Watykan i uniwersytet w Jerozolimie rozpoczną projekt pokojowy dla Bliskiego Wschodu
Watykan i Uniwersytet Hebrajski w Jerozolimie zamierzają pracować nad wspólnym projektem pokojowym dla Bliskiego Wschodu. Według izraelskiej rozgłośni „ i24-News” Franciszek podpisał 7 lutego odpowiednie porozumienie w tej sprawie z rektorem uczelni Menachemem Ben Sassonem.
Celem tej inicjatywy jest rozwijanie dialogu i pokojowego zaangażowania obywateli na rzecz młodych ludzi z Bliskiego Wschodu i całego świata.
W ramach projektu ma zostać zwołana konferencja międzynarodowa, której współorganizatorami będą utworzona z inspiracji papieża w 2013 r. fundacja „Scholas Occurrentes” (sieć szkół promujących „kulturę spotkania”) i Uniwersytet Hebrajski.
Spotkanie to zaplanowano na lato przyszłego roku w Jerozolimie, a jej tematem będzie rozwijanie pokoju i dialogu we wspólnotach religijnych oraz wkład społeczności akademickiej do współistnienia.
Radio „ i24-News” przytoczyło w związku z tym słowa Franciszka, że religia „może nas zbliżyć do siebie i uczyć budowania więzów przyjaźni”.
Źródło: ekai.pl
Księża, którzy czytali ten artykuł, czytali również:
Dlaczego lekcje religii powinny być w szkole? I inne kwestie...
Od jakiegoś czasu sporo w przestrzeni publicznej mówi się o lekcjach religii. Pojawiają się bardzo różne głosy w tym zakresie. Niektórzy podejmują temat miejsca lekcji religii, ilości godzin, umiejscowienia jej w planie, inni oceniania, jeszcze inni zadają sobie pytanie, czy nauczyciel religii to w ogóle nauczyciel? Po co w ogóle lekcja religii w szkole? Na te i inne pytania postaram się odpowiedzieć w poniższym artykule.
Bogobojność. O dojrzałej więzi z Bogiem
Bogobojny to ktoś, kto doświadcza, że Bóg jest jego najlepszym przyjacielem, który go rozumie, kocha i uczy kochać. Być dojrzale religijnym to być serdecznie zaprzyjaźnionym z Bogiem i trwać w Jego miłości. Człowiek bogobojny ufa Bogu w każdej sytuacji. Taki człowiek najbardziej lęka się tego, by przez swoją słabość czy grzeszność nie oddalić się od Boga.
Najnowsze statystyki powołaniowe: 280 nowych kandydatów do kapłaństwa w całej Polsce
Formację do kapłaństwa w seminariach diecezjalnych, zakonnych i misyjnych w Polsce rozpoczęło w tym roku akademickim 280 mężczyzn, o blisko 50 mniej niż rok temu, łącznie na wszystkich rocznikach jest 1690 alumnów - wynika z danych przekazanych KAI przez Konferencję Rektorów Wyższych Seminariów Duchownych Diecezjalnych i Zakonnych. - Utrzymuje się tendencja spadkowa, co jest odbiciem wyraźnego trendu w młodym pokoleniu, dla którego sprawy religijne odgrywają mniejsze znaczenie - komentuje najnowsze statystyki powołaniowe ks. dr Jan Frąckowiak, przewodniczący Konferencji Rektorów Seminariów.
Wyszukiwarka homilii
Uzyskaj dostęp do:
- 6259 inspirujących propozycji kazań, rozważań,
- 36 scenariuszy katechez,
- 69 materiałów dotyczących zarządzania parafią,
- 38 artykułów poświęconych posłudze spowiedniczej dostosowane do potrzeb spowiadających,
- 331 najważniejszych wiadomości z życia Kościoła.