Zaczyna się tygodniowy cykl modlitw za Ukrainę
Z inicjatywą tygodniowej modlitwy za Ukrainę wyszły wspólnoty i zespoły chrześcijańskiej muzyki. Codziennie od dziś do 5 marca o 20:00 trwać będą spotkania z modlitwą wstawienniczą i wielbieniem. Uczestniczyć w nich będzie można za pośrednictwem transmisji.
Fundacja Służąc Życiu, organizator tej inicjatywy modlitewnej o pokój w Ukrainie, chce w najbliższym tygodniu zjednoczyć ludzi w modlitwie. Codziennie, od poniedziałku do soboty, o godzinie 20:00 w mediach społecznościowych transmitowane będą spotkania modlitewne, prowadzone przez liderów wspólnot i zespoły, m. in. TGD, Głos Pana, Projekt Przebudzenie, Sowinsky, Armia Dzieci, Steeped, Powołani Na Takie Dni Jak Te. Modlitewne spotkania potrwają 1,5-2 godz.
– Livestream modlitwy będzie zrealizowany w formie audio i wideo w najwyższej jakości. Zapraszamy do uczestniczenia w uwielbieniu i wstawiennictwie poprzez wspólną modlitwę i komentarze z intencjami. Zachęcamy także do udostępniania transmisji, aby jak najwięcej osób mogło wziąć w nich udział – mówi KAI Sara Kukier, koordynator projektu „Tydzień modlitwy za Ukrainę”
Każdy wieczór będzie miał charakter modlitewnego apelu – będzie wołaniem o wolność, pokój i błogosławieństwo dla Ukrainy.
Organizatorzy proponują następujące intencje:
– zatrzymanie retoryki nienawiści, kłamstwa i zła,
– deeskalację przemocy i strachu,
– łaskę mądrości i rozwagi dla przywódców narodów,
– przemianę serca dla rządzących Rosją — polityków, generałów i
żołnierzy,
– łaskę usłyszenia i posłuszeństwa Duchowi Świętemu
– Wśród intencji znajdą się także inne prośby, które przyjdą w wyniku modlitwy spontanicznej. Prosimy, abyście łącząc się z nami online, wnosili także swoje intencje, które pragniecie powierzyć Panu. Wierzymy, że Duch Święty będzie z nami i nie pozostanie nam dłużny — bo otrzymaliśmy ducha przybrania za synów, w którym możemy wołać: «Abba, Ojcze!» – wskazują organizatorzy.
Dołączyć do modlitwy można za pośrednictwem:
źródło: ekai.pl
Księża, którzy czytali ten artykuł, czytali również:
Dlaczego lekcje religii powinny być w szkole? I inne kwestie...
Od jakiegoś czasu sporo w przestrzeni publicznej mówi się o lekcjach religii. Pojawiają się bardzo różne głosy w tym zakresie. Niektórzy podejmują temat miejsca lekcji religii, ilości godzin, umiejscowienia jej w planie, inni oceniania, jeszcze inni zadają sobie pytanie, czy nauczyciel religii to w ogóle nauczyciel? Po co w ogóle lekcja religii w szkole? Na te i inne pytania postaram się odpowiedzieć w poniższym artykule.
Bogobojność. O dojrzałej więzi z Bogiem
Bogobojny to ktoś, kto doświadcza, że Bóg jest jego najlepszym przyjacielem, który go rozumie, kocha i uczy kochać. Być dojrzale religijnym to być serdecznie zaprzyjaźnionym z Bogiem i trwać w Jego miłości. Człowiek bogobojny ufa Bogu w każdej sytuacji. Taki człowiek najbardziej lęka się tego, by przez swoją słabość czy grzeszność nie oddalić się od Boga.
Najnowsze statystyki powołaniowe: 280 nowych kandydatów do kapłaństwa w całej Polsce
Formację do kapłaństwa w seminariach diecezjalnych, zakonnych i misyjnych w Polsce rozpoczęło w tym roku akademickim 280 mężczyzn, o blisko 50 mniej niż rok temu, łącznie na wszystkich rocznikach jest 1690 alumnów - wynika z danych przekazanych KAI przez Konferencję Rektorów Wyższych Seminariów Duchownych Diecezjalnych i Zakonnych. - Utrzymuje się tendencja spadkowa, co jest odbiciem wyraźnego trendu w młodym pokoleniu, dla którego sprawy religijne odgrywają mniejsze znaczenie - komentuje najnowsze statystyki powołaniowe ks. dr Jan Frąckowiak, przewodniczący Konferencji Rektorów Seminariów.
Wyszukiwarka homilii
Uzyskaj dostęp do:
- 6224 inspirujących propozycji kazań, rozważań,
- 36 scenariuszy katechez,
- 69 materiałów dotyczących zarządzania parafią,
- 38 artykułów poświęconych posłudze spowiedniczej dostosowane do potrzeb spowiadających,
- 331 najważniejszych wiadomości z życia Kościoła.