Trwa akcja “Wakacje z Janem Pawłem II”
Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie zaprasza do udziału w inicjatywie “Wakacje z Janem Pawłem II”. Akcja ma przybliżać i przypominać postać papieża Polaka.
W ramach inicjatywy zainteresowani mogą dzielić się zdjęciami czy wskazówkami dotyczącymi tak ciekawych miejsc, jak i aktywności sportowych oraz turystycznych związanych ze św. Janem Pawłem II.
Wakacje to szczególny czas, kiedy możemy pozwolić sobie na podejmowanie wciąż nowych sportowych wyzwań. Papież Polak był bardzo aktywnym człowiekiem – pływał, uprawiał lekkoatletykę, grał w piłkę czy wspinał się po górach. Stąd pomysł na taką akcję – mówi dr Barbara Munk z Instytutu.
“Wakacje z Janem Pawłem II” mają być odpowiedzią na częsty brak inspiracji lub pomysłu na spędzenie wakacyjnego czasu. Zwłaszcza dla osób, które boją się odwiedzać nowe miejsca bez uprzedniego polecenia lub sprawdzenia.
Organizatorzy inicjatywy wskazują, że odpoczynek nie musi być nudny i może być to bardzo wartościowy czas, spędzony na poznawaniu nowych miejsc nawiązujących do osoby św. Jana Pawła II. “To świetna okazja zwłaszcza dla rodzin, które chcą w ciekawy i przystępny sposób przedstawić postać Papieża Polaka najmłodszemu pokoleniu” – podkreślają.
Instytut przygotował specjalne wydarzenie na Facebooku zatytułowane właśnie “Wakacje z Janem Pawłem II”. “Mamy nadzieję, że taka twórcza wymiana informacji będzie stanowić wspaniałą inspirację dla wielu osób” – zachęcają organizatorzy. Zdjęcia można dodawać samodzielnie lub wysyłać je na adres info@idmjp2.pl.
Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie jest samorządową instytucją kultury, którą tworzą Województwo Małopolskie, Gmina Miejska Kraków oraz Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!”. Od 1 stycznia 2009 r. celem działania Instytutu jest zachowanie i promowanie dziedzictwa, które pozostawił po sobie Jan Paweł II oraz dialog między religiami i kulturami.
źródło: ekai.pl
Księża, którzy czytali ten artykuł, czytali również:
Dlaczego lekcje religii powinny być w szkole? I inne kwestie...
Od jakiegoś czasu sporo w przestrzeni publicznej mówi się o lekcjach religii. Pojawiają się bardzo różne głosy w tym zakresie. Niektórzy podejmują temat miejsca lekcji religii, ilości godzin, umiejscowienia jej w planie, inni oceniania, jeszcze inni zadają sobie pytanie, czy nauczyciel religii to w ogóle nauczyciel? Po co w ogóle lekcja religii w szkole? Na te i inne pytania postaram się odpowiedzieć w poniższym artykule.
Bogobojność. O dojrzałej więzi z Bogiem
Bogobojny to ktoś, kto doświadcza, że Bóg jest jego najlepszym przyjacielem, który go rozumie, kocha i uczy kochać. Być dojrzale religijnym to być serdecznie zaprzyjaźnionym z Bogiem i trwać w Jego miłości. Człowiek bogobojny ufa Bogu w każdej sytuacji. Taki człowiek najbardziej lęka się tego, by przez swoją słabość czy grzeszność nie oddalić się od Boga.
Najnowsze statystyki powołaniowe: 280 nowych kandydatów do kapłaństwa w całej Polsce
Formację do kapłaństwa w seminariach diecezjalnych, zakonnych i misyjnych w Polsce rozpoczęło w tym roku akademickim 280 mężczyzn, o blisko 50 mniej niż rok temu, łącznie na wszystkich rocznikach jest 1690 alumnów - wynika z danych przekazanych KAI przez Konferencję Rektorów Wyższych Seminariów Duchownych Diecezjalnych i Zakonnych. - Utrzymuje się tendencja spadkowa, co jest odbiciem wyraźnego trendu w młodym pokoleniu, dla którego sprawy religijne odgrywają mniejsze znaczenie - komentuje najnowsze statystyki powołaniowe ks. dr Jan Frąckowiak, przewodniczący Konferencji Rektorów Seminariów.
Wyszukiwarka homilii
Uzyskaj dostęp do:
- 6224 inspirujących propozycji kazań, rozważań,
- 36 scenariuszy katechez,
- 69 materiałów dotyczących zarządzania parafią,
- 38 artykułów poświęconych posłudze spowiedniczej dostosowane do potrzeb spowiadających,
- 331 najważniejszych wiadomości z życia Kościoła.