Watykan zadebiutuje na Biennale Architektury 2018
W 2018 roku Watykan będzie po raz pierwszy uczestniczył w biennale architektury w Wenecji. Jedną z najważniejszych wystaw międzynarodowych – 16. Biennale Architektury w Wenecji – zaplanowano na czas od 26 maja do 25 listopada 2018 roku
W 2018 roku Watykan będzie po raz pierwszy uczestniczył w biennale architektury w Wenecji. W związku z tym Stolica Apostolska zrezygnowała z udziału w 57. Międzynarodowej Wystawie Sztuki w dniach 13 maja – 26 listopada 2017 roku, poinformował w rozmowie z niemiecką agencją katolicką KNA przewodniczący Papieskiej Rady Kultury, kard. Gianfranco Ravasi.
„Przygotowujemy premierę Stolicy Apostolskiej na biennale architektury i na tym chcemy się skupić”
– wyjaśnił włoski purpurat.
Jedna z najważniejszych wystaw międzynarodowych – 16. Biennale Architektury w Wenecji – zaplanowano na czas od 26 maja do 25 listopada 2018 roku. Zdaniem kard. Ravasiego, ekspozycja watykańska będzie uzależniona od tego, jaką otrzyma powierzchnię wystawienniczą.
Watykan uczestniczył już dwukrotnie w organizowanych również w Wenecji Biennale Sztuki. W 2013 roku pawilon watykański prezentował dzieje stworzenia, a w 2015 roku projekt pod hasłem „Na początku słowo stało się ciałem” przygotowali Monika Bravo, Elpida Hadszi-Vasileva i Mario Macilau. Kard. Ravasi nie zdradził, jaki będzie przewodni temat debiutu Watykanu na Biennale Architektury 2018.
Źródło: ekai.pl
Księża, którzy czytali ten artykuł, czytali również:
Dlaczego lekcje religii powinny być w szkole? I inne kwestie...
Od jakiegoś czasu sporo w przestrzeni publicznej mówi się o lekcjach religii. Pojawiają się bardzo różne głosy w tym zakresie. Niektórzy podejmują temat miejsca lekcji religii, ilości godzin, umiejscowienia jej w planie, inni oceniania, jeszcze inni zadają sobie pytanie, czy nauczyciel religii to w ogóle nauczyciel? Po co w ogóle lekcja religii w szkole? Na te i inne pytania postaram się odpowiedzieć w poniższym artykule.
Bogobojność. O dojrzałej więzi z Bogiem
Bogobojny to ktoś, kto doświadcza, że Bóg jest jego najlepszym przyjacielem, który go rozumie, kocha i uczy kochać. Być dojrzale religijnym to być serdecznie zaprzyjaźnionym z Bogiem i trwać w Jego miłości. Człowiek bogobojny ufa Bogu w każdej sytuacji. Taki człowiek najbardziej lęka się tego, by przez swoją słabość czy grzeszność nie oddalić się od Boga.
Najnowsze statystyki powołaniowe: 280 nowych kandydatów do kapłaństwa w całej Polsce
Formację do kapłaństwa w seminariach diecezjalnych, zakonnych i misyjnych w Polsce rozpoczęło w tym roku akademickim 280 mężczyzn, o blisko 50 mniej niż rok temu, łącznie na wszystkich rocznikach jest 1690 alumnów - wynika z danych przekazanych KAI przez Konferencję Rektorów Wyższych Seminariów Duchownych Diecezjalnych i Zakonnych. - Utrzymuje się tendencja spadkowa, co jest odbiciem wyraźnego trendu w młodym pokoleniu, dla którego sprawy religijne odgrywają mniejsze znaczenie - komentuje najnowsze statystyki powołaniowe ks. dr Jan Frąckowiak, przewodniczący Konferencji Rektorów Seminariów.
Wyszukiwarka homilii
Uzyskaj dostęp do:
- 6224 inspirujących propozycji kazań, rozważań,
- 36 scenariuszy katechez,
- 69 materiałów dotyczących zarządzania parafią,
- 38 artykułów poświęconych posłudze spowiedniczej dostosowane do potrzeb spowiadających,
- 331 najważniejszych wiadomości z życia Kościoła.