji Filmoteki Małopolskiej powstaje nowy, animowany film pt. „Szalony Maks”. Film pozwoli dzieciom poznać najważniejsze fakty z życia małego Mundka, późniejszego o. Maksymiliana.

 

 

 

„Tak mówiono o św. Maksymilianie, bracia nazywali go szaleńcem Niepokalanej” – mówi ks. Andrzej Mulka, dyrektor wydawnictwa diecezji tarnowskiej „Promyczek”. To inicjatywa Wydawnictwa „Promyczek” z Nowego Sącza, które realizację zleciło Studiu Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej.

„Studio to, w swej liczącej 75 lat historii, wyprodukowało ponad tysiąc filmów. Dla potrzeb animacji w krakowskim studiu „Katolik” zostały już nagrane dialogi, którymi głównymi wykonawcami były dzieci” – dodaje ks. Andrzej Mulka.

Do nagrań zaproszono laureatów Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Skowroneczek” Piotra Klimę z Katowic i Antoninę Kruszyńską z Cieszyna oraz dzieci z zespołu „Promyczki Dobra”. Autorką scenariusza, który dzieciom pozwala poznać najważniejsze fakty z życia małego Mundka i późniejszego o. Maksymiliana jest Krystyna Blachura ze Studia Filmów Rysunkowych, a muzykę do filmu realizuje Joachim Mencel.

„Do tworzenia postaci i animacji z zapałem przystąpiła ekipa bielskiego studia, którą kieruje reżyser Marek Burda. Producentem wykonawczym ze strony Studia jest Maciej Chmiel – jego nowy dyrektor. Dwunastominutowa animacja ma być gotowa jeszcze w tym roku i zapewne pozwoli jeszcze lepiej poznać naszego wielkiego świętego – Szaleńca Niepokalanej – którego w tym roku szczególnie wspominamy, przypominając 80. rocznicę jego męczeńskiej śmierci oraz 50. rocznicę beatyfikacji” – dodaje ks. Andrzej Mulka.

 

źródło: ekai.pl

Księża, którzy czytali ten artykuł, czytali również:

Ukazała się rozprawa o polskiej drodze maryjnej w XIX wieku

17 sierpnia 2021  / Polska

„Polska droga maryjna” – to tytuł książki habilitacyjnej dr Moniki K. Waluś, która została wydana na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Praca ta przedstawia dziedzictwo mariologii, duchowości i pobożności maryjnej na ziemiach polskich w XIX wieku, które kształtowały dwóch wybitnych ludzi Kościoła – Prymasa Stefana Wyszyńskiego i papieża Jana Pawła II.

Kard. Wyszyński – Wielki Prymas i zwierzchnik Kościoła Greckokatolickiego w Polsce

17 sierpnia 2021  / Polska

Prymas Polski kard. Stefan Wyszyński jako delegat i ordynariusz dla grekokatolików w Polsce w latach 1948–81 był niezłomnym adwokatem zdelegalizowanej wspólnoty wobec nieprzejednanych władz komunistycznych. Bronił praw wiernych przywiązanych do swojej bizantyjsko-ukraińskiej tradycji i duchowości, którzy odważnie i uparcie trwali przy swoim obrządku. Całą swoją pasterską posługę skupił na działaniach mających na celu przeprowadzenie tej wspólnoty przez niesprzyjający i bardzo trudny okres w dziejach Kościoła. „Z perspektywy czasu należy przyznać, iż zrobił to po mistrzowsku” – napisał ks. mitrat Stefan Batruch, proboszcz parafii greckokatolickiej w Lublinie i prezes Fundacji Kultury Duchowej Pogranicza. 12 września w Warszawie odbędzie się beatyfikacja Prymasa Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej.

Wniebowzięcie NMP – jeden z głównych odpustów na Jasnej Górze

17 sierpnia 2021  / Polska

Obchodzona dziś uroczystość Wniebowzięcia NMP to na Jasnej Górze jeden z największych odpustów. Głównie w pieszych pielgrzymkach przybyły tysiące pątników. Tegoroczne święto upływa na dziękczynieniu za VI Światowe Dni Młodzieży w 30. rocznicę tego przełomowego wydarzenia, które pod przewodnictwem św. Jana Pawła II odbyło się w Częstochowie w 1991 r.

Uzyskaj dostęp do:

  • 4705 inspirujące propozycje kazań, rozważań,
  • 36 scenariusze katechez,
  • 69 materiały dotyczące zarządzania parafią,
  • 38 artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej dostosowane do potrzeb spowiadających,
  • 249 najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

Kalendarz wydarzeń

Pełny widok kalendarza