Pomóżmy Białorusi – włączmy się w codzienny różaniec o 20-tej!
Możemy wesprzeć modlitwą pokojowe przemiany na Białorusi, a także materialnie wspomóc Kościół w tym kraju, który pomaga prześladowanym i ich rodzinom oraz aktywnie towarzyszy procesowi, jaki się tam dokonuje – informuje ks. Leszek Kryża, kierujący Zespołem Pomocy Kościołowi na Wschodzie przy Konferencji Episkopatu Polski.
– Już od kilku dni, codziennie o godz. 20-tej jest odmawiamy różaniec w intencji pokojowych przemian na Białorusi – informuje ks. Kryża. Inicjatorami modlitwy są młodzi ludzie z Grodna, a następnie podjęli ją studenci białoruscy w Polsce. Do dziś we wspólną modlitwę włączyło się kilka tysięcy Polaków. Ten krąg z każdym dniem jest większy, zaczyna też obejmować inne, europejskie kraje. „Każdy z nas jest do tej modlitwy zaproszony. Budujmy wspólną, codzienną przestrzeń modlitwy w intencji Białorusi” – apeluje kapłan.
Dodaje, że młodzi ludzie z Białorusi, mieszkający w tej chwili w Polsce, organizują Msze św. w intencji Białorusi. Najbliższa uroczysta Msza św. w tej intencji będzie sprawowana w kościele Najświętszego Zbawiciela w Warszawie, w niedzielę 23 sierpnia o 18.30. Msza zostanie odprawiona po polsku i po białorusku. „Będę jej przewodniczyć, a całą oprawę zapewni młodzież białoruska studiująca w stolicy Polski” – informuje ks. Kryża.
Można też wspomóc finansowo Kościół na Białorusi, który bardzo silnie włącza się w pomoc prześladowanym i towarzyszy procesowi pokojowych przemian, wspierając duchowo ten spontaniczny ruch. Ks. Kryża informuje, że kierowany przezeń Zespół Pomocy Kościołowi na Wschodzie przekazuje pomoc z Polski poszczególnym parafiom na Białorusi. Każdy kto w ten sposób pragnie wspomóc Białorusinów w tym przełomowym czasie, może dokonać wpłaty na konto:
Zespół Pomocy Kościołowi na Wschodzie
Skwer Kard. S. Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa
Konto bankowe: Santander Bank Polska S.A./Warszawa
(wpłaty w PLN): SWIFT CODE WBKPPLPP PL89 1090 1014 0000 0000 0301 4449
(wpłaty w EUR): SWIFT CODE WBKPPLPP PL10 1090 1014 0000 0000 0315 8267
źródło: ekai.pl
Księża, którzy czytali ten artykuł, czytali również:
Dlaczego lekcje religii powinny być w szkole? I inne kwestie...
Od jakiegoś czasu sporo w przestrzeni publicznej mówi się o lekcjach religii. Pojawiają się bardzo różne głosy w tym zakresie. Niektórzy podejmują temat miejsca lekcji religii, ilości godzin, umiejscowienia jej w planie, inni oceniania, jeszcze inni zadają sobie pytanie, czy nauczyciel religii to w ogóle nauczyciel? Po co w ogóle lekcja religii w szkole? Na te i inne pytania postaram się odpowiedzieć w poniższym artykule.
Bogobojność. O dojrzałej więzi z Bogiem
Bogobojny to ktoś, kto doświadcza, że Bóg jest jego najlepszym przyjacielem, który go rozumie, kocha i uczy kochać. Być dojrzale religijnym to być serdecznie zaprzyjaźnionym z Bogiem i trwać w Jego miłości. Człowiek bogobojny ufa Bogu w każdej sytuacji. Taki człowiek najbardziej lęka się tego, by przez swoją słabość czy grzeszność nie oddalić się od Boga.
Najnowsze statystyki powołaniowe: 280 nowych kandydatów do kapłaństwa w całej Polsce
Formację do kapłaństwa w seminariach diecezjalnych, zakonnych i misyjnych w Polsce rozpoczęło w tym roku akademickim 280 mężczyzn, o blisko 50 mniej niż rok temu, łącznie na wszystkich rocznikach jest 1690 alumnów - wynika z danych przekazanych KAI przez Konferencję Rektorów Wyższych Seminariów Duchownych Diecezjalnych i Zakonnych. - Utrzymuje się tendencja spadkowa, co jest odbiciem wyraźnego trendu w młodym pokoleniu, dla którego sprawy religijne odgrywają mniejsze znaczenie - komentuje najnowsze statystyki powołaniowe ks. dr Jan Frąckowiak, przewodniczący Konferencji Rektorów Seminariów.
Wyszukiwarka homilii
Uzyskaj dostęp do:
- 6224 inspirujących propozycji kazań, rozważań,
- 36 scenariuszy katechez,
- 69 materiałów dotyczących zarządzania parafią,
- 38 artykułów poświęconych posłudze spowiedniczej dostosowane do potrzeb spowiadających,
- 331 najważniejszych wiadomości z życia Kościoła.